Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при гасене на Брава 1,8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при гасене на Брава 1,8

    Колеги когато спра от известно време насам ми се случва като уж угася двигателя той да се опитва да работи още (не всеки път). Изключвам от контакт таблото угася ключа е вън от патрона а тя продължава да прави някакви препалвания. Случва се много бързо и е много кратко, но се случва и не ми харесва. Кое може да го поражда този проблем. Колата е с обикновена АГУ и за сега знам че го прави на газ тъй като на бензин не я карам. Скоро мисля да сменям обикновената газ с инжекцион, но не знам това как ще се отрази. Някакви предложения от какво може да я кара да прави тези самостоятелни запалвания. Забравих да спомена че се последвани от сериозно разтрисане на двигателя все едно е само на 1-2 цилиндъра или нещо подобно.
    Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

    #2
    Имаш детонации.

    Коментар


      #3
      И аз в това се съмнявах но на какво може да се дължат. Ако беше на бензин да кажем да е кофти да е умешен с нафтичка малко ок ама само на газ съм го хващал да го прави
      Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

      Коментар


        #4
        Колеги някой с други предположения за случващото се?
        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

        Коментар


          #5
          Като завъртиш ключа да изгасиш мотора,коляновия вал прави още няколко оборота.През това време мотора засмуква газ,тази газ като влезе в цилиндрите се пали от температурата и компрасията.
          Да не си с вакуумен изпарител?
          OVB X18XE1 седан+ГИ

          Коментар


            #6
            С електрически съм и не го прави постоянно това. Ако приема твоята теория означава че клапана на изпарителя и този който е в двигателния отсек не затварят както трябва, което си е възможно. Ако е така няма да се притеснявам защото скоро ще преминавам на инжекционче. Благодаря за изказаното мнение колега.
            Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

            Коментар


              #7
              По-скоро проблема е в клапана на изпаритела.
              OVB X18XE1 седан+ГИ

              Коментар

              Working...
              X