Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за покупка на техника от Дания

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Нещо много объркахте :D двамата спора немога да ви хвана пресоката.Относно мене - благодаря ти .И Все пак бих искал да си продължим нашето.Относно приходи и разходите да кажем в Roskilde,Denmark на първо време едно 5000 за първите 3-4-5 месеца ще са нужни КАТО след като си хвана работа ще ми изплатят с задна дата 1400лв за всеки месец + тези напред докато работя .Така,че въпроса на финанси за първоначално започване после става лесно и да поясня 1400лв след като се обложат с данъци са чисти и са като социална помощ от университета понеже работиш и то само 2 часа на ден .А тук поне В Разлог за да зимаш 1400лв незнам какъв магнат трябва да си и колко работа ще трябва да смелеш на месец .А и цените на продуктите им не са нещо кой знае колко по високи а пък спрямо техните заплати са направо смешни..
    Правиш си тотална сметка без кръчмар. Ама ще го разбереш по трудния начин.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #32
      Ти се базикаш сега, нали? На горните си постове, съм показал на кои твои думи акцентирам. Сега няма да седна да ти събирам мненията в един пост.
      Говоря за първия абзац от коментара ти в отговор към БО и после отговора ти към мен, къде ясно сравняваш, че 1400 са мираж в Бургас, а стандарта там е като в Сф.
      Явно съм станал функционално неграмотен и не мога д ате разбера.
      Странно докачлив и раздразнителен ставаш на тази тема, остава само да ми кажеш, кое тогава те държи в София при всите неудобства там....Иначе как искаш да ти го напиша ? 1400 лв. са си мираж не само в Бургас.
      И не стандарта, а основните ни разходи са сходни. Как по-точно да се изразя ? Аз се подразних на твърдението ти, че 1400 лв. в София се равняват на 800 лв. другаде. Как пък го сметна ??? Колко вода, колко ток, какъв транспорт и какъв данък се плащат в София и респективно в Бургас ( натъртвам Бургас, защото още от първото си мнение сравнявам с него) всеки може да провери сам. Пък че си карал колата си в задръстване и си изминавал с нея 1000 км. на месец са си твой избор. За сведение този ти разход е пенсията на немалко пенсионери и щом можеш да си го позволиш, значи си направил своята сметка.
      Хората са го казали: "Имаш крава - пиеш мляко". Само не ми казвай, че нямаш аналог за превоз в София, защото за времето, което прекарах там с ръка на сърцето казвам, че там има страхотна транспортна схема, с която не съм се затормозил и за миг. Колата си я оставих паркирана на АТМ на Цариградско ( в този район бях ) и от Експо-център си купувах карта за цял ден на цена от 4 лв. и ползвах всичко - метро, трамвай, автобус. Нийде в Европа няма толкова достъпен транспорт. С тази карта сигурно съм изминавал над 60-70 км. в София на ден, пътувайки удобно и бързо навсякъде. Работата ми го изискваше. И искам пак да подчертая: Сравнението, "вижте, колко ви е добре, а на нас зле" не са мои думи. Напротив. Аз ДЕКЛАРИРАХ, че мястото, където бих живял не е никъде другаде в Европа, а по-скоро е в София. Писах, че градът ми запада, а причините за това въобще не ги търся в теб, софиянци и София. Чети ме без да изхождаш от презумпциите насадени ти от някъде другаде.
      И да, ако сравняваме София с В. Търново може и да си прав, защото цените там сравнени с тези в Бургас са потресаващо ниски. Да не говоря, че В.Търново е един от градовете, в които при добро желание можеш да обърнеш всяко разстояние и без транспорт, а да вечерям със семейството си на Щастливеца ми се струваше, толкова евтино, вкусно и обилно, като да ни е гостила майка ми. Така, че нека дефинираме нещата.
      ПС: Що се касае за корекцията в поустовете ми. КОРЕКЦИЯТА Е ВИНАГИ ПРЕДИ ТВОЯ ОТГОВОР и в тази връзка те моля да не ми вменяваш вина.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #33
        Първоначално малко ми звучиш като едни мои съученици навремето, които дойдоха за по 2 седмици в Сф и хванаха диалект. Сега за градския транспорт - Толкова съм го ползвал, че съм рабрал ползите му. Не ми го рекламирай. По 150 души натъпкани, по 2-3 прекачвания, по 2 часа в трафика. Хайде последните 5 години ги подмениха повечето автобуси, ама до преди това с Икарусите и едни Мерцедеси от 87...беше приказка. Направил съм си сметката, че с колата пестя време, понеже деня тук също е 24часа и не ми се губят 3-4 в задръствания. И отделно защо за аналог да ползвам градския? Нали сравнението в доходите дойде във функция на живота за оцеляване или гледане на поколения. Е аз не мога колата д аси ползвам, пък деца да гледам.

        Да, ток, вода, дрехи, обувки, храна от магазина са еднакви цените сигурно в цялата страна. Сферите на услугите в Сф са по-скъпи. Примерно извикай си майтори у вас за някакъв вид довършителни работи и ще видиш разликата. Отделно беше споменавал някъде в друга тема за колко пари в оторизиран сервиз си сменяш маслото...и при нас служебните ги водят в оторизирани сервизи и цените са други. Транспорта го обсъдихме или поне аз го обсъдих, а ти го отметна с ръка и сподели от опита си колко е хубав транспорта в Сф. Имам спомени как в друга тема те закачиха защо в Бс си с кола, а не с градския и беше споменавал, че нуждите ти налагат ползването на автомобил (ако съм в грешка се извинявам). Малко меренето стана различно тука. Естествено цените на горивата вече за трети път ги споменавам, но за теб явно не са към основните разходи.

        И сега стигаме до последната точка от основни разходи в Сф, които малко хора имат на други места. И за нея ще я обясня заедно с въпроса какво правя в СФ.
        Масово младите хора излизат от родните си места и отиват към столицата за да получат образование. Да, това с което аз исках да се занимавам го има само в Сф. Когато бях на 17 изобщо не ми се напускаше родното ВТ и исках час по скоро да се завърна. Реалноста е друга - Отиваш, учиш, създаваш приятелства с хора с различни професионални интереси. И се оказва, че близката ти среда е в Сф. Прибирам си се по родното място и там слушам коя 15 годишна в квартала правена най-хубави свирки, кой кого пребил в чалготеката, кой си купил е36, кой какво отраднал от работата си, как с аотишли на море и за една седмица са пръснали 2 бона за пиене...и т.н.
        Добави и факта, че държавата стигна до там, че масово бизнеса се намира на територията на столицата и в останалите градове остава едно застаряващо население + млади олигофренчета без никакъв морал, ценностна система. Естествено, че не всеки човек в малкия град е такъв, но под дърво и камък трябва да търсиш, за да намериш с кой две приказки да си кажеш. И следвайки пътя на действията до сега става така, че населението на милата столица нараства и тези хора трябва да живеят някъде....и тук идва "наема" който е сериозно перо и достига до 30-40% от заплатата. Разликата в числата при заплащането е точно този пари, които се дават за наем. Няма как да ти ого обясня по друг начин. В другите градове са значително по-малко хората, които живеят под наем. Цените на имотите в Бс, нз как са, но новите жилища в Сф пак гонят цените от 2005-2006 (1000-1200евро/кв). И да едно заплащане в столицата от 1000-1500 се равнява на 700-900 в другите градове, точно заради разходите за наем и транспорт.

        Мен не ме дразни въпросния казус, а по принцип сравняването на несравними неща под формата на оплакване. Понеже тази тема тръгна от сравняване на числа и отиде в тази посока. Дразня се на онези "ценности" от "хубавия" строи... лесно му е на някой, ами на мен какво ми е. Да държим сметка на "Държавата" и да чакаме на готово. Всичко това ми звучи, като постоянно оплакване и по някакъв начин вкарах разговора ни под този знаменател и може би запалих малко в повече.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #34
          Пичове, оставете я тая София и провинцията, тука темата беше за БГ и чужбина и как в чужбината се изкарават една торба пари.
          Бо го каза много добре на автора на темата - правиш си сметка без кръчмар.

          Аз мога да го кажа същото, и преди съм живял в чужбина, после се завърнах, намерихме се , сега пак сме в чужбина - ами да, нето парите са повече ама разходите, данъците ... Абе дълга и широка...
          На автора на темата искам да му кажа само едно нещо: Никой няма да ти постеле като отидеш в Дания или където и да е другаде в Европа или САЩ, трябва сам да си отвоюваш мястото под слънцето с мнооого лишения и стискане на зъби особено първите няколко години.
          Ако четеш внимателно какво съм написал, ще ме разбереш какво искам да кажа, ако ли пък не, здраве да е Няма по - добър учител от живота, той ще те научи ама по - трудния начин.

          Коментар


            #35
            Мен не ме дразни въпросния казус, а по принцип сравняването на несравними неща под формата на оплакване.
            ЦИТИРАЙ МЕ, В КОЙ МОМЕНТ СЪМ СЕ ОПЛАКАЛ. Помолих те да не презумпираш написаното от мен, с това което обкръжението ти извън София говори.
            ПАК ПРОЧЕТИ ПЪРВОТО МИ МНЕНИЕ, ама хубаво и внимателно. Ако не си разбрал : ПОСЪВЕТВАХ КОЛЕГАТА да обиколи, да види, но да се прибере у нас.
            Написах, че 1400 лв. заплата е мираж в провинцията, а ти САМ си влезе във филмите, колко скъпо е в София и как тези пари се топят на 20-ия ден.
            Нежно вметнах, че София превъзхожда много столици, защото тя е мястото, където човек може да се реализира успешно и тук в България. Не го написах на аба. Ще споделя, че за времето, в което бях
            тази година в София ( имам контрагент от там, с който работя в Бургас) преоткрих за себе си перспективи и възможности, които в Бургас все по-трудно откривам. Написах, че това не е проблем на София и софиянци, това си е проблем на социално-икономическото ни дередже в града. Иначе високата покупателна способност на софиянеца и европейския манталитет, които там хората вече придобиват се усещат от километри и това ме изненада приятно. Имам възможността да пътувам и да сравнявам, и ако до преди години съм гледал на Запада с едно око, сега гледам с друго и съм оптимист. В момента имаме столица, която не отстъпва на много прехвалени такива, но за съжаление имаме цели райони в България, в които безизходицата и безпаричието тотално не кореспондират с нея.
            ПС: Чети ме добре, защото вече не намирам, в какво трябва да те убеждавам. АЗ НЕ СЕ ОПЛАКВАМ ОТ НИЩО.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #36
              ntodorov написа: Преглед на мнението
              Да, Боби. Лошо е че заплата от 1400 е мираж за провинцията. Включая и Бургас разбира се. Някои ще кажат, че живота в
              София е по-скъп, но в сравнение с Бургас ( например) -не.
              Тук е моментът да споделя нещо:
              Обикаляйки Европа и столиците им трябва да призная, че София към момента не отстъпва по нищо. Воаяжите, които си правим навън не са от типа: " С автобус до музея/забележителностите" и Уау.
              Ние буквално заживяваме с хората там, пазарим от кварталните им магазини, ползваме транспорт, метро и смея да твърдя, че добиваме автентични усещания за всеки град и съпоставяме нещата...Та с две думи, ако към настоящия момент аз лично реша да сменя местоживеенето си, с цел смяна на "микро-климата" и по-добра удовлетвореност на средата за живот, днес бих избрал София...Може колегите ми от Бургас
              да не са съгласни с мен, но от ден на ден градът ни заприличва на град от дълбоката провинция - красив и лъскав с "батки" без патки и град останал без поминък в последните години. Там пък, където го има е със заплати от 500-600 лв.
              ПС: Митето е от Пиринския край, там не правят изключение, и ако не отива да учи с шанс да се развие в Дания , бих му налял много олово в краката....Но само ще му кажа това, което от сега казвам на щерка си - че от род и родина по-свое нивга другаде няма да намери. Нека отиват да се учат, да трупат опит, култура и знания и да се прибират насам. Иначе - загиваме.
              Това как да го тълкувам?

              ntodorov написа: Преглед на мнението
              Kay, това което ти твърдиш и аз го написах в основната част на поуста си, където направих сравнение със София и другите столици, но категорично не съм съгласен, че твоите ОСНОВНИ разходи в София са по-високи от моите ОСНОВНИ разходи в Бургас ( натъртвам основни и Бургас, защото 1000 лв. и аз и ти можем да изхарчим и за 10 секунди, а Бургас, защото си е скъп град) ? Цена/наем за придобиване на жилище в аналогичен район, храна, ток, вода, горива, транспортни разходи, данъци ? Къде са нашите "привилегии" ? И защо иначе малките градове обезлюдяват, а столицата расте, ако стандартът на живот е еднакъв навсякъде в Родината ни ?...
              ПС: Тук не засягам само разликата в заплащането на труда в София и другаде - пиша за по-големите перспективи, избор, пазар на стоки, услуги и труд, здравеопазване, транспорт и все в полза на столицата...Защото в крайна сметка парите не са само средство за издръжка, те са и еквивалент на удовлетвореност, а когато младия човек от Бургас трябва да работи за 500 - 600 лв. и да издържа семейство няма как да развива потребности, различни от тези да се бори САМО за оцеляване.
              Сборно от двата поста как да го разбирам? За мен си е чисто оплакване. почнах да ти сравнявам разходи и ти упорито избягваш да отговориш.

              ntodorov написа: Преглед на мнението
              Явно ти се спори.
              Преди да се подразниш да беше прочел добре това, което съм написал, защото съм сигурен, че не си ме прочел хич. Готов съм да обезкостя всяко свое изречение. Надявам се си разбрал, че сравнявах София с другите евро-градове и пак ако не си разбрал написах, че бих избрал София за живот. В какви дребнави битовизми и гледане на паници ми пишеш ? Твърдя и пиша, че към момента София предлага много повече от другите градове в България - във ВСЯКО ОТНОШЕНИЕ и това, че заплатите там са високи не е проблем на софиянци, а проблем на останалата част в провинцията, където пазара на труда не е така развит. С кое не си съгласен и къде прочете, че роптая срещу високите доходи в София ??? Прочети ми първия пост преди избирателно да отговаряш на почернени абзаци извън контекста на написаното от мен.
              ПС: И да - твърдя, че основните разходи за живот между Бургас и София не се различават към момента.
              Точно за това исках да ти уточня, че приходите са различни, но и разходите са различни. Точно както колегата по - горе каза с мантрата, че отиваш в чужбина и почваш да чупиш пари.


              ntodorov написа: Преглед на мнението
              Странно докачлив и раздразнителен ставаш на тази тема, остава само да ми кажеш, кое тогава те държи в София при всите неудобства там....Иначе как искаш да ти го напиша ? 1400 лв. са си мираж не само в Бургас.
              И не стандарта, а основните ни разходи са сходни. Как по-точно да се изразя ? Аз се подразних на твърдението ти, че 1400 лв. в София се равняват на 800 лв. другаде. Как пък го сметна ??? Колко вода, колко ток, какъв транспорт и какъв данък се плащат в София и респективно в Бургас ( натъртвам Бургас, защото още от първото си мнение сравнявам с него) всеки може да провери сам. Пък че си карал колата си в задръстване и си изминавал с нея 1000 км. на месец са си твой избор. За сведение този ти разход е пенсията на немалко пенсионери и щом можеш да си го позволиш, значи си направил своята сметка.
              Хората са го казали: "Имаш крава - пиеш мляко". Само не ми казвай, че нямаш аналог за превоз в София, защото за времето, което прекарах там с ръка на сърцето казвам, че там има страхотна транспортна схема, с която не съм се затормозил и за миг. Колата си я оставих паркирана на АТМ на Цариградско ( в този район бях ) и от Експо-център си купувах карта за цял ден на цена от 4 лв. и ползвах всичко - метро, трамвай, автобус. Нийде в Европа няма толкова достъпен транспорт. С тази карта сигурно съм изминавал над 60-70 км. в София на ден, пътувайки удобно и бързо навсякъде. Работата ми го изискваше. И искам пак да подчертая: Сравнението, "вижте, колко ви е добре, а на нас зле" не са мои думи. Напротив. Аз ДЕКЛАРИРАХ, че мястото, където бих живял не е никъде другаде в Европа, а по-скоро е в София. Писах, че градът ми запада, а причините за това въобще не ги търся в теб, софиянци и София. Чети ме без да изхождаш от презумпциите насадени ти от някъде другаде.
              И да, ако сравняваме София с В. Търново може и да си прав, защото цените там сравнени с тези в Бургас са потресаващо ниски. Да не говоря, че В.Търново е един от градовете, в които при добро желание можеш да обърнеш всяко разстояние и без транспорт, а да вечерям със семейството си на Щастливеца ми се струваше, толкова евтино, вкусно и обилно, като да ни е гостила майка ми. Така, че нека дефинираме нещата.
              ПС: Що се касае за корекцията в поустовете ми. КОРЕКЦИЯТА Е ВИНАГИ ПРЕДИ ТВОЯ ОТГОВОР и в тази връзка те моля да не ми вменяваш вина.

              Обясних ти защо се равняват и сега гледай през твоите коментари, удобно от разходите отпаднаха транспортни разходи, наеми, горива.

              Сега ти се върни в първия ми пост към теб и прочети, че ти казах да се сравняваш директно несравними неща. И защо с последния си пост се захвана на едно от изреченията в заключението ми, а за останалата част в която ти отговорих кое как го сметнах (както ме попита). И понеже всеки път ми пробутваш, защо не съм наблегнал на думите ти, че от всички столици в Сф би живял, ще ти цитирам и мои коментари да видиш какво аз искам да кажа и за какво водя разговора.

              Разходите в Сф и всички други градове са коренно различни и нямат база за сравнение. Просто няма място за сравнение. И за да няма сърдити, ще кажа, че не съм родом от Сф и не се приемам за шоп Трябва да се дойде, да се поживее тук и да видиш как 1000лв ще ти стигнат да започнеш месеца и на 15-20 чисто почваш "Игрите на глада". За пример ще дам, че отказах една оферта за работа, защото от вкъщи до там и обратно са към 40-50км. И всичко това е на територията на града. Директно сравняване на едни цифри не е коректно. Мога да кажа, че хора със заплати в порядъка на 800лв в провинцията имат стандарта на живот на хора в Сф със заплати 1400лв
              Тук вече ме спечели и съм готов да срещнем гледни точки и числа в сравнение. Само да уточним за какво ще е дискусията. Първоначално разбрах, че сравняваш заплата от 1400лв със заплата в провинцията, но после се оказа, че сравнението е само с Бургас...добре. Моята гледна точка е, че заплатите като цифри не могат да се сравняват директно, защото разходите в Сф са по-големи. За това може 1400 да ти звучи много, но повярвай хората взимащи такива паи тук не им е въпроса 3 или 4 деца да си направят. По горе изреди няколко критерия по, които казваш, че няма разлика....е как така за 2месеца не забеляза цените на горивата, че са с 20% нагоре? Дразнят ме приказки от вида " еее лесно вие на вас в сф...взимате по над 1000лв" ама знаеш ли колко такива идват и се връщат щот по-добре в малкия град на 700-800. Ама нали пусто все другата паница е по хубава. Твоите приказки ми прозвучаха така и се подразних. Ако искаш може да разнищим + и - на столицата и провинцията. Наемите също не са сравними. Апартамента над моя вчера го отдадоха...700лв за 100кв.м. Блока е 1963г и не живея на центъра и няма метро до мен. За разстояния и задръствания да не говорим...колко км градско имаш в Бс? Аз имам по 1000км в Сф на месец и имай в предвид, че не карам много. А налагало ли ти се е да губиш 2часа да отидеш до работа? И ъо не единичен случай, а ежедневие. Факт е ,че в цялата страна заплащането е ниско. Изобщо готов съм да обсъждане показател по показател. Имай в предвид, че когато греша не ме е срам/страх да си призная.

              П.П. Ако искат модовете да отделят нова тема. Благодаря предварително.
              През цялото време аз останах с впечатление, че направи сравнение на приходи, без д аотчетеш разходите. Ако не е така - аз не съм разбрал добре и да приключваме спора.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #37
                Ти вярно си голяма костилка. Ставаме смешни вече.
                Цитираш ми:
                Да, Боби. Лошо е че заплата от 1400 е мираж за провинцията. Включая и Бургас разбира се. Някои ще кажат, че живота в
                София е по-скъп, но в сравнение с Бургас ( например) -не.
                и:
                Там пък, където го има е със заплати от 500-600 лв.
                И къде съзря оплакването??? Защо вадиш думите ми от контекста на поуста ми.
                Та с две думи, ако към настоящия момент аз лично реша да сменя местоживеенето си, с цел смяна на "микро-климата" и по-добра удовлетвореност на средата за живот, днес бих избрал София.
                Правиш ли вече разликата ? Да съм написал нещо различно от това, поради което ти твърдиш, че си избрал София за своя град???
                Защото в крайна сметка парите не са само средство за издръжка, те са и еквивалент на удовлетвореност, а когато младия човек от Бургас трябва да работи за 500 - 600 лв. и да издържа семейство няма как да развива потребности, различни от тези да се бори САМО за оцеляване.
                Гледам, че този абзац си го вметнал в графа : Оплакване. И що друже ? За тези пари - веднага отлитам в София, пък ти убеди младежа от Бургас, как разходите и издръжката му макар и с 1400 лв. ще му бъдат по - тежки. Този младеж ще
                плати квартира от 250 до 400 лв., в Бургас ( недай си боже да има Ипотека ),ще си плати битовите разходи и не на 20 - то, а на 5-то число ще е свит в черупката си и няма, като теб и мен да се мъкне с колата си за бързо и удобно. НО ТОВА СИ Е НЕГОВИЯ ИЗБОР, НИКОЙ не го ограничава, ако е предприемчив ще работи допълнително, като мен, ако не намери удовлетвореност ще мисли за тотална смяна и нов живот. Нещо, към което питащия явно ( и не само той де ) се стреми.
                ...........Впрочем, майната му - не ми се занимава вече. Разбирай ме, както си искаш, аз спирам. Дано Митака ме е разбрал правилно.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #38
                  todorakiggg написа: Преглед на мнението
                  Пичове, оставете я тая София и провинцията, тука темата беше за БГ и чужбина и как в чужбината се изкарават една торба пари.
                  Бо го каза много добре на автора на темата - правиш си сметка без кръчмар.

                  Аз мога да го кажа същото, и преди съм живял в чужбина, после се завърнах, намерихме се , сега пак сме в чужбина - ами да, нето парите са повече ама разходите, данъците ... Абе дълга и широка...
                  На автора на темата искам да му кажа само едно нещо: Никой няма да ти постеле като отидеш в Дания или където и да е другаде в Европа или САЩ, трябва сам да си отвоюваш мястото под слънцето с мнооого лишения и стискане на зъби особено първите няколко години.
                  Ако четеш внимателно какво съм написал, ще ме разбереш какво искам да кажа, ако ли пък не, здраве да е Няма по - добър учител от живота, той ще те научи ама по - трудния начин.
                  Така е прав си доста ще трябва да се пести и да се стискат зъби
                  this

                  Коментар


                    #39
                    Младежи това колко изкарваш и колко харчиш зависи основно от вас а не от това къде сте. Всичко е въпрос на приоритети и стремежи, а не дали сте в София, Бургас, Копенхаген или Сусурлево.

                    сега очаквам Kay да стигне до любимото си заключение
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #40
                      Тодоров, нито спирам, нито навивам някой за нещо. Всеки може да ходи където си иска и да си живее както си иска. Не съм никой да давам наклон на хората за каквото и да било. Ако искат и цял Бс да се изнесе в Сф, все ми е тая.
                      Казвам си становището за последън път, а кой както иска да ме разбира. Така и така отбягваш дискусията, а подкачаш като мома от думата "оплакване" - няма смисъл да продължаваме.
                      Не можеш да сравняваш само приходите, без да си даваш сметка за разходите и да правиш заключение - това е.

                      Пак всичко опира да не се правят сметки без кръчмар.

                      П.П. И дебелия винаги кара Голф...така де, винаги е прав
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #41
                        Аз съм съгласен и с двамата спорещи до този момент.
                        Едното за това, че разходите са относително същите. Според силата на парите в двата града, то 1400 лв. в София се равняват на около 1220 лв. в Бургас, погледнато от към разходи.
                        Но от друга страна да кажем разхода за жилище е доста по-голямо в София. Особено ако си теглил ипотечен кредит.
                        От трета страна спрямо статистиката в София взимат въпросните 1400 лв. средно, до колкото в Бургас средното възнаграждение е 830 лв.
                        Което в крайна сметка цифрите показват, че е много по-благоприятно да живееш и работиш в София на средната заплата за София, вместо в Бургас на тамошната средна заплата.
                        Което рефлектира и върху естествената миграция в крайна сметка. Малко хора биха си напуснали родния град, роднини, приятели, за да отидат да работят в друг град само заради самия град, а не подтикнати от чисто финансовата част на нещата.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #42
                          Относно приходи и разходите да кажем в Roskilde,Denmark на първо време едно 5000 за първите 3-4-5 месеца ще са нужни КАТО след като си хвана работа ще ми изплатят с задна дата 1400лв за всеки месец + тези напред докато работя .
                          Имаш огромен проблем - всичко обръщаш в БГ лева, а искаш да живееш в Дания, където се използва датска крона. ДОД в Дания е от 40% до 60%.
                          По начина на мислене и писане, си мисля, че и късмет не може да ти помогне.

                          П.П.1: Все си мислех, че искаш да отидеш да учиш, а ти искаш да получаваш някакви помощи (стипендии, добавки) в Дания.
                          П.П.2: ВО, нямам предства коя заплата си приравнил (20 000DKK или 30 000DKK) към 1400лв, но ми се струва страшно некоректно подобно сравнение.
                          П.П.3: ntodorov, София е адски далеч от всички европейски столици и много други европейски градове.
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар


                            #43
                            Stefanaki написа: Преглед на мнението
                            Имаш огромен проблем - всичко обръщаш в БГ лева, а искаш да живееш в Дания, където се използва датска крона. ДОД в Дания е от 40% до 60%.
                            По начина на мислене и писане, си мисля, че и късмет не може да ти помогне.

                            П.П.1: Все си мислех, че искаш да отидеш да учиш, а ти искаш да получаваш някакви помощи (стипендии, добавки) в Дания.
                            П.П.2: ВО, нямам предства коя заплата си приравнил (20 000DKK или 30 000DKK) към 1400лв, но ми се струва страшно некоректно подобно сравнение.
                            П.П.3: ntodorov, София е адски далеч от всички европейски столици и много други европейски градове.
                            Сумата от 1400 лв. съм я приравнил като нетно число от 14000 спрямо твоите сметки, вземайки предвид силата на парите в двата града.
                            Демек съм се опитал да приравня двата стандарта на живот в съответния град спрямо сумите на нетно възнаграждение.
                            Последна редакция от BO; 16.09.2017, 00:11.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #44
                              Stefanaki факта,че искам да ида да уча значи,че не трябва да мисля от къде и как и колко пари да изкарам,че да се оправям там така ли?
                              this

                              Коментар


                                #45
                                Сумата от 1400 лв. съм я приравнил като нетно число от 14000 спрямо твоите сметки, вземайки предвид силата на парите в двата града.
                                Демек съм се опитал да приравня двата стандарта на живот в съответния град спрямо сумите на нетно възнаграждение.
                                Тези 14 000DKK не са съвсем нетни, защото трябва (или е много желателно) да се сключи и застраховка безработица. Както написах, в Дания няма фонд "Безработица", който да се отчислява автоматично от брутната заплата.

                                Stefanaki факта,че искам да ида да уча значи,че не трябва да мисля от къде и как и колко пари да изкарам,че да се оправям там така ли?
                                Можеш да мислиш каквото си поискаш - Din tanke er fri.
                                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                                Коментар

                                Working...
                                X