Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за покупка на техника от Дания

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    заеби тая Дания ,мегаааа скъпо е .По -добре си търси някъде циганийка Италия ,Англия ,Испания на последно място ,че са бетер Българите .Мин. вода 10 лв ако и пиеш и пушиш заеееби ...
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      #47
      Изчетох няколко страници спорове и съм готов да се включа съвсем аргументирано.
      Първо да питам Данчо - кои по-точно основни разходи в София са по-високи от тези в провинцията?!?
      За разлика от ntodorov, съм живял в София малко по-дълго и съм работил там.
      Сега живея в малък град в дълбоката провинция.
      Живял съм и съм работил и в по-големи градове - Ямбол, Сливен, Варна...
      Съвсем сериозно твърдя, че основните разходи навсякъде в страната са почти еднакви.

      Квартирите в София били скъпи... ами не. Аз плащах 280 лв за прилично НЕОБЗАВЕДЕНО жилище в София - такова, в каквото живеят 70% от софиянци. (Мебелите си ги пренесох на няколко курса с колата). Много зависи какво търсиш и как го търсиш.
      А и както и по-горе казахте, кучето скача според тоягата.
      Като изключим наемите, които наистина в провинцията са по-ниски, всичко останало в София е ако не на същата цена, то по-евтино.
      Цените на стоките поради много по-голямата конкуренция е по-ниска.

      Услугите - има за всеки джоб. Пак казвам - зависи какво и как търсиш.
      За транспортни разходи няма да говорим, щото наистина София е с най-добре организирания транспорт в страната.
      Аз например в Козлодуй плащам за ходене на работа повече, отколкото като работих в София. (и на двете места ходих с колата).
      Данъците на МПС-тата в София са едни от най-ниските.
      Цените на вода, ток, парно са еднакви или по-ниски от тези в страната.

      Задръстванията... ами тази седмица изкарах 4 дни във Варна. Смея да твърдя, че задръстванията във Варна са по-големи, от тези в София.
      Трафикът е ужасен, а улиците тесни. Няма възможност за алтернатива, навсякъде е задръстено.
      Лично аз в София си бях направил маршрут, който избягваше всякакви възможни задръствания - живеех в Надежда, а работех в Лозенец.

      Забавленията в София... са само в София.
      Ако искате да идете на концерт - купувате си билет и отивате.
      Ако човек от провинцията иска да иде на същия концерт - плаща си транспорта, купува си билет, и си плаща евентуално и хотел. На кой му е по-евтино?!?

      Единственото много скъпо нещо, което съм забелязал в София, са цените на услугите в автосервизите. Градът е огромен и никой не си прави труда да си гради име.
      Влезеш ли, оставят си ръцете, правят едно, а чупят още пет и накрая те обират до шушка с космически цени. Клиенти винаги се намират.
      В малките градове хората се познават и сервизите си правят име, като работят честно, качествено и евтино.
      Прост пример ви давам - смяна на гуми - в Ямбол за смяната на 4-те гуми (летни с зимни на същите джанти) ми взимат 20 лв. Проверяват ми и джантите и те НИКОГА не са криви.
      В София за същото нещо взимат между 40 и 60 лв, като ВИНАГИ "откриват" криви джанти и за изправянето ти взимат още по 20 лв на джанта.

      Та, смея да твърдя, че основните месечни разходи в София и провинцията са еднакви, даже в София са леко по-ниски. Особено ако имате собствено наследствено жилище и не ви се налага да плащате наем или ипотека.

      Относно западна Европа - ами и ние подобно на ntodorov миналата година пообиколихме доста, като спяхме основно не по хотели, а по местни хора. Говорили сме си с тях, наблюдавахме и хората по улиците, магазините. Стандартът им на живот не е кой знае колко по-висок, въпреки на пръв поглед многократно по-високите заплати.
      Като два малки примера ще ви дам, че еднодневна карта за транспорт в София е 4 лв, а в Лондон е 12.50 паунда (около 30 лв).
      За репариране на спукана гума с фитилче в Ямбол са ми взимали 2 лв (без демонтаж на гумата), а в Лондон ми поискаха 30 паунда (около 70 лв).
      2 бири и едно сокче в малък провинциален френски град ми струваха 17 евро (34 лв), а тук в София, в аналогично заведение струват 7 лв.
      Като цяло България кой знае колко не се различава като инфраструктура от западна Европа. И в Италия има лоши пътища (на практика, всичко извън магистралите е зле), и в Лондон има дупки по улиците.
      За себе си съм се убедил, че в България най-лошото нещо е манталитета на хората. Ориенталски балкански субекти. Без никой да се обижда.
      Последна редакция от Immortal; 17.09.2017, 11:46.

      Коментар


        #48
        Stefanaki написа: Преглед на мнението
        П.П.3: ntodorov, София е адски далеч от всички европейски столици и много други европейски градове.
        Във всички случаи е много по-близо до европейските градове, отколкото до сръбските, руските или средноазиатските.

        Коментар


          #49
          Дидо, ще отговоря на бързо, че след малло почва Ф1.
          В постовети си го бях казал, че разходи за ток, вода, дрехи, ала-бала са еднакви и не го оспорвам. Но виж и ти избягваш цените на горивата. В Сф голяма част от работещите НЕ СА от града и са под наем. В другите градове този % е значително по-малък. Това налага по-голямото заплащане в столицата. Сега тези суми от 280лв, които казваш са несериозни. Или си имал познати или е било преди много години. Сега в Обеля жилище не обзаведено е по 500лв., че и повече.
          Общо взето възгледите ни съвпадат и сум съгласен с всичко с изключение на разходите за транспорт и наеми. Сега всеки обяснява за хубавата схема на градския и колко е хубаво да се ползва, чак се чудя дали за същия транспорт става дума, който аз съм ползвал.

          Козлодуй не го слагай в сравнението, щот друга бира там, знаеш защо.
          Хайде след Ф1 оо подробно ще обсъждаме.
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #50
            четох четох и никрая мисля да възкликна като оня чичак дето седял в полето и дялал клечка, Моканина май му викаха, може и да сте чували за него, та " Боже, колко мъка има по тоя свят Боже"
            АБЕ ТОВА ДА ВИ Е ПРОБЛЕМА.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар

            Working...
            X