Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за покупка на техника от Дания

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за покупка на техника от Дания

    Здравейте на всички понеже възнамерявам да ида да уча в Дания в началото на следващата година и ще ми е нужен лаптоп и се чуда от тук ли да си взема или от там .И някой имали запознат как са там цените , струва ли си от там или не си .И как ще е гаранцията от тук ако си купя от тук а той се развали там? Някой по запознати имали тук
    this

    #2
    Много зависи какво ще си купиш. Не мисля че в Европа машините са много по-евтини от България. Не го твърдя, просто нямам наблюдения. Единствено техниката в САЩ е с доста по-ниски цени. Та общо взето гаранцията на машината е за съответната страна в която си я закупил. След като се появи проблем в друга държава то гаранцията може да се прехвърли там. За едни става доста бързо и лесно, за други не толкова. Има и марки с world wide гаранция, но мисля че там ще ти излезе доста по-солено.
    Ориентирай се към модел и марка компютър и след като го закупиш можеш да се обърнеш с един e-mail към производителя как евентуално може да се прехвърли гаранцията в друга държава.
    Важно е да знаеш, че ниския клас устройства вече идват от производителя с 1 година гаранция, а втората която всички потребители получаваме заради законовите нормативи в България се дава от официалния вносител на съответната марка или от търговеца. Тази допълнителната гаранция след първата година не може да се прехвърля.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Разбирам.И с доста мъчене намерих 1 сайт в дания и гледам за пример леново идеа пад 320 там е 1900лв обърнато от DKK в бг валута а тука е към 1000-1100 та като за начало май ще ми е скъпо от там, поне в началото а после доколкото четох дават стипендия от 5800 DKK ,но искат и работа да си хванеш
      this

      Коментар


        #4
        Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
        ...Единствено техниката в САЩ е с доста по-ниски цени...
        Митове, митове...
        Нищо не е по-евтино в САЩ, освен в случаите на черни петъци или специални промоции на остарели модели, или в някои случаи на интернет-търговия.
        В магазините за техника цените са определено същите и по-високи от в България.
        Брат ми миналата година 3 месеца обикаля из щатите (на турне), и специално е ходил по такива магазини, та сме сравнявали цените там и тук на една и съща стока.

        Коментар


          #5
          Единствено по евтино ДОКОЛКОТО аз съм запознат е от амазон.де и никъде другаде и то сравнено с БГ не с другите държави .Но за дания не съм запознат и затова и попитах
          this

          Коментар


            #6
            Мите, предприел си една изключително важна в живота си стъпка. Успех ти желая. Дръж ни в течение...Пък за техниката: Вземи си сега на изгодна цена лаптоп от тук, а за в бъдеще ти пожелавам
            толкова успешна реализация в странство, че при следващи покупки най-малкия дерт да ти бъде цената.
            Иначе: Преди месец имах възможността да гледам цени на подобна техника в Белгия. Не беше по-евтина от предлаганата в България, но съпоставяйки я с покупателната възможност на "ония" ми се стори несправедливо ниска за там.
            Предполагам, че и в Дания няма да е по-различно.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #7
              Благодаря ти много ще ви държа в течение .Що се отнася до цените е така .Тук лаптопа примерния който казах е 1100 с ссд там 1900лв ,НО обаче там минималната заплата за такива студенти като мен по неофициални данни е 20 000 DKK или около 5000лв а тук 500 мининална.2 месеца да порабитш и лаптопа вече не е пречка.Отделно,че ако работиш получаваш стипендия от 1400лв 5800 датски крони и тя не е за успех а за всеки работещ студент

              Конкретната заплата ми я каза студент от Роскилде който разнася рекламни плакати,списания и т.н.
              this

              Коментар


                #8
                Тя заплатата ясна, ама водката в магазина не е 15 лв. бутилката. Замисли се !!!
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  #9
                  Спира пиенето и пушенето
                  и само квото остане друго
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Аааааааа,аз не пия почти а цигари абсурд :D
                    this

                    Коментар


                      #11
                      обаче там минималната заплата за такива студенти като мен по неофициални данни е 20 000 DKK или около 5000лв а тук 500 мининална.
                      Там не минималната, а средната заплата за работници без академично образование е 20 000 DKK, но БРУТО. Хубаво е винаги да се сравняват данните коректно, защото иначе се получава такова изкривяване - 5000 срещу 500.

                      Когато получавах оферти за работа в Дания и се интересувах от данъчната система и разходите за живот в Дания, след консултация с датчани, стигнах до следните числа: при бруто 30 000 крони, нетото е ~11 000 крони. При попълване на годишна данъчна декларация се възстановяват доста добри суми от разходите за наем, автомобил и т.н., които при тази заплата биха били около 3 000крони, което отговаря на месечни доходи ~ 14 000 крони. Тези сметки са правени при максимална ставка от 60% ДОД.
                      Отделно в Дания няма(ше) осигуряване за безработица и сключването на такава застраховка е силно препоръчително.


                      Пожелавам ти успех в Дания, защото ще ти е нужен.
                      Последна редакция от Stefanaki; 06.09.2017, 06:27.
                      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                      Коментар


                        #12
                        Така е нужен ще ми е радвам се,че ми доразясни някой неща.Също четох,че ако не си декларираш правилно доходите се облагат с 50 или 60% данък(не помня точно),но след като го оправиш били връщали големия % от заплатата който са ти взело като данък?
                        this

                        Коментар


                          #13
                          Колеги искам да ви задам също 1 доста важен за мен въпрос относно колите там.На доста места прочетох,но са с доста стара дата и искам да чуя отзиви дали имате идея дали все още е така ако съм студент и съм без работа имам ли право да си карам колата с БГ номера в Дания до първите 6 месеца или докато си намеря работа там ? Понеже обмислям и такъв вариант за превоз до там и на мен и на багажа ( нямам доверие на фирмите за транспорт (много лоши отзиви в нета(прекалено много за изгубен багаж) ) дори и след това при наличието на застраховка още безброй нерви.А и мисля,че с кола до там ( на газ) да си превозя аз багажа няма да ми излезе кой знае колко по скъпо отколкото с самолет и отделно за агенция за превоз на багаж живот и здраве като ме приемат в еди кой си град .
                          this

                          Коментар


                            #14
                            Без значение дали си студент или не, като имаш постоянна регистрация там трябва да можеш да караш кола с Бг номера до 6 месеца. След това, пак може да караш зависи колко са строги в това отношение... Рано или късно обаче ще те хванат, и ще ти нашият малко глоби, плюс да си платиш местните данъци за колата за периода, за който си пресрочил. Един приятел така в Германия преди години плати стойността на дръгела дето караше, че малко отгоре за около година и половина пресрочие.
                            След 6-те месеца трябва да пререгистрираш колата там с датски номера и да почнеш да плащаш данък, което обаче включва и минаване на технически преглед там. Ако тръгнеш с някой 25 годишен дръгел на гас, със сигурност ти гарантирам, че няма да можеш да минеш преглед заради много неща, но най - вече заради газовото.
                            За да ти признаят газовото трябва да е монтирано в официален сервиз на стойност 2-3 пъти повисока от цената на дръгела.
                            Най - идеалния ти вариянт е тръгвате двама, стигате, разтоварвате и после втория човек връща колицата в БГ.

                            Коментар


                              #15
                              Е ,че е 25 годишен е 25 баш на газ :D .Другата е ясна 1.7тд пунтото. То въпроса ми беше там да имам кола.Явно вариант е ще да се купи кола регистирана там .
                              this

                              Коментар

                              Working...
                              X