Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Често гасне при спиране със съединител и спирачка, или изключване от скорост.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ми някъде към 60 000км ги има със сигурност, като сменям филтъра след мап-а на всеки 10 000км, на изпарителя през 20 000км
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #32
      Колега, проверете дали работи коректно първата ламбда сонда. Имам същата кола. Карам я само на бензин тази пролет ми правеше подобни проблеми - при рязко тръгване и после почти веднага спиране или освобождаване от скорост не задържаше ниски обороти на стабилно ниво, а започваха да играят от 200 до 900 и пак така. В края на пролетта започна да не ги държи и при движение на свободна, през лятото проблемът се задълбочи като започна да губи изцяло оборотите и гаснеше. Последва ходене в различни сервизи, чистене на дросел и т.н. Най-абсурдното е, че в представителството на фиат ми казаха че е проблема е в компютъра. Всъщност при мен колата на свободна ми обогатяваше горивната смес и се е "давела". В Бош сервиз и е в още един друг видяха некоректна работа на двете сонди. Смених ги през август и проблемът бе решен. Въпреки това и сега при рязко тръгване и непосрествено спиране /разбира се с освобождавене от скорост или с натиснат съединител/ оборотите падат за кратко много малко под 900 и после веднага си ги набавя на 900, като ги държи стабилни. Старата Брава я карах около 90 000 км. на газ и проблеми със сонда и обороти не съм имал. Между длугото във високи и средни обороти сондата работеше добре. Компютъра ми е рециклиран и преместен от мен преди повече от година.

      Коментар


        #33
        Имаш право... като се замисля защото проблема е само като спирам на място при загрял мотор, след това пали и като я форсирам не пада задържа за момент и гасне и на бензин и на газ....... Един техник ми казва компа...... ама не вярвам щото не ми прави други мизерии освен че понякога сутрин като паля ми дава че колата е прегряла свети челвената лампа на водата, но го прави за миг и се оправя. Компа го местих още като взех колата но не е отварян
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #34
          И при мен беше така, само при спиране - в началото. При форсиране се задържаха. Това беше през април и май. През лятото започна да го прави по-редовно, дори но рядко започна и да гасне и при движение поинерция понякога губеше ниските обороти, като стрелката играеше от 900 до 200 и пак нагоре като се опитваше сама да си ги набави до 900. При проблеми с компютъра се случва гаснене от всякакви по големина обороти - и при ниски, средни, както и в движение с високи обороти, гасненето е рязко и отведнъж. Изписва грешка за проблеми с алтернатора и прегряване /колата обаче не е прегряла, както и динамото зарежда нормално/. Така че едва ли имаш проблеми с компютъра. Опитай се да видиш когато започне да губи и качва оборотите дали не вади от аспуха малко по-черен дим и дали мирише повече на неизгорели газове, като застанеш зад колата. Това би могло да те наведе на мисълта, че обогатява горивна смес и губи обороти защото почва да се дави. При мен стана така и причината беше първата ламбда сонда. В два различни сервиза диагностиката показа отклонения в работата й, но само в ниските обороти. Смених я на мой риск, сложиха Бош /в сервиз на Бош около 120 лв./ и за сега нямам проблеми, като съм навъртял от август до сега около 4 - 5 хил. км., от които доста е градско. С компютъра не бързай. Не избързвай да сменяш и сондата. По-скоро изчакай, ако е тръгнала да си заминава сондата, проблемите ще станат по-силно изразени, като моите, през следващите няколко месеца - ще ти е трудно да караш в града. А може и компютъра да запише грешка за нея, да ти светне индикация на таблото и т.н.

          Коментар


            #35
            Може компа да е , тая сутрин десетина пъти ми даде hight coolant..... на студен двг, да лятото е по зле, не знам дали да не отворя компа да проверят за лоши спойки
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #36
              Смени си ел. клапана за бензиновите пари или го откачи и му монтирай най-обикновен еднопосочен клапан и го заври в тръбата след въздушния филтър,вакума от двигателя ще си ги взима.Този клапан е проблемен когато започне да работи от време на време просто губиш вакум.Ето и моя тел.0898 302298.

              Коментар


                #37
                Утре ще взема един клапан и ще пробвам, ма тея пари маркуча не влиза ли в колекторите що да не си остане там@! Сега го откачих буксата и ще пробвам така да покарам дали ще има проблем
                Последна редакция от bmahob; 26.10.2017, 13:13.
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #38
                  Откачих и първоначално си работеше без да е свързана буксата, но после светна чека- Грешка Р0443, свързах буксата, изчистих грешката но , продължи да ми излиза тази грешка!?!?
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #39
                    от няколко дни започна и да прекъсва в ниските м/у 1500-2000 оборота но не непрекъснато ............ така правеше като беше за свещи но ги смених преди 10 000км/но тогава го правеше непрекъснато.... / сега когато си иска... майа ще отварям компа за презапойка
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар


                      #40
                      крайно време е.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #41
                        Ревизирахме компа, даже сменихме някакъв чип....... ама напразно /бил си е здрав/ защото след това промяна няма колата продължава да прекъсва в ниските даже се усилва проблема и пак от времена време гасне!
                        Как да хвана ако е бобина?+
                        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                        Втората......пак същата!
                        (_-_)______////_______(_-_)
                        Punto75-Вече на жената!
                        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                        Коментар


                          #42
                          При ппрекъсване почна да записва грешка Р0201 това е проблем в първи инжектор, но го дава и като карам на газ????
                          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                          Втората......пак същата!
                          (_-_)______////_______(_-_)
                          Punto75-Вече на жената!
                          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                          Коментар


                            #43
                            При ппрекъсване почна да записва грешка Р0201 това е проблем в първи инжектор, но го дава и като карам на газ????
                            Размени 1-ви и 4-ти бензинов инжектор и виж какво ще покаже.
                            OVB X18XE1 седан+ГИ

                            Коментар


                              #44
                              Да ама достъпа до ижекторите наа тоя двг май трябва да махна колектора отгоре завряни саааа, и пак как бензиновите инжектори карат колата да прекъсва на газ?
                              Последна редакция от bmahob; 19.11.2017, 21:22.
                              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                              Втората......пак същата!
                              (_-_)______////_______(_-_)
                              Punto75-Вече на жената!
                              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                              Коментар


                                #45
                                Днес на буксата за инжекторите замерих съпротивлението и на 4-те 17,5 ом което е в норма ............ май изключваме инжектор, остава ми пробата с бобина ако ли не... май ще го пращам ЕКУ-то при Мишо в София
                                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                                Втората......пак същата!
                                (_-_)______////_______(_-_)
                                Punto75-Вече на жената!
                                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                                Коментар

                                Working...
                                X