Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернатор Фиат Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Алтернатор Фиат Стило

    Колеги колко ампера трябва да е алтернатора на Стило 1.8 133 к.с.? Никъде не намирам инфо, дават ги с различен ампераж а не мога да стигна до него за да видя дали не пише нещо. Искам да си намеря друг, защото моя бил с пукнат заден капак и скоро можело да се наложи смяна.
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    #2
    Успях да стигна до етикета и по серийния номер излиза 120А. Ако някой се чуди за в бъдеще...
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    Коментар


      #3
      Онзи ден алтернатора спря да зарежда, намерих си друг, сменен е вече но стария се оказа, че е с пукнат корпус. Пукнат е отдолу по дължината на единия болт, кото държи двече части на статора, пукнати са и няколко ребра от към шайбата, майстора го тества на стенд и алтернатора си зарежда, според него като загрее се усуква и спира да зарежда и няколко секунди след като запали започва да вие (някакви индукционни токове според майстора) с новия това нещо го няма. Имах идея да си го рециклирам и да си имам резервен ако се наложи, но това нещо има ли оправяне?
      Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

      Коментар


        #4
        Не знам дали ще е от помощ, но да споделя - тази седмица и аз се занимавам с такъв проблем. Бях при майстор, свали алтернатора, видяхме, че корпусът е спукан на 3-4 места, и каза, че е толкова зле, че не подлежи на рециклиране. Или нов, или втора употреба. Между другото при мен виеше от много отдавна, но след 10-15 мин спираше, и си мислех, че не е кой знае какъв проблем, докато се стигна до там, че не ми зареждаше акумулатора и останах на пътя... Майсторът какво те посъветва, не го ли пита стария става ли за рециклаж?

        Коментар


          #5
          В тоя случай не си заслужава рециклажа.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            А ми според него не става за рециклиране и точно за това намерихме друг и направо го сменихме. Но се чудя дали не може само корпуса да се смени на стария.. предполагам, че разликата от други модификации е само в намотките?
            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

            Коментар

            Working...
            X