Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дукато - Турбо - Свистене - Лампа за двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дукато - Турбо - Свистене - Лампа за двигателя

    Здравейте,
    Имам кемпер с Фиат Дукато двигател - 2.3 JTD - 131 коня (2007 г.) на реални 51000 км. След смяна на масло преди около месец, забелязах че шума от турбото се е услилил. Особено когато превключвам предавки има значително по-силно изсвистяване от преди.
    Като качвах един проход преди няколко дни ми светна лампата за двигателя. Тази която индикира проблем с впръскването на гориво.
    На следващия ден лампата спря да индикира проблем и вече 500км не е свтила.
    Чудя се откъда да почна проверките и какви по-елементарни бих могъл да направя в домашни условия ?
    В момента съм в чужбина и ходенето на сервиз ми е малко затруднено.
    Поздрави,
    Здравко
    Последна редакция от zdravko455; 31.08.2017, 21:37.

    #2
    почни от турбина и вакууми.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Ами щом е след смяна на маслото, вероятно са сменяли и въздушен филтър - почни от там, виж дали е затворена и уплътнена кутията, дали скобите са стегнати, да не се е подвадила някоя тръба... въобще дали всичко е закачено по въздушния тракт.
      Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

      Коментар


        #4
        Открих проблема ! Беше се измъкнала тръбата след въздушния филтър. Леко е смачкана от едната страна. Още не мога да установя каква е причината.
        За съжаление съм карал около 3000 км така - за щастие не по прашни пътища.
        Дали има смисъл да се прочиства турбото или нещо друго ?

        Коментар


          #5
          Засега не ако е влязло нещо щеше да разбереш .

          Коментар


            #6
            Мерси за отговора. Дали за тази турбина има кит за подновяване. Чувал съм че втулки се сменят и така му удължаваш значително живота.

            Коментар


              #7
              Мерси за отговора.
              Дали за тази турбина има кит за подновяване? Чувал съм че втулки се сменят и така му удължаваш значително живота.

              Коментар


                #8
                Нищо му няма на турбото, евентуално дебитомера може да се е позацапал, но за почистване на дебитомери има спрей с който се почистват.
                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                Коментар

                Working...
                X