Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пунто 96г. гори бушона на климатика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    пунто 96г. гори бушона на климатика

    Здравейте, имам проблем с бушона който захранва и охлаждащата перка на радиатора. Смених мощното реле в кутията която се намира в коша и бушона многократно. Когато не е пуснат климатика няма проблеми, включва си перката на радиатора, на парното и няма ядове. Щом се включи климатика и почва да греееи след известно време изгаря. Дайте идея от какво може да бъде

    #2
    Извади буксата на съединителя на компресора
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Здравейте колеги и аз имам същия проблем. Пускам си климатика и си работи , само дето не се включват перките да охлаждат радятора за климатика и в резултат колата започва да загрява и ако не се изключи своевременно ще прегрее. При оглед на колата оторед до акумулатора в дясно се намира блок с 3 релета, едно съпротивление и 30 А бушон който беше изгорял, при смяната му и паленето на колата изгоря след минута. Каква може да е причината? Изгорели вентилатори? Някъде е укасил кабел до вентилаторите? Хлабава връзка или...? Моля дайте идеи.

      Коментар


        #4
        Най лесно е да пробваш вентилаторите с директно подаване на ток и после продължи напред.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          Така, проблема е установен и двавата вентилатора са така клеасали , че на ръка не могат да се завъртят и от там гори бушона, следва интересната част с подмяната на вентилаторите с други. Ами успех на другите колеги, дано да не им се оказва това проблема.

          Коментар


            #6
            nikoi84 написа: Преглед на мнението
            следва интересната част с подмяната на вентилаторите с други.
            И защо?
            Може да се размине само с едно разглобяване, промиване на втулките, раздвижване, нова смазка и сглобяване обратно.
            Истинския мъж се познава дори когато е гол!

            Zastava Yugo 45 - 1984, Hyundai Teraccan 2,9 CRDi - 2002 , Fiat Grande Punto EVO 1,4 petrol/CNG - 2009

            Коментар


              #7
              Някои има ли представа каква е последователността на този ремонт, тъй като в интернет никъде не видях това как се разглабя или сменят вентилаторите на климатика?

              Коментар


                #8
                При мен проблема е от съединителя на климатика. Перката си се включва, също и когато се включи климатика тръгва и перката, но почва да грее бушона който е под волана. Дайте идея как може да се смени този съединител, трябва ли да се изпуска фреона

                Коментар

                Working...
                X