Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гарнитура на глава?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гарнитура на глава?

    Пичове, май е заминала гарнитурата на главата!? Антифриза ми е почернял и имаше малко мехурчета изплували. Имам теч на масло( мисля), капе по тръбата която е хваната за колекторите (изпускателните). Не съм в родния ми град и не мога да се консултирам с майстор. Мотора си работи нормално, антифриза не съм го сменял никога, после като го гледах беше забешко зелен.
    Последна редакция от Papi___; 30.08.2017, 18:02.
    Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

    #2
    Антифриза ти може да жабяса и от други неща. Виж дали маслото е станало на боза.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      Бистро е засега. Всичко е в норми течностите, сутринта имаше някакво виене като запалих за 1 минута и спря.
      Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

      Коментар


        #4
        Да източя антифриза и да налея водя обмислям, тия мехурчета ме плашат обаче.
        Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

        Коментар


          #5
          по голяма бела ще направиш.
          карай не бой се.
          главй кйто глава. ела да видиш как рева аз. самата гарнитура ми е 100 лв. за другото не питай
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Във В. Търново съм , след 6-7 дни трябва да се прибирам до Враца за това го мисля....
            Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

            Коментар


              #7
              Я си провери радиаторчето на парното.Ако е гарнитура хвърля антифриза
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар


                #8
                Ами радиаторчето на парното ми е за смяна, защото ми омажнява стъклото като пусна да духа топло. Какво общо има?
                Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                Коментар


                  #9
                  значи от там дърпа. въздух. маркучите надуват ли.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Наблюдавам, засега не надува. Сутринта карах колата загря до около 70 градуда и като приключих пътуването проверих маркучите, не бяха надули.
                    Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                    Коментар


                      #11
                      карай не бой се.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Разлагат се гумените уплътнения в радиаторчето,чернилката е от там.Моето го сменях на улицата при -5градуса
                        Последна редакция от янко; 31.08.2017, 07:48.
                        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                        Коментар


                          #13
                          Хм, интересно колега. Вчера изтеглих с със сламка течност от казанчето и си има вкус на антифриз. Дано да е си прав, аз се канех да го сменям миналата година. Освен байпас да направя на малкия кръг, докато го сменя.
                          п.п Сега се сещам че преди 5-6 дни пусках парното на макс на топло за 2-3 минути, да не е тогава да се е отлачило тия уплътнения.
                          Последна редакция от Papi___; 31.08.2017, 08:03.
                          Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                          Коментар


                            #14
                            Карай си спокойно но наблюдавай нивото в радиатора, ако пада доливай квото имаш под ръка и ако не тече от някъде и да прави гьолче под колата може да се окаже гарнитура. Предпоследната ми гарнитура издържа 10 000 км преди да напълни цилиндър
                            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                            Коментар


                              #15
                              Ами попринцип ми губи по малко антифриз( 50гр на 800км) от както съм я купил преди 4 год. но установих, че е от радиаторчето на парното, защото ми омазнява стъклата.... още не съм го сменил.
                              Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                              Коментар

                              Working...
                              X