Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прекъсване при работа на бензин - фиат брава 1.4 12v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прекъсване при работа на бензин - фиат брава 1.4 12v

    Здравейте колеги имам прекъсване при работа на двигателя на бензин ( без гаснене ). Пиша в тази секция, защото проблемите започнаха след, като ми оправиха газовата уредба ( обикновенна ), смяна на платната на изпарителя и почистване на филтрите на газовата; почистиха ми и стъпковото моторче за празен ход. Сега, колата работи перфектно на газ, но на бензин работи неравномерно !
    Във форума прочетох, че тези двигатели трупат грешки, като работят на газ, което се отразява в последствие на работата на бензин.
    По съвет на майстора смених въздушния филтър и закарах, колата за почистване на дюзата на ултразвук, но според мен няма голям ефект.
    Според Вас ще имам ли ефект ако ми сложат емулатор на ламбда сондата ?!
    Според майстора, който ми е оправяше газовата, ако трупала грешки щяло да ми свети лампата на инжекциона ? ( незнам дали това е така ) ..
    Моля, колегите със същите двигатели да споделят своя опит

    #2
    Няма да ти свети лампата на инжекциона. Не ти трябва емулатор, едно реле което прекъсва сигнала (сигнала, а не захранването) на лабдата е достатъчно. В градски условия грешките се натрупват за около 120-150 км., извън града още по бързо. Когато ги натрупа сутрин при палене на бензин, най-често гасне. В ниските обороти е мудна, върви чак след 3500 оборота. Отзад мирише на неизгорял бензин.
    Откачи акумулатора за няколко часа и после виж как се държи на бензин. Преди да го направиш, сипи и поне 15 литра прясно гориво, за да си сигурен че проблема не се дължи и на изветрял бензин.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Ще пробвам ! Благодаря за бързия отговор ..

      Коментар


        #4
        Ако все още има проблем то той най вероятно е в ел клапана на испарителя който спира газта при изгасване на двигателя по някаква си причина и който при работа на бенз е затворен както и газовия клапан. Газовия филтър се сменя а не се почиства, МПХ работи и на газ и бензин-остава клапана на испарителя. Размърдай му буксите а ако можеш да го свалиш без да сваляш медните тръби го свали и виж дали работи и дали са му сменили гумичката. За да не ти трупа грешки на газ се прави ''ресет '' на компа-маха му се захранването на паметта при изключване от конт. ключ.
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар

        Working...
        X