Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с болничен лист

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с болничен лист

    Колеги, имам спешен въпрос относно болнични листи.
    Работя по два трудови договора, единият основен, на пълен работен ден, вторият на 2 часа, без определено работно време, като в договора пише "режимът на работа се определя от работодателя". На практика не ходя на втората работа, а ми изпращат работата по куриери и си я работя когато си искам в къщи (но това е неофициално).
    През м.Януари бях хванал някакъв грип, и ми дадоха болничен за 4 дни. Взел съм си два болнични и за двете работи, обаче забравих да го изпратя на втория работодател, забравих и да го уведомя за болничния (т.к. на практика не ходя на работа и се чуваме само като има работа за мен или стане време за заплата). Ха днес да го пратя, ха утре, и в един хубав момент съм забравил тотално и не съм го изпратил.
    Днес ми се обади втория шеф и ми каза, че от НОИ са засякли, че при тях съм работил, а в основното работно място съм бил в болничен. Изпратих му незабавно болничния (който слава Богу намерих къде съм наврял). Каза, че има вероятност да му наложат някаква глоба, на което аз казах, че ще бъде за моя сметка. Каза и че ще опита да оправи нещата де, да се размине без глоба.
    Въпросът - ако все пак наложат глоба (за него, ама разбирай, за мен), в какъв размер би могла да бъде?
    Последна редакция от Immortal; 29.08.2017, 19:21.

    #2
    За работодателя/2/ няма да има глоба, той от къде да знае че си бил болен.Най вероятно НОИ няма да ти изплати болничния и от работодател/1/.Аз имах такъв случай, в болничен, а отидох на друга работа временно и не ми изплатиха дните в който се засякоха, ама това беше отдавна сега може да е променено нещо.Дано няма глоби.
    Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

    Коментар


      #3
      Дидо имаш лс
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        marea-ta написа: Преглед на мнението
        За работодателя/2/ няма да има глоба, той от къде да знае че си бил болен.Най вероятно НОИ няма да ти изплати болничния и от работодател/1/.
        Болничния от работодател 1 отдавна ми е изплатен - сега проверих по фиша - пише "болничен 4 дни .... еди колко си лева".

        Коментар


          #5
          НОИ няма как да санкционират работодател за болничен който не му е представен. Освен това работодателя може винаги да се изплъзне с графика за явяване на работа, т.е. през тези дни по график не си бил на работа при работодател 2, както и в договора ти е записано "режимът на работа се определя от работодателя". С други думи в определени дни можеш да работиш по 4 часа вместо по 2. Освен това, работодател 2, може да претендира (обжалва) болничния ти, понеже неговия интерес е по-нарушен от този но НОИ, понеже първите три дни са за сметка на работодателя.
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            #6
            D. Stanev написа: Преглед на мнението
            НОИ няма как да санкционират работодател за болничен който не му е представен. Освен това работодателя може винаги да се изплъзне с графика за явяване на работа, т.е. през тези дни по график не си бил на работа при работодател 2, както и в договора ти е записано "режимът на работа се определя от работодателя". С други думи в определени дни можеш да работиш по 4 часа вместо по 2.

            Освен това, работодател 2, може да претендира (обжалва) болничния ти, понеже неговия интерес е по-нарушен от този но НОИ, понеже първите три дни са за сметка на работодателя.
            За първото и аз си мислех същото.

            Втория абзац не го разбрах. Имаш предвид, че ми е платил за 4-тия ден заплата, а е трябвало НОИ да ми плати болничен ли?

            Коментар


              #7
              Immortal написа: Преглед на мнението
              Болничния от работодател 1 отдавна ми е изплатен - сега проверих по фиша - пише "болничен 4 дни .... еди колко си лева".
              Всъщност са минизплатени само 3 дни, то на фиша си пишело всички дни на болничния, но парите били за 3.
              4-тия май не ми е платен изобщо.

              Коментар


                #8
                Да, първите три дни са за сметка на работодателя. НОИ изплаща следващите дни колкото са на база на прага.
                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа: Преглед на мнението
                  Всъщност са минизплатени само 3 дни, то на фиша си пишело всички дни на болничния, но парите били за 3.
                  4-тия май не ми е платен изобщо.
                  Точно така е.Платили са ти 3 дни,защото те са от работодателя.Четвъртия е от НОИ.Но той не ти е платен,тъй като не са представени два еднотипни болнични листа за двете места с трудов договор.Това е по правилата.
                  Сега обаче има следния казус:работодателя не представя болнични в НОИ,тъй като те се изпращат от Джи Пи-то автоматично по Нет-а.Хартиения болничен се съхранява за 5год. от работодателя,без да се представя където и да е.Най-вероятно са направили насрещна проверка във второто предприятие и са видяли,че там нямаш болнични,платени от работодателя.Затова не са платили и единия ден в първата работа,както и единия ден във втората.
                  1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                  Коментар


                    #10
                    Ще ги принудят да пуснат корекция и ще ти го пуснат като неплатен времето, в които иначе е трябвало да си в болничен.

                    Коментар


                      #11
                      Airfan, нещо такова се получи.
                      Пуснаха ми го в отпуск този период във втората фирма.
                      Нямам повече информация какво е станало, но засега не са се обадили за проблем.

                      Коментар

                      Working...
                      X