Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Croma, 1.9 Multijet 16V, автоматик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Croma, 1.9 Multijet 16V, автоматик

    Привет на всички.
    (Не съм сигурен тук ли трябва да пусна темата. Ако "не", моля Модератора да я премести. Благодаря)

    Не разбирам от автомобили, и тази тема я пускам повече да се "подготвя" какво да очаквам.
    Възможно е описанието на проблема да не е много адекватно.


    Описание на проблема :
    (Уточнение - по принцип карам на темпомат, дори и в града...когато мога)
    Част 1
    - Движех се със около 50km/h и ускорих рязко. Пътя имаше съществен наклон (изкачвах се). Колата започна да се тресе. Подавах газ, но скоростта падаше, като едновременно с това колата се тресеше ужасно.
    - Спрях на светофара (там отвежда изкачващият се път). Спрях и при потегляне се случи същото - подавам газ, но едваааааа, едваааа се помръдвах (придружено с тресене).
    - Грешки на таблото не се отбелязаха.
    - Имах доста малко нафта в резервоара.
    - Отбих..... откараха ме на платформа до сервиз.

    (май подведох малко техника...с описанието на проблема)
    - Колата преспа 2 дни в сервиза. Техника каза, че я е карал (тестово) в ниските скорости (1-ва, 2-ра и 3-та) <- на такава предавка се случи горното.
    Проблема остана "не-до-диагностициран". Техника ми каза, че изчетените грешки от компютъра нямали много логика; освен това видял, че едната ми клема на акумулатора била счупена (не си спомням + или -) и той отдаде проблема на лошата връзка и хипотетичното "шашване" на компютъра.
    Проблема не се беше проявил при него.

    Част 2
    - Действието вече се развива на ам "Тракия". Скоростта е 110km/h и ускорявам.
    - Пак съм на "изкачване"
    - Същото разтрисане, същата загуба на мощност (ако изобщо така се описва). Подавам газ - тресе и нищо.
    НО: (това е новото)
    - Обърнах внимание, че темпомата (CC - cruise contol-a) се е САМОизключил. Не пожела да се включи (стана после, но за това - по-надолу).
    - От автоматични (Direct) - минах на полуавтоматични. Бях на 5-та. Ръчно свалих на 4-та. Подадох газ и колата си тръгна. Без тресенето.
    - Върнах на автоматична - проблема се върна (CC-то продължаваше да е само-изключено и не се включваше)
    .
    - Отбих. Изключих колата. Запалих я. Звучеше си нормално (доколкото аз мога да го преценя).
    - CC-то, вече, позволяваше да се включва, НО не рискувах. Изключих го.
    - Обърнах при първа възможност. Прибрах се нормално (без СС).

    Ще ходи в сервиз...и все пак -> Някакви идеи какво да очаквам?
    ...или да ми помогнете с някакви "уточняващи" въпроси да конкретизирам описанието ....за техника :P
    Последна редакция от g.k.; 29.08.2017, 18:39.

    #2
    скоростна кутия.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Спукан маркуч на турбото. Някъде бях описал подобни симптоми с моята Крома със спукан маркуч.
      Последна редакция от pplk; 29.08.2017, 21:17.
      207 тиква автомат
      новокромаджия 2.4 печка

      Коментар


        #4
        Не е лошо да ти я прочетат за грешки и на друго място
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Това с изключването на темпомата не е проблем. Така си прави. Нормално е това.
          При какъвто и да е проблем, той се изключва и може да бъде включен единствено след гасене и отново палене.
          За останалото - не знам.
          Не мисля, че е маркуч на турбото Аз преживях наскоро такъв проблем (при това в чужбина), и симптомите бяха съвсем други - тотална загуба на мощност, кълбета черен дим отзад, светнал чек...

          Коментар

          Working...
          X