Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пролем:Фиат Браво 1.6 гасне в движение, но пали веднага

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пролем:Фиат Браво 1.6 гасне в движение, но пали веднага

    Здравейте, бихте ли ми дали идеи какво се случва с колата.
    Гасне в движение като пусна газта- за да спра на сфетофар, за да намля за завой, за да паркирам. Не тресе, не се дави-просто оборотите падат и гасне. Пали веднага без проблем, но до следващото пускане на газта.
    Колата е бензин 1.6, 1999г, 103к.с.
    Известно време преди това първо ми угасна екрана на таблото, после падна стрелката на километража, а накрая и стрелката на оборотите.Когато е паднала стрелката на километража не отчита никакви изминати километри, въпреки че колата се движи. Напоследък много рядко се вдига...Не знам дали има общо с гасненето, но да си кажа.Четох тук за много подобни проблеми с гаснене, но обикновено след това колите не палят или палят трудно или трябва да се охладят, а моята няма никакъв проблем с паленете, само с гасненето. И доколкото съм забелязала- като е студена не гасне. Но това е Браво- стига 90 градуса доста бързо. Иначе няма проблем със загряване/след генерален ремонт и по тази тема/.
    Понаплашиха ме, че може "проблема по тоците може да се окаже голЕм", а четирицифрена сума за ремонт доста ме притеснява...
    Предварително благодаря на тези, които ще споделят мнение.

    #2
    Колата е с обикновенна газова нали?
    за другото си провери акуморатора, масите и алтертатора.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Колата е бензин. Никога не е имала АГУ. Акумолаторът е нов, алтернаторът е проверен-идеален.

      Коментар


        #4
        добре.
        тогава се сваля дросела и се измива, стъпковия мотор също се изчиства.
        за стрелките се проверяват и почиства масата на таблото.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Стъпковия мотор вчера го почистиха- няма промяна. За дросел...не знам там да са пипали. Ще кажа.
          "масата на таблото" не ми говори нищо, но ще си позволя да Ви цитирам буквално и и това ще кажа.
          Благодаря!

          Коментар


            #6
            Вижте главните предпазители дали не са с нагорели крачета - отпред в коша над макферсона
            koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

            Коментар


              #7
              Ще кажа. "масата на таблото" не ми говори нищо, но ще си позволя да Ви цитирам буквално и и това ще кажа.
              Благодаря!
              Вместо да питаш тук и след това да даваш акъл на майстора си намери добър майстор!
              OVB X18XE1 седан+ГИ

              Коментар


                #8
                Не "давам акъл на майстора"!
                Но благодаря за мнението...макар да нямаше никаъв смисъл от него!

                Коментар

                Working...
                X