Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Премахване на вихровите клапи - за информация

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Премахване на вихровите клапи - за информация

    Здравейте,
    Преди месец премахнах вихровите клапи.От тогава съм навъртял около 1 500 км.Колата се държи отлично.На ниски обороти не усещам никаква разлика./ В смисъл че и преди беше по-тромава/ Над 2000 оборота колата като че "диша " по-добре и върви една идея по-добре.Не съм правил нищо софтуерно след махането на вихровите клапи.
    Съветвам всички които се колебаят, да ги махат час по-скоро.Като отворих колектора всичко вътре беше кал и сажди.Смукателните тръби бяха запушени почти на 1/3 а самите клапи едвам се държаха на местата си.Било е въпрос на време някоя да се откачи или счупи и да направи всичко мазало.
    Колата е Крома 1,9 MJET.
    Ланча Капа 2,0 VIS
    Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

    #2
    тука за два месеца това го дъвчем за пети път. даже качих клип какво има вътре в колектора. съветвам те сега да затапиш и егр и да коригираш нещата за него и за вихровите клапи софтуерно защото има нужда да се пипнат горивните карти след двете интервенции магар и да не усещаш разлика.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Мммм да по-добре е с малко софтуерна намеса за егр-а задължително заедно с него и дпф-а щото сега ще направиш едното после със сигурност ще се появи и ДПФ-а

      Коментар


        #4
        ЕГР съм го затапил преди да махна вихровите клапи и тогава правиха софтуерни настройки.
        Ланча Капа 2,0 VIS
        Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

        Коментар


          #5
          след клйпите трябва отново софтуернй намеса на горивната карта.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            може ли малко информация за тези вихрови клапи? Затапил съм ЕГР-а на пунтото ми 1.9jtd понеже както си карах и изгуби мощност колата вдигаше 60км максимум и пушеше като .... След като го затапих се оправи, но някак си усещам, че не както трябва нещо при 160-170 има някакво зацепване, отделно някой път ми губи мощност след 2-3-5минути се оправя... Може би тези вихрови клапи ако ги махна ще има разлика, както казва колегата.. Може ли да ми дадете информация къде се намират и трудно ли е премахването им.

            Коментар


              #7
              ти нямаш.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар

              Working...
              X