Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения и съвети за пералня със сушилня.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения и съвети за пералня със сушилня.

    Здравейте,

    Пускам темата защото ми предстой покупката на такова квазимодо. Прекаран съм и нямам варианти за купуването на пералня и сушилня поотделно, а живот и здраве декември очаквам наследница и ща не ща трябва да сменя пералнята за пералня със сушилня. Бюджета е 1000 лв.
    Моля за мнения дали са достатъчни, гледам има за доста по-малко пари, има и за доста повече. Главно ме интересува дали успяват да си издържат гаранцията, а и след това как е със сервизите. Миналата зима имах възможността да живея в апартамента на приятел и том имаше една Electrolux за 1400-1500 лв. Не и помня модела, но като обем на пране и шум съм доста доволен. Не съм и гледал спецификациите.
    Като за начало се загледах в тази:
    Малко съм резервиран за поръчки от там, гледам имат сервиз във Варна. Надявам се че ако нещо стане няма да се налага да я пращам в Румъния
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    #2
    Прекаран заради мястото, или заради финанси? Има варианти да се поставят една над друга, а на изплащане също е вариант.
    Огледай за Beko - представят се добре напоследък. Имам такава пералня с инверторен мотор, на който дават гаранция 10 години и по нищо не отстъпва на марковите, но цената беше 200 лв. надолу.
    Ако държиш да е квазимодо и 800 лв. ще ти стигнат от Технополис.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      Имам Beko пералня и сушилня на едно. Ползвам усилено вече 2.5г и е без грешка. Пуска се всеки ден, като някой път по 2 пъти. Оня ден едно одяло толкова тежко стана, че едва успях да я удържа да не почне да простира :D

      ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

      ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

      Коментар


        #4
        Нямам място за втори уред. Банята е 3 квадрата. В коридора няма как да се случи. Пералнята ми е под плота в кухнята. Та идеята е тя да излезе в пенсия и на нейното място да се сложи новото чудо на техниката.
        Гледам че точно пералните със сушилни и 5 години гаранция са около 1300-1400лв. което ми е множко. Затова съм се ориентирал в малко по-ниския ценови клас. Не искам и да вземам най-евтината. Тази която съм дал за пример я има и в технополис на същите пари, но пък сега гледам че и дават 92 литра консумация на пране, а няма опиция половин пране. Малко множко ми се виждат 92 литра вода. Тя перлата не ползваше толкова (да и капацитета и е по малък). Има ли такива уреди които да си дозират водата спрямо обема на прането? Също така гледам че повечето сушилни имат термопомпа а за пералните със сушилня никъде не пише какво използват за сушенето. Ако някой е по-запознат нека да сподели.
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Беко е за парите си идеална .
          Гледай ако има с повече гаранция- дори и да си доплатиш - зависи и какво включва в гаранцията.
          Може всяка да се развали независимо парите.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Ето я
            http://www.technopolis.bg/bg/Washing...3-XS0/p/680632

            ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

            ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

            Коментар


              #7
              Въпросът е сушилнята да си върши работата и да излизат сухи, че преди тези комбинираните дефакто бяха основно перални, дрехите излизаха мокри...
              Може би да са ги пооправили и вече да си върши работата и сушилнята
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Не знам дали нямаха и отвор за отдушник /комин
                Та това при сушене не гълта ли много ток

                Имам карта където има отстъпка 5-10 процента
                Последна редакция от kluchar; 23.08.2017, 19:57.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Ами доста добре си сушеше поне тоя електролукс за който стана дума. Вярно не става за 1 час, но си излизат сухи дрехите.
                  Комбинираните не им трябва отдушник, те използват мръсния канал на пералнята и през него изхвърлят водата и парите.
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар


                    #10
                    Правилно си се ориентирал, че комбинираните уреди хабят доста вода по принцип. Особено по-евтините. Причината е в казана и в начина на кондензация.
                    При комбинираните кондензационни перална-сушилня има два вида на кондензация на водата. Или чрез естествено охлаждане чрез студената вода, или чрез термопомпа. В първия вид през радиатор се върти вода от тръбопровода, която охлажда топлия въздух, за да кондензира водата от него, за да се изхвърли след това кондензираната вода през мръсния канал. При втория вид вместо студена вода се използва термопомпа, която служи за охлаждането на въздуха, а не вода.
                    Втория вид уреди са и по-скъпи, защото по принцип хабят и доста по-малко електроенергия и вода.

                    След това - по-скъпите уреди имат и два допълнителни сензора - за температура на въздуха и неговата влажност. По-евтините машини нямат такива сензори. Поради което често се получава или не достатъчно изсушаване на дрехите или прекаленото им преизсушаване. И двете неща не са хубави по принцип. Реално времето на изсушаване не е динамично, а статично при по-евтините уреди. Да кажем 200 минути, без значение колко са дрехите. Ако машината не си изменя времето за край на програмата, то тя често е от евтиния тип.

                    За това моя съвет е да се огледаш задължително за уред, който е с термопомпа, защото тези уреди по принцип са оборудвани с повече сензори и логика за изсушаването на дрехите. Това е просто съвет, за да си доволен от резултатите по време на експлоатация на машината, а и в сметките в последствие.
                    И това е съвет на базата, че почти съм сигурен, че мястото е точно определено на сегашната машина, която ще бъде заменена. Демек няма да имаш да кажем минимум 10-на сантиметра разстояние отстрани, за да диша уредът.
                    Но ако все пак избереш машина със стандартна водна кондензация, то поне виж характеристиките ѝ, или рекламно да са написали, че дрехите ще бъдат оптимално изсушени или да кажем има различни режими на изсушаване - леко влажни, не намачкани, директно за прибиране в гардероб... Различни маркетингови надписи, но ги чети и се ориентирай по тях, ако не искаш да изкараш много време в нета и да оглеждаш всеки един модел в детайли.
                    Последна редакция от BO; 24.08.2017, 11:47.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      2011 си взех Аристон 9640 за около 1100 лв - 5 години гаранция.
                      Плюсове - изключително тиха , поне допреди 2-3 месеца когато почна да стърже лагер. Засега се трае и го чакам да почне да дрънчи. Събира много пране и е икономична като пералня.
                      Минуси - няма термопомпа и харчи адски много ток когато суши дрехи. Беше монтирана в кухня със стара дървена дограма с един пръст луфт и когато работеше сушилнята зимата беше приятно топло без друг отоплителен уред. Другия голям минус заради който главно спряхме да я ползваме е че дрехите излизат 1 номер по-малки след сушене. Пробвах различни програми , ама аз ли не можах да намеря или просто няма , но всичко излизаше доста свито.
                      Brava 1.6 ELX

                      Коментар


                        #12
                        Не чакай лагера много, че като превърти по вала, ще смениш пералнята.
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #13
                          е те и сега дрехите от обикновена перална също дрехите жената като ги пусне на два часа и 90 градуса
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            Аз също съм с Беко,комбинирана.Не 3 год е в момента и няма проблеми.С 5год. гаранция е.Единственото нещо което ме дразни е че помпата е много шумна.
                            ex. punto elx 1.2i
                            Lancia Libra 1.6

                            Коментар


                              #15
                              След по обстоен оглед, успях единствено да намеря комбинирана пералня с термопомпа на AEG. Харесъл съм една от магазините с транспортни дефекти за 1400 лв., че новите почват от 2К нагоре.
                              Най-вероятно ще е тази за 1400, имам още 3-4 месеца до декември, да видим дали няма да излезе нещо друго. От утре минаваме на тема количка, кошара, и т.н.
                              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                              Коментар

                              Working...
                              X