Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Горещина в краката. Fiat Grande Punto 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Горещина в краката. Fiat Grande Punto 1.4

    Здравейте,

    Имам следния странен проблем.

    От към шофьорската страна, долу в краката близо до отвора, от където духа въздух от климатика/парното, напипвам някакъв източник на горещина, алуминиев, който подозирам, че е радиаторчето на парното.

    Проблемът е, че когато пусна да духа в краката без да е пуснато парното, се усеща топлина. Въздухът от отвора излиза с нормална околна температура, но горещото "нещо" в близост загрява въздуха.

    Тези коли, до колкото знам нямат кранче за радиатора на парното и той винаги си е горещ.

    Въпросът ми е, да не би да ми липсва някаква част, която да покрива въпросното място и да не допуска радиаторчето да загрява въздуха наоколо? По-долу помествам една примерна снимка на капака на средната конзола долу при педалите, за да покажа къде е въпросната зона. Една снимка на това място би ми била много полезна за да сравня с това какво е положението при мен и дали наистина там е така открито, както при мен.




    Ще се радвам ако някой може да ми помогне.

    Благодаря.
    Последна редакция от Dobermann; 22.08.2017, 13:38.

    #2
    Може някоя клапа да не работи както трябва.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Ами дюзите си духат студено, но близо до тях има нещо супер горещо, което се намира зад пластмасовия капак от страни на педалите. И е толкова горещо, че загрява въздуха наоколо, както парното в къщи загрява помещението. Прилича ми на радиаторчето за парното.
      Последна редакция от Dobermann; 22.08.2017, 13:38.

      Коментар


        #4
        Dobermann написа: Преглед на мнението
        Прилича ми на радиаторчето за парното.
        Точно то е колега .Ето снимка от моето Пунто ......
        Прикачени файлове
        Истинския мъж се познава дори когато е гол!

        Zastava Yugo 45 - 1984, Hyundai Teraccan 2,9 CRDi - 2002 , Fiat Grande Punto EVO 1,4 petrol/CNG - 2009

        Коментар


          #5
          Благодаря за отговора, колега.

          Ето как е положението при мен. Има си някаква кора, която покрива радиаторчето горе-долу, но над нея то си се вижда и си грее здраво. При теб има ли нещо повече от това:

          Click image for larger version

Name:	IMG_20170822_210549.jpg
Views:	1
Size:	315,0 KB
ID:	2094939
          Последна редакция от Dobermann; 22.08.2017, 20:19.

          Коментар


            #6
            Съжалявам че не направих снимка и без да е свалена кората, моята е цяла, почти стига до пластмасата на средната конзола и не се вижда нищо.
            Истинския мъж се познава дори когато е гол!

            Zastava Yugo 45 - 1984, Hyundai Teraccan 2,9 CRDi - 2002 , Fiat Grande Punto EVO 1,4 petrol/CNG - 2009

            Коментар

            Working...
            X