Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Задавяне" на Stilo 1.9 JTD.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Задавяне" на Stilo 1.9 JTD.

    Здравейте, колеги.
    Имам Стило 1.9 JTD от 2005-та. Преди време започна следния проблем:
    При потегляне, колата започва да се дави. Поведението ѝ е точно все едно с ниска скорост вкарате 4-та вместо 2-ра предавка.
    Понякога се усеща и при високите скорости. Като там усещането е все едно за момент съм отпуснал педала на газта и съм го натиснал пак.
    И другото което забелязах, колкото е по-студена температурата отвън, толкова по-често прави проблема. Мисля че, загряването на колата не оказва влияние.
    Смених си горивния филтър защото преди време имах подобен проблем (частта при движение) и се оправи след смяната му. Един познат спомена и за датчика на коляновия вал, но след оглед се оказа, че е наред.
    Някой борил ли се е с това?
    Мерси предварително.

    #2
    Може би дюза. Трябва диагностика
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      направо си мирише на дюза.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Колеги, благодаря Ви за отговорите.
        Баща ми беше закарал колата в един сервиз и там са я закачали към компютрото и не е отчело проблеми.
        Съмненията са, че проблемът е в управлението на турбото. Възможно ли е проблем там, да влияе по този начин?

        Коментар


          #5
          виждам си от Русчука. Палиш колата и отиваш в Сливо поле. там има едни момченца двама братя. Те да я гледат.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
            виждам си от Русчука. Палиш колата и отиваш в Сливо поле. там има едни момченца двама братя. Те да я гледат.
            Можеш ли да дадеш малко по-точна информация за тях. Номери или име на сервиз?

            Коментар


              #7
              вариант 1 Цанко Лазаров 0878 842 070 при техноресурс след търговията е
              Вариант 2 Пламен в сливо поле телефон нямам ама като спреш на шела ще те ориантират
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                вариант 1 Цанко Лазаров 0878 842 070 при техноресурс след търговията е
                Вариант 2 Пламен в сливо поле телефон нямам ама като спреш на шела ще те ориантират
                Мерси за инфото. Другата седмица ще ги търся.
                Пък дали не е дюза, това че диагностиката нищо не индикира не е критерий. Компютъра на бюджетното ми Ферари не е от най-надеждните :D

                Коментар


                  #9
                  дюза няма да ти изпише че е грешна. хваща се по друго.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар

                  Working...
                  X