Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с парното/климатика на Пунто мк2 1.9 чист дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с парното/климатика на Пунто мк2 1.9 чист дизел

    Здравейте колеги,

    Имам един много интересен проблем. Парното не ми работи на 1ва, 2ра и 3та степен. Само на 4та. И на климатик и на топло. Повечето от вас биха ми казали, че най-вероятно проблем идва от реостата, но мога да кажа със сигурност, че не е от него. Сложил съм чисто нов преди няколко месеца, но всеки случай реших да пробвам с нов (от друго Пунто) и проблема си остана. След това ми мина през глватата, че проблема може да е от копчето, но не. Завъртя ли копчето, компресора се пуска на климатика но без да духа, следователно ток си стига до него... Та, на къде да се ориентирам да търся проблема. Тъпото е, че всеки майстор ме отсвирва, защото явно проблема ми е доста дребен, пък идва есен/зима и искам всичко да ми е изрядно. Бихте ли ми дали съвети ?

    #2
    А чува ли се вентилатора да върти на ниските степени?
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      Константинов написа: Преглед на мнението
      А чува ли се вентилатора да върти на ниските степени?
      Не, въобще не върти на ниските степени, само когато съм на климатик се чуват звуците от компресора.

      Коментар


        #4
        В такъв случай трябва да замериш тока до вентилатора на различните степени тоест след реостата на входа на вентилатора - има вариант да е нагоряла обувка и да не прави контакт
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Константинов написа: Преглед на мнението
          В такъв случай трябва да замериш тока до вентилатора на различните степени тоест след реостата на входа на вентилатора - има вариант да е нагоряла обувка и да не прави контакт
          Разполагам с мултицед, но до там... Бих се радвал ако получа разяснение и един бърз "tutorial" като за начинаещи как да го направя. Ще бъда много благодарен.

          Коментар


            #6
            Проблема ти вероятно се касае в повреда на резистивния делител за степените на вентилатора.
            http://www.heaterblowerresistor.co.u...rresistor.html
            Разгледай нещата в линка и опитай да разглобиш и измериш дали всичко е както трябва.
            Последна редакция от Lyubcho88; 14.08.2017, 15:31.

            ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

            ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

            Коментар


              #7
              смени си вентилатора с две думи.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Абсолютно същата повреда имаше и на моето Пунто, като от линка на колегата Lyubcho88, очаквах след като извадя резистора да е прекъснал термофуса, а се
                оказа нагоряла кабелна обувка в буксата ....
                Истинския мъж се познава дори когато е гол!

                Zastava Yugo 45 - 1984, Hyundai Teraccan 2,9 CRDi - 2002 , Fiat Grande Punto EVO 1,4 petrol/CNG - 2009

                Коментар


                  #9
                  omicrona написа: Преглед на мнението
                  Разполагам с мултицед, но до там... Бих се радвал ако получа разяснение и един бърз "tutorial" като за начинаещи как да го направя. Ще бъда много благодарен.
                  Щом имаш мултицет залягаш при вентилатора издърпваш внимателно буксата даваш на контакт и замерваш тока на всяка обувка като съответно въртиш копчето за степените и ако на всяка букса имаш ток замерваш вентилатора дали има съпротивление
                  koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                    смени си вентилатора с две думи.
                    Сменен е, проблема остана...


                    Щом имаш мултицет залягаш при вентилатора издърпваш внимателно буксата даваш на контакт и замерваш тока на всяка обувка като съответно въртиш копчето за степените и ако на всяка букса имаш ток замерваш вентилатора дали има съпротивление
                    Какви са настройките на мултицеда за да извърша дейността ? На колко Ома или на колко Волта да го настроя ? Също така допирам червената пръчица, нали ? При това положение минуса къде трябва да го допирам?


                    П.С. -> Ако нагоряла обувчица е проблема, има ли вариант сам да си я сменя, защото и за това нямам идея как се прави.

                    Съжалявам, за най-вероятно малоумните въпроси, но под начинаещ имам предвид много начинаещ.
                    Последна редакция от omicrona; 15.08.2017, 11:48.

                    Коментар


                      #11
                      абе драсни едно лс да се разберем да го погледна в събота неделя. най вероятно в събота ще правим сбирга пред блока за сервизиране.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Настройваш мултицета на съпротивление, най-висок обхват 20к ома примерно. Мериш 2 по 2 всички изводи на резистора (зеления). Ако показанието е малко, въртиш на по малък обхват за да отчетеш точната стойност. Драскаш на една хартийка къде какви показания има и постваш тука в темата. От другата страна при thermo-fusе-а трябва да има ниско съпротивление и като нагрее да отваря веригата. Ако е заминал трябва да има безкрайно съпровитление.
                        Ето и втора ръка такива резистивни делители в този линк
                        https://www.megaparts.bg/search/%D0%...82%D0%B0%D1%82
                        или нови от Англия
                        http://www.ebay.com/itm/Heater-Blowe...JWIPWs&vxp=mtr
                        Последна редакция от Lyubcho88; 15.08.2017, 13:24.

                        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                        Коментар

                        Working...
                        X