Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатикът ми работи на 25 бара !!! ФИАТ КРОМА 2.4 Mjet 2007 г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Извинения за което!
    Споко
    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

    Коментар


      #17
      pi4_s_bravo написа: Преглед на мнението
      Има и друг вариант- прекалено голямо количество фреон. Или е излъгала машината в зареденото количество и е заредила повече (случи ми се на брат ми на бравото- вдига до 30бара и изключва компресора) , или не е вярна информацията въведена като количество за модела. Най-лесно е да и сложите по-малко количество и да видите дали налягането остава в нормални граници.
      И този вариант ще бъде предвиден . Благодаря !
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #18
        Хидрататор сменен , проблем нерешен
        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

        Коментар


          #19
          Румене айде чожум лятото свърши. сега ще видя един младеж в делиорманско дали може да го погледне.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #20
            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
            Румене айде чожум лятото свърши. сега ще видя един младеж в делиорманско дали може да го погледне.
            Славе , огромни благодарности за обаждането и предложената помощ.
            Свързах се с човека , но само с вентилаторите може да се занимае.
            Остана ТРВ-то , но климатичният майстор определено не му се занимава , пък днес ми настръхна косата като видях как урдулешката разкачаха бронята и вадиха фара . Направо няколко пъти ги хващах за лапите и ръмжах. Успяха само един болт да скъсат , който хваща бронята към калника.
            Минава ми една еретична мисъл да взема да откачам таблото вече сам и да го набарам туй ТРВ , след което ще закарам колата на клиЗматичен майстор.
            Пък жегите ще продължат по други широчини географски
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #21
              ТРВ-то по принцип е дуракустойчив елемент и рядко се разваля.
              Казваш, че имаш 30 бара високо налягане, но не споделяш за ниското налягане какви са му показанията. Това може да подскаже или отрече възможен проблем с ТРВ-то или да те насочи към друго за проверка.
              В случая аз виждам един проблем, който може да те прати да сменяш куп ненужни неща, без да е потвърдено в най-голяма степен възможността за провал на нарочения елемент.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                BO написа:
                ТРВ-то по принцип е дуракустойчив елемент и рядко се разваля.
                Казваш, че имаш 30 бара високо налягане, но не споделяш за ниското налягане какви са му показанията. Това може да подскаже или отрече възможен проблем с ТРВ-то или да те насочи към друго за проверка.
                В случая аз виждам един проблем, който може да те прати да сменяш куп ненужни неща, без да е потвърдено в най-голяма степен възможността за провал на нарочения елемент.
                ВО , благодаря за мнението ! С риск да те обидя , подобен съвет ми даде и pplk преди седмица .
                Голямата драма е , че това майсторче ( а май се очертава да е по-малката злина от всички останали ) , с усмивка отхвърля всички съвети , които съм получавал от колеги , с твърдението , че едва ли не не се е родил човекът , който ще го учи.
                Почна да ми предлага вариант с монтаж на допълнителен пресостат , който щял да бъде вързан с реле , че да управлявал вентилаторите .
                Отхвърлих подобна дивотия начаса .
                Сега ще ходя при приятел да им баем на тези перки, че да видим.
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #23
                  Румен_Хинчев написа: Преглед на мнението
                  ВО , благодаря за мнението ! С риск да те обидя , подобен съвет ми даде и pplk преди седмица .
                  Голямата драма е , че това майсторче ( а май се очертава да е по-малката злина от всички останали ) , с усмивка отхвърля всички съвети , които съм получавал от колеги , с твърдението , че едва ли не не се е родил човекът , който ще го учи.
                  Почна да ми предлага вариант с монтаж на допълнителен пресостат , който щял да бъде вързан с реле , че да управлявал вентилаторите .
                  Отхвърлих подобна дивотия начаса .
                  Сега ще ходя при приятел да им баем на тези перки, че да видим.
                  Няма какво да ме обидиш, естествено. От думите в тази тема единствено виждам съвети да сменяш неща, а и очевидно това правиш, без да си потвърдил диагнозата максимално точно и обширно.
                  За това попитах само за едно, което не съм видял в тази тема като резултат. И пак ще попитам - какво е ниското налягане, когато високото е 25 бара и дали двете налягания по манометри се държат стабилно, без да подскачат стрелките?
                  И след като дадеш информация за ниското налягане и като го съпоставиш с температурата на изпарителя, то ще може много по-точно да се предположи къде би могъл да се крие проблемът и относително точно да се отхвърли възможен проблем с ТРВ-то.
                  И всичко това го пиша, за да може по-точно да се насочим към проблема с допълнителни въпроси-отговори, преди да започнеш да разглобяваш колата излишно.

                  п.п. Ако на мен някой ми каже така, както твоя майстор, директно му забивам въпроса защо ако е толкова добър, няма решение в рамките на един ден на този проблем? Щом няма решение на проблема, то очевидно му трябва помощ. И ако се обиди след това, то значи този човек не е твоя, който може да ти помогне. Още повече, че получава съвети, които може да ги обмисли като варианти и то напълно безплатно.
                  Последна редакция от BO; 16.08.2017, 09:12.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #24
                    Работата дойде до вентилатора на климатика.
                    В блока с релета беше открит виновника , беше зачистен , а накрая беше монтирано друго реле......обаче проблемът още не е решен.
                    Вентилаторът работи когато си иска и както си иска.
                    Направо ми писна !!!
                    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                    Коментар


                      #25
                      да норвално е да го прави. ако има проблем с налягането
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар

                      Working...
                      X