Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет при закупуване на Фиат Стило

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    сменя се аз го правя на 30 хил обикновенно. събира около 2 литра.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #17
      Значи трябва да я закарам да го сменят.
      А в книжката пише само да се контролира нивото на всеки 80 хиляди.
      Не пише нищо за смяна .Събира 1.98л Tutela car zc 75 synth 75W80.
      Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

      Коментар


        #18
        Я-я дайте да прочета къде пише какъв антифриз се слага. Ама не от сайт на някой производител/марка, а официално инфо.
        Маслото в скоростите те съветвам ако е на ниво и нямаш проблеми с превключването- не го пипай. Само ще си навлечеш главоболия. Отделно не е това, което си написал.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #19
          Масло на ръчна скоростна кутия се сменя най-много на 70-80к км. Най-добре е да го смениш като я купиш нов внос за да си спокоен. Смятана не е скъпа, а маслара дето ще ти го сменя знае какво трябва да се сипе. Необходима е смяната защото след този пробег (а и изминати години) губи вискозитет и има повишен риск от износване на предавките. Обикновено италианци/германци почти никога не го сменят, примерно от Punto-то което взех от Италия изтече черна мъзга, а трябва да да е червеникакво.

          ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

          ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

          Коментар


            #20
            Колеги на път за Пловдив е изфорсирах на 3-та и колата се разтропа .Загуби мощност .Предположенията са че е прескочил зъб на ангренажа.
            Направо плякат клапаните.Колкото там са ударени.
            Пазя бележката от обслужването но няма печат подпис и надали ще поемат отговорност.
            Направо ми се плаче.
            Можете ли да ме упътите към сервиз в Пазарджик . Във вторник имам уговорка с един майстор в пловдив но аз не мога да я закарам на ход пък и само за едната диагностика .
            Незнам какво да я правя .
            И масло Selenia и сложих .
            Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

            Коментар


              #21
              И аз да използвам заглавието на темата. Колега си търси Стило. Избрал съм му тези
              http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...980421981776&s link=4drzhw
              http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...011057234954&s link=4drzhw
              http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...128534688083&s link=4drzhw
              http://www.cars.bg/offer/c2172894
              http://www.cars.bg/offer/c2160285
              като предложения, кое от тях ще му препоръчате, сигурно на първо място ще са 2007, а следващите?
              П.С. Забравих да спомена и за още едно в Габрово 1.6/2005г. с бордкомп, всичко му работи, не е регистрирано и го няма в нета, за 3300 лв.
              Последна редакция от NikMar; 20.08.2017, 17:19.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #22
                Това, което продават за 2400 лв.
                Само то има бутон ASR, което не е без значение зимно време. Има и екстри, дано работят.
                Конете са малко според моите критерии и предпочитам дизелово стило, но всеки си има предпочитания.
                Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                Коментар


                  #23
                  Като го гледам май че е и автоматик, а това за безконтактното палене с какво означава, не съм запознат със Стилото и вариантите му. А тази карта дето е забучена в таблото каква роля играе?
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #24
                    Не е автоматик, а безконтактно палене означава без ключ - пише си
                    Ако всичко си му работи, направо си е оферта тази цена.
                    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                    Коментар


                      #25
                      hifi_stereo написа: Преглед на мнението
                      Колеги на път за Пловдив е изфорсирах на 3-та и колата се разтропа .Загуби мощност .Предположенията са че е прескочил зъб на ангренажа.
                      Направо плякат клапаните.Колкото там са ударени.
                      Пазя бележката от обслужването но няма печат подпис и надали ще поемат отговорност.
                      Направо ми се плаче.
                      Можете ли да ме упътите към сервиз в Пазарджик . Във вторник имам уговорка с един майстор в пловдив но аз не мога да я закарам на ход пък и само за едната диагностика .
                      Незнам какво да я правя .
                      И масло Selenia и сложих .
                      Споко няма да се плашиш , най-вероятно е обтяжната ролка . Не я карай така.
                      FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                      Коментар


                        #26
                        Nikolow написа: Преглед на мнението
                        Споко няма да се плашиш , най-вероятно е обтяжната ролка . Не я карай така.
                        Не я карам .Наех платформа днес и е закарах на сервиз в Пазарджик.
                        Утре сутринта ще ми кажат какво е станало.
                        Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                        Коментар


                          #27
                          Колеги този двигател има ли вариатор и възможно ли е от него да тропа?
                          Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                          Коментар


                            #28
                            Има, да. И моят вариатор тропа ама само като я запалиш, после спира но той до колкото знам не може да попречи по какъвто и да било начин на паленето на колата, камо ли пък да докара загуба на мощност. Мисля, че започва да действа само над 3500 оборота.
                            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                            Коментар


                              #29
                              Колата си пали но тропа .Докато е докарам от Пловдив до вкъщи тропаше само над 2000об. но после започна да тропа постоянно .
                              И тропаше много странно понякога при подаване на газ спираше да тропа а при отвръщане тропаше .
                              Аз не знаех че има вариатор.А вариатора на вала под капачката за маслото ли е , защото горе долу го локализирахме шумът точно там.
                              Обаче ние сме си лайци .С един чук отгоре върху капака на клапаните и на ухото и така горе долу го локализирахме.
                              Но сега чакам да ми звъннат от сервиза .
                              Значи е възможно хората от сервиза в който сменях ангренажа да нямат вина.
                              Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                              Коментар


                                #30
                                може ама дано да са я зацепили с пети а не с маркер.
                                едно прядположение близо до гадаене на боб, а именно маслена помпа.
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X