Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило 1,9 JTD гасне в движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило 1,9 JTD гасне в движение

    Здравейте колеги нов съм във форума ако не съм по темата извинявайте.Имам следния проблем.Фиат стило 1.9 jtd 115k .В движение ми гасне светва чека и не иска да запали.Диагностиката излезе /сензор,датчик на скоростта/.Някой знае ли къде се намира този датчик.Благодаря ви

    #2
    Здравейте колеги нов съм във форума ако не съм по темата извинявайте.Имам следния проблем.Фиат стило 1.9 jtd 115k .В движение ми гасне светва чека и не иска да запали.Диагностиката излезе /сензор,датчик на скоростта/.Някой знае ли къде се намира този датчик.Благодаря ви

    Бута детска количкаРегистр. на05.08.2017Мнения8

    проблема е следния.Пали и тръгва без никаква индикация за проблем когато си реши гасне както съм в движение и светва чека.След това се опитвам да я запаля не иска чека свети.Давам няколко пъти на контакт и ако имам късмет завърта и запалва чека изгася и все едно нищо няма.Днес бях на диагностика единствената грешка която отчита е /сензор на скоростта или датчик на скороста/.За първи път чувам за такъв датчик и ме интересува ако някой знае нещо по въпроса да помогне.поне къде се намира?


    Последна редакция от Jivko; 05.08.2017, 22:34.

    Коментар


      #3
      Здрасти Колега,

      да не би да става въпрос за датчика на коляновия вал, който при загряване на автомобила изведнъж го гаси и след 10-15 мин палиш и тръгваш и всичко се повтаря.
      Обясни малко по-подробно, ако обичаш-проблема изведнъж ли се появи или малко по-малко ескалира. Не съм сигурен, дали чека свети за проблем с датчик колянов вал.
      Ако ти е интересно и имаш време прочети тая тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=108184
      Или напиши в гугъл "стило гасне в движение, стило датчик колянов вал".

      Поздрави и успех в решаването на проблема.
      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

      Коментар


        #4
        Колега като угасне и се опитваш да въртиш погледни дали оборотомера показва някакви обороти,Ако не си почти на 100% за датчик колянов вал.Но не съм пророк и най добре направи читава диагностика.Преди време моята талига гасна от София до Перник 30 пъти,как сум се прибрал само аз си знам.Тогава смених датчика и до сега е ок.Провери и горивн филтър за всеки случай ако не си го сменял отдавна.На некой им светва чека на некои не.Успех
        198mjet Bravo

        Коментар

        Working...
        X