Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тунинг на Fiat Punto HGT?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тунинг на Fiat Punto HGT?

    Здравейте, колеги. Пише ви собственик на Фиат Пунто HGT - нов съм във форума!
    Любопитен съм дали има хора с такъв модел фиат, които да са правили някакви подобрения по двигателя за повечко коне
    Ако има, бих се радвал да споделите резултати

    #2
    Валове от Алфа 2.0 156
    Спортен изпускателен колектор с по широка генерация
    Интейк за студен въздух
    Портване на глава ако имаш възможност

    След всичкото това ако нищо не е пипано по ЕКУ-то можеш да очакваш повишение на мощноста с около 12-15к.с., ако има кой да ти пипне компа предполагам, че едни 150-160к.с. можеш да ги докараш на мотор.
    За по-нагоре можеш да пробваш с олекотен маховик + една идея по големи дюзи, това ти е за атмосферен тунинг.
    За турбо - най вероятно по евтино ще излиезе ако си намериш турбо мотор от купе и го сложиш на мястото на твоя мотор.
    Остави един телефон на лични може да се видим някъде след като си в София
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Благодаря за информацията, колега! Ти на твойто фиатче какво си му правил, всичките тези подобрения ли?
      Работата е там, че при мен ситуацията е доста сложна, нямах намерения да правя кой знае какъв тунинг, но претърпях злополука и сега имам доооста неща за ремонт и покрай това реших, че може да се направи някакъв тунинг.
      Иначе да, може да се измисли нещо скоро, като си приведа количката във нормален вид
      Последна редакция от jointa; 05.08.2017, 11:45.

      Коментар


        #4
        Валове от Алфа 2.0 156
        Спортен изпускателен колектор с по широка генерация
        Интейк за студен въздух
        Портване на глава ако имаш възможност

        След всичкото това ако нищо не е пипано по ЕКУ-то можеш да очакваш повишение на мощноста с около 12-15к.с., ако има кой да ти пипне компа предполагам, че едни 150-160к.с. можеш да ги докараш на мотор.
        За по-нагоре можеш да пробваш с олекотен маховик + една идея по големи дюзи, това ти е за атмосферен тунинг.
        За турбо - най вероятно по евтино ще излиезе ако си намериш турбо мотор от купе и го сложиш на мястото на твоя мотор.
        Остави един телефон на лични може да се видим някъде след като си в София
        Дидич, от Пунто ГТ мотор няма ли да стане? Вместо от Купе, поне размера ще е по малък. Също като идея вместо турбо, да е с "супер чарджър" така да се каже. От Мерцедес C200 компресора. Мисля че с малко доработки с този компресор може да се изкарат поне 30-ина коня на ниско налягане - 0.3 - 0.4 примерно. Мисля че и като пари ще излезе доста по евтино.
        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          С компресор ще е много тегаво, защото няма място, първо трябва да си махне компресора на климатика и второ трябва да преработи изпускателния колектор, защото компресора ще опре в него, аз не бих си махнал климатика за нищо на света, освен ако колата не се изкарва само събота и неделя за кеф.
          Мотор от пунто ГТ не виждам смисъл, друго си е 2-ката от купе, там с едно чипване само и си на 200+коня, ГТ-то да го направиш 200+коня си иска доста повече доработки.
          punto HGT

          Коментар


            #6
            В крайна сметка колко би струвало да се сложат към 20 коня отгоре на HGT (чрез атмосферен тунинг), според вас?
            Питам защото в един сервиз ми обявиха много сериозна сума и се зачудих дали има смисъл

            Коментар


              #7
              Евтин тунинг няма за тази кола.
              punto HGT

              Коментар


                #8
                Ами при това положение се замислям дали въобще има смисъл да се дават четирицифрени суми за някви 20 коня отгоре!
                Но все още не знам какви са щетите по двигателя на мойто. Опасявам се да не ми се промени по някакъв начин вървежа, ако наистина се окаже нещо сериозно за оправяне

                Коментар

                Working...
                X