Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Решен: Suzuki SWIFT MK2 '94, 1,3 68Hp GA13A Проблем на бензин :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    mironskin написа: Преглед на мнението
    Няма ли автоматично "удължаване" на рамото между двете накладки? Горе, при пружините!
    След сваляне и оглед има такъв механизъм.
    Пускам малко тагова за всеки, който търси информация за подобен проблем: ръчна спирачка, хваща само едното колело, проблем с ръчната, ръчната хваща много високо, блокирал заден спирачен цилиндър

    И да си довърша питането по последния ми въпрос;

    предисторията, последните 2-3 години на ГТП чичо Наско ми казваше, че едното задно колело има "лек" проблем, да се кара колата с едно на ум. Преди няколко дена сменихме прогнила спирачна тръбичка за задно дясно колело. НО и направи впечетление, че лявото колело превърта при вдигната ръчна и затягане на болтовете, докато колата е на крик. А това с тръбичка е супер.

    Развитието:
    заподозряните бяха жилото за ръчната или блокирал спирачен цилиндър. В случая се оказа блокирал заден спирачен цилиндър на лявото колело. От единия край буталцето беше блокирало прибрано.

    След сваляне, почистване и профилактиране под двата спирачни барабана, без повече манипулации ръчната си дойде на мястото. От десети зъб до вчера и едно колело държащо както си трябва, до 4-5 зъб и двете колела бетон.

    За утре ще остане да купя още малко спирачна течност и за всеки случай да претакаме и четирите колела. Колата си спира супер, педала си е нормално твърд.

    Ами това е, ако някой колега има проблем с ръчната и не може да се регулира, да има предвид спекли задни спирачни цилиндри.

    Поздрави!

    Имам и запушен радиатор на парното, ако се навия да го отпушвам ще драсна да го има в нета.

    Снимки-няколко тук, другите са на линка към Снимка.бг

    Click image for larger version

Name:	Тази_!.jpg
Views:	1
Size:	405,9 KB
ID:	2098161Click image for larger version

Name:	Тази_@.jpg
Views:	1
Size:	298,6 KB
ID:	2098162Click image for larger version

Name:	Тзи_№.jpg
Views:	1
Size:	229,7 KB
ID:	2098163


    Още снимки "кликни" на снимката.
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

    Коментар


      #32
      pl4 8rp написа: Преглед на мнението

      Имам и запушен радиатор на парното, ако се навия да го отпушвам ще драсна да го има в нета.

      Снимки-няколко тук, другите са на линка към Снимка.бг
      Днес беше хубав есенен ден и след разходка из Димитровградския пазар, реших да отделя малко време и на парното, че зимата е на вратата.

      Първоначалните тестове, симптоми, заподозряни тнт.

      Проблема:

      -Първо парното духа много малко топъл въздух /може би 40-45С/. Второ духа по-топло от шофьорскя край/двете леви духалки/, а от пасажерския почни хладно /20-30С/. Съмненията ми са за запушен радиатор на парното повече от пасажерския край.

      Теста:

      Така, последва обарване на входящите тръбички от двигателния отсек към радиаторчето за парното. Едната не може да се пипне, а изходящата е едва загрята. Типичен симптом за позапушен радиатор на парното и слаба циркулация през него. Навсякъде др всичко е загряло. Дебелия маркуч след термостата към водния радиатор. Самия радиатор равномерно по цялата си площ. Той е нов, както и термостата. Перката си включва нормално. Изпарителя си загрява нормално.

      Изгледах що клипове има из тубата, изчетох що мнения има из нета и реших най-първо да мина с лесното, а имонно 100гр лимонтузу в антифриза и да се надявам квото има да се отпушва да се отпуши. Карахме така два-три-4 дена, с леко подобрение.

      Решението:

      Одвве отидох до магазина и взех малко градински маркуч /14мм/, че всички в YouTube ползват такъв и една кофа Източих антифриза и дистилираната вода, които налях преди няколко месеца-лятото Август. Не знам на снимката личи ли, но все едно боза.

      Свалих каквото ми пречи и свързах двата нови накрайника към входа и изхода на самото радиаторче за парното. Започнах промивката с един литър бял оцет. Сипвам от единия край изчаквам и продухвам от др край в едно шише. Вече като се поотпуши, ръгнах направо в чешмата с голямо налягане, доката струята през радиатора не се избистри нацяло и не стана плътна и силна. На дъното на кофата все още излизаха твърди частици, смесица от ръжда и нещо като фин пясък За през вечерта налях антифриз и малко лимонтузу да си седят там. Пробвах радиаторчето за пробиви с компресора и 2-3 атмосфери за няколко минути-вс е ОК.

      За утре мисля да промия цялата система първо с маркуча във всяка дупка и после да свържа вс, но да не слагам термостата и системата да си остане отворена на големия кръг. Ще сложа още малко лимонтузу и /или оцет за да се изчисти навсякъде от ръжда и боза, тогава ще сложа 2 литра антифриз и 3 литра дестилирана вода, което мисля че беше достатъчно за тая кола.

      Така и така съм захванал охлаждащата система ми се иска по някакъв начин да проверя и водната помпа за дебит и налягане-няма виене, теч или друг симптом за проблем. Имам големи съмнения,че тая толкова ръжда идва от лопатките, да не са се стопили и да не циркулира добре водата и няколко проблема да са свързани. Също самата водна помпа е свързана чрез една метална тръба към един дебел маркуч, може би за малкия кръг. Тя е второя заподозрян за наличието на толкова ръжда. Мисля за най-лесно още на студен двигател, без сложен термостат в корпуса, да махна захранващия воден маркуч към изпарителя и да видя оттам как ще излиза водата-дали на талази и слабо или равномерно с хубава плътна струя. Разбира се в шише от безалкохолно или кофата.

      Това е в общи линии. От видяното из нета очаквах много повече мизерии, но може и нещо дребно да е блокирало пътя на течността през радиаторчето. Утре ще си покаже, като я подгреем. Ако вс мине без проблеми ще ъпдейтна мнението.

      Click image for larger version

Name:	На майка си в. Нови изводи от радиаторчето.jpg
Views:	1
Size:	401,4 KB
ID:	2098171Click image for larger version

Name:	Хубав антифриз на няколко месеца.jpg
Views:	1
Size:	253,6 KB
ID:	2098172

      Източници YouTube & Internet



      И така от днес: Допълнението:

      Коце мерси. Такова е, но няма да се сменя. Само го почистих и се отпуши. Смяната му е по-зле и от на пунтото.

      Днес доста си поиграх да промивам с вода системата. Сигурно 7-8 пъти за по пет минути на отворени кръгове без термостата. С всяка следваща промивка водата се избистряше, но си запазваше един зеленикав оттенък и малко едри ръждиви люспички. Явно има или някоя тръба много ръждива или лопатките на ВП.

      Одвеве сложих нова гарнитура на термостата, забърсах малко силиконче за вс случай и утре наливам. Пък да видим тва парно ще се появи ли или ще трябва под таблото да търся проблем, ако мишките са решили да си свият гнездо точно върху радиаторчето за парното. Миналата година беше във вентилатора за парното.

      Поздрави и ще има продължение с тая кола.

      Click image for larger version

Name:	Снимка_2.jpg
Views:	1
Size:	335,5 KB
ID:	2098174Click image for larger version

Name:	Снимка_1.jpg
Views:	1
Size:	374,1 KB
ID:	2098173
      Последна редакция от pl4 8rp; 24.12.2018, 17:04. Причина: Допълнение
      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

      Коментар


        #33
        Ако е такова имам от колата
        работещо https://www.google.com/url?sa=i&sour...45677554094704
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар

        Working...
        X