Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръка за Гранде Пунто или Идеа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Специфичное е после като трябва да я поддържаш

    ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

    ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

    Коментар


      #17
      noriaga написа: Преглед на мнението
      Колеги обикаляхме с майка ми по автокъщи и направо се влюби в Honda Jazz. Гледахме една 2005-а facelift, 1.4 бензин 83 коня, вътре салона беше в много добро състояние, външно също.. покарахме я - нищо притеснително не усетих. Някой имал ли е вземане даване с това автомобилче и ако знае нещо специфично, за което да се внимава, ще съм благодарен да сподели.
      Взимай смело, без да се двоумиш. Ако не държиш да е Фаат, директно се мятайте на Хондата.
      Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
      Специфичное е после като трябва да я поддържаш
      Да, ще му е мноого по-евтино от изброените Фиатки в последствие. Особено от грандето...
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #18
        Bo направо ме нави
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #19
          Няма да те агитирам нито навивам. Избора трябва сама майка ти да направи защото тя ще я пали всяка сутрин, ще влиза в нея, ще си върши работа с нея. Ако не й е комфортно и най-бепроблемната кола да е все едно, няма да иска да я кара.
          Съвет ще дам как аз процесорам когато си избирам кола. Поинтересувай се за резервни части, консумативи и евентуални ремонти при твоите майстори и прецени за себе си (майка ти) кое е по-удачен избор. Виж цените на дискове, накладки, носачи, амортисьори, съединител, масла филтри горивни и други. Сравни на двата модела. После се поинтересувай какво струва смяна на верига при хондата и ангренаж на пунтото. Веригата има пробег 200к км, а тези в автокъщите са на 300к+ без да им е сменяно нищо. Виж за лагер главина също цените. Изобщо неща които при нашата държава са консуматив. Недай си боже да има някакъв удар може да се поинтересуваш информативно и да сравниш цените на едрогабаритни части, както и наличността им. Примерно фарове, броня, стопове мигачи и др. Човек никога не знае
          крайното решение е твое, както казах нито ние сме на твое място нито ти на наше.
          Последна редакция от Lyubcho88; 05.09.2017, 10:27.

          ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

          ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

          Коментар


            #20
            Да благодаря колега за включването. Точно това е, че колата не е за мен, ако беше за мен много ясно, че ще си взема каквото на мен ми харесва и ми е по джоба. Все пак майка ми ще си я кара, тя си дава парите и не мога да й се налагам. Но.... единствено ме притеснява това, че все пак ако нещо стане аз ще трябва да се занимавам с майстори и т.н. защото тя като жена нищо не отбира.
            В интерес на истината и на мен ми хареса повече хондата. Като цяло е направена по-солидно от пунтото, вози по-комфортно (като за малка кола) и интериора на хондите бе много по-запазен от на грандетата, които гледахме (което пак е някакъв показател за качество). А това със сгъващите се задни седалки и махащата се щора е много добро решение - направо може да пренесеш голям хладилник с тази хонда.
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #21
              Шурея си взе такава миналото лято, оказа се че няма показател за термпературата, а само една червена лампа, за сега е доволен, преди 2 месеца каза че нещо му тропа отпред в дясно, сигурно е носач или щанга, не съм го питал дали я е правил.
              ПС Звънах му и той каза че сменил 2-те кормилни щанги, но не помни точно цената, но казва "ако беше скъпо щях да го запомня, май бяха 28 лв. двете",
              Последна редакция от NikMar; 05.09.2017, 16:21.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #22
                В крайна сметка взехме хондата. Много запазен екземпляр 2008-а година. Покарах я уикенда към 50-60км градско - 8/100 разход в Пловдив. За бензин разхода е перфектен.. аз поне до момента бензинова кола с разход под 10/100 градко не бях карал
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #23
                  Честито!
                  Сега ако до няколко дни не покаже скрит дефект, то ще видиш какво е да караш автомобил, който само да го обслужваш години наред, без да се разваля нещо непредвидено.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #24
                    Честито!
                    Сега ако до няколко дни не покаже скрит дефект, то ще видиш какво е да караш автомобил, който само да го обслужваш години наред, без да се разваля нещо непредвидено.
                    След 4 год. се включвам да потвърдя думите на BO - за 4 год и 30 000 км изминати (кара се основно градско и тук таме лятото извънградско) на тази кола е сменано само масло. Много здрава машинка излезе.
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар

                    Working...
                    X