Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръка за Гранде Пунто или Идеа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръка за Гранде Пунто или Идеа

    Колеги, ще купуваме кола на майка ми и сме се ориентирали пак към Фиат.. като избора ще е между Гранде Пунто и Идеа. Колата ще се кара основно градско и най-верояно ще се насочин към бензин. Кой е най-подходящия избор измежду бензиновите мотори за тези два модела? Също така някакви конкретни неща като проблеми, които могат да се прегледат и да им се обърне внимание?
    Благодаря предварително.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    1.4 95 коня. мотора е тих, евтин за подръжка. гледах едно такова в горубляне на 115 хил. проверихме го а и беше на толкова.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Да не е това? http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...4&slink=46gatk
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        да.
        има нужда от масло и обслужване.
        имало е удар отзад но е направено като хората.
        колйта е от австрия и си има ръждица.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Аз препоръчвам 1.4 77к.с. И моето беше взето 2016г. с (видим) удар отстрани и не се знае още колко други леки прикрити удари за доста по-ниска цена, което обаче не влияе по никакъв начин на карането. От северна Италия без грам ръжда.

          Копирам мнението ми в друга тема на колега: "Мога да дам мнение за 1.4 бензин 8v (кара се само на бензин, няма газ) 77 к.с. Карам я от близо година, 2005та година, от първите. За градско е перфектна, но за извънградско е тегава - на магистрала добре поддържа 100-110 км/ч, но след 4000-4500 оборота при изпреварване имам чувството, че всичко почва да се тресе и колата едвам смогва. 1.2 в такъв случай не искам да си мисля какъв мъртвец е...
          Откъм разход нямам никакви оплаквания - извънградско без натискане е 5.4, градското средно ми е 7/100км.
          Обслужването и поддръжката са евтини. До момента не ми е създавала проблеми. Надявам се да съм била полезна."

          Коментар


            #6
            Благодаря за мнението колега. Определено Гранде Пунто ни е фаворитът и определено ще е бензин. Интересува ме има ли някакви детски болести, за които да гледам при огледи? Като цяло бюджета е около 5000лв и мисля, че трябва д анамерим нещо читаво.
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #7
              На Грандето му гледай дали му работи city режима, това е показно много дали ще имаш за вбъдеще проблеми с електрическото моторче или както му викат "хидравлика" за волана. Ако е със задни електрически стъкла се чупят много и трябва да видиш дали работят, също така ако има Blue&Me виж дали работи. Ако километрите на километража мигат значи нещо по модулите не работи като хората, я самото Blue&Me, я нещо друго. По двигателя виж филтърната кутия отгоре, прегаря отдолу с времето, рони се и става дупка и почва да смуче въздух (много голям недостатък за съжаление). Това е общо взето са по-скъпите неща, другото е алтернатора, на който почва да вият лагерите, това е слабото място на грандето и ако е 16в малката верижка откъм скоростната кутия дали шуми. Също така много внимавай ако ще избираш екземпляр с 6 скорости да провериш дали вият скоростите и дали всичко се включва безпроблемно, защото 6-скоростните кутии са проблемни и трябва да им се сменят лагерите и синхорнизаторите (не е много скъпо, но не искаш да правиш колата още като я вземеш, освен ако не ти я дадът на далавера). Всичките неща ги знам от личен опит, понеже карам Браво 2 1.4 16v, а двигателят е същия като на гранде-то, а имам и много познати, който карат гранде 1.4 8v и знам от какво си патят и общо взето са железарки от към двигател.
              Последна редакция от mell0; 03.08.2017, 10:06.
              Fiat Bravo II 1.4 16v
              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

              Коментар


                #8
                На Грандето му гледай дали му работи city режима, това е показно много дали ще имаш за вбъдеще проблеми с електрическото моторче или както му викат "хидравлика" за волана. Ако е със задни електрически стъкла се чупят много и трябва да видиш дали работят, също така ако има Blue&Me виж дали работи. Ако километрите на километража мигат значи нещо по модулите не работи като хората, я самото Blue&Me, я нещо друго. По двигателя виж филтърната кутия отгоре, прегаря отдолу с времето, рони се и става дупка и почва да смуче въздух (много голям недостатък за съжаление). Това е общо взето са по-скъпите неща, другото е алтернатора, на който почва да вият лагерите, това е слабото място на грандето и ако е 16в малката верижка откъм скоростната кутия дали шуми. Също така много внимавай ако ще избираш екземпляр с 6 скорости да провериш дали вият скоростите и дали всичко се включва безпроблемно, защото 6-скоростните кутии са проблемни и трябва да им се сменят лагерите и синхорнизаторите (не е много скъпо, но не искаш да правиш колата още като я вземеш, освен ако не ти я дадът на далавера). Всичките неща ги знам от личен опит, понеже карам Браво 2 1.4 16v, а двигателят е същия като на гранде-то, а имам и много познати, който карат гранде 1.4 8v и знам от какво си патят и общо взето са железарки от към двигател.
                Много ти благодаря колега. Ей такива мнения са много полезни Уикенда ще ходя да гледам 2-3 екземпляра..

                ПП. А би ли споделил как се тества city режима? Трябва да стане по-мек волана като се активира ли?
                Също така за тази дупка във филтърната кутия.. за да се види дали има нещо такова, трябва да се отвори самата кутия, или може да се бръкне отдолу?
                Последна редакция от noriaga; 03.08.2017, 10:47.
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #9
                  За филтърната кутия достатъчно с ръка да пипнеш отдолу, откъм изпускателните там започва да се спича от топлината. За city режима като го пуснеш, волана трябва да стане супер мек и не трябва да се чуват никакви стърженя и дрънканя, ако пък волана не променя "мекотата" си значи е развален, не че попринцип ще го ползваш, но ремонтирането му е скъпо и реално като купуваш кола, искаш всичко да работи и без това няма толкова екстри.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар


                    #10
                    ...а имам и много познати, който карат гранде 1.4 8v и знам от какво си патят и общо взето са железарки от към двигател.
                    Колега, аз за малко повече от година сериозен ремонт не съм правила, освен смяна на биалетки и тампони на стабил. щанга. Имам само едно тресене на двигателя, което НИКОЙ не знае от какво е и ще трябва да се отваря най-вероятно...

                    Към колегата noriaga - city режима като го пуснеш, воланът трябва да стане толкова лек, че буквално да можеш да го движиш с малкия си пръст. Доколкото знам, се използва за улеснение при паркиране, при по-висока скорост се изключва сам. При мен си работи отлично, но не съм имала нужда да го пускам, честно казано дори забравям за тази екстра.

                    Коментар


                      #11
                      Ясно.. е тя до сега майка ми караше кола без хидравлика, така че този сити режим най-вероятно никога няма и да го пусне. Въпросът е ако не работи, задължително ли е да се ремонтира или може да се кара така? Ясно е, че ще се тества и ако не бачка ще е повод за отбив от цената
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #12
                        Ел. усилвателя на волана е включен винаги. Дали си на City режим или не той работи. Просто когато е активна екстрата за в града "бута" с по-голяма сила оста на волана. Ако има някакъв проблем, или няма да има никаква "хидравлика", или ще свети иконка с волан на таблото в червено (а може и двете - свети червено и волана се движи супер трудно). Ако го закачите на диагностика може да се влезне в контролера на волана и да се прочете дали има записани грешки. Типично повредите по този модул са или релетата за реверсивно движение (струват около 30лв с поръчка през ибей и някой приятел, които разбира да ги смени) или TPS сензора на волана, който следи моментно положение на остта.

                        ПС. Дори да се стигне до смяна на целия модул на волана цената пак не е фрапираща
                        http://www.ebay.com/itm/FIAT-GRANDE-...5Y2XVP&vxp=mtr
                        тези коли са едни от най-евтините за обслужване, все пак не е нито BMW, нито Mercedes .
                        Последна редакция от Lyubcho88; 03.08.2017, 13:50.

                        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                        Коментар


                          #13
                          blue_coconut написа: Преглед на мнението
                          Колега, аз за малко повече от година сериозен ремонт не съм правила, освен смяна на биалетки и тампони на стабил. щанга. Имам само едно тресене на двигателя, което НИКОЙ не знае от какво е и ще трябва да се отваря най-вероятно...

                          Към колегата noriaga - city режима като го пуснеш, воланът трябва да стане толкова лек, че буквално да можеш да го движиш с малкия си пръст. Доколкото знам, се използва за улеснение при паркиране, при по-висока скорост се изключва сам. При мен си работи отлично, но не съм имала нужда да го пускам, честно казано дори забравям за тази екстра.

                          Не съм казал че се чупят, казвам само че знам от други хора с какво си патят, тоест обичайните болежки. Никъде не съм спомнал окачане или прочие, не знам как си ме разбрал.


                          @Lyubcho88 Точно затова като пуснеш сити режима понеже пуска по голямо натоварване виждаш дали има дълбоки проблеми с това особено ако скърца и шуми. Няколко души са си патили и са давали 400+ лева за смяна (това беше преди 2-3 години, сега цените може да са по нормални). Това, че в доста от случайте е евтин ремонта за 30 лв. не е предлог да си купи кола, на която не и работи този режим. По-добре всичко да е изправно, пък после и да се развали, защото понякога може да е евтино като части, но ремонта да е гаден, пипкав да отнеме много време и неври.
                          Последна редакция от mell0; 03.08.2017, 18:31.
                          Fiat Bravo II 1.4 16v
                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                          Коментар


                            #14
                            Разбира се най-добре е всичко да работи. Мисълта ми е, че дори да не е пуснат city режима, ел. усилвателя на волана (серво) работи и ако не е изправен се разбира. На мен ми се е прецаквал моя на малко по-старото Пунто МК2 (18, като почти никога не съм ползвал city режима и точно толкова ми струваше да си го оправя . Трябва да се слуша звънтене около мотора. Той се намира от ляво на волана. Прилича на звука, които издава сребърна верижка като я прокарвате по ръба на маса. Това са реленцата, чийто контакти са се окислили и не правят добро превключване. Дори съм си записал на клипче звука, е сега ще го потърся.
                            https://www.dropbox.com/s/noeeip9n9h...ce006.wma?dl=0
                            Последна редакция от Lyubcho88; 03.08.2017, 18:46.

                            ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                            ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                            Коментар


                              #15
                              Колеги обикаляхме с майка ми по автокъщи и направо се влюби в Honda Jazz. Гледахме една 2005-а facelift, 1.4 бензин 83 коня, вътре салона беше в много добро състояние, външно също.. покарахме я - нищо притеснително не усетих. Някой имал ли е вземане даване с това автомобилче и ако знае нещо специфично, за което да се внимава, ще съм благодарен да сподели.
                              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                              Коментар

                              Working...
                              X