Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с обороти Fiat Stilo 1.9 JTD 115

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с обороти Fiat Stilo 1.9 JTD 115

    Здравейте. Имам следния проблем с моят фиат. Колата е ФИАТ Стило 1.9 JTD 115 к.с. 2003 година. Проблема започна началото на юни 2017г. Колата започна на празен ход съвсем леко да мени оборотите. В рамките на 25-50 оборота в минута. Отдадох го на кофти дизел и сложих добавка за пичистване на дюзи Бардал и напълних резервоара с Авио Дизел на ЕКО. След това направих един голям пробег от София до Слънчев Бряг и обратно. Но проблема остана. Оставих колата на майстора, който си я прави принципно. Той откри, че има разбита демпферна шайба на ремъка и една затегнала обтяжна ролка. Сменихме ремъка, обтяжната ролка и демпферната шайба и като, че ли нещата се закрепиха. Уви само за седмица. От скоро колата вече прави огромни колебания в оборотите от порядъка на от 900 до 500 и обратно. Като когато е включен климатика като че ли колебанията са по малко. По зле е като е без климатика. Особенно проблема се проявява когато колата е напълно загряла и в горещо време. Още по-зле стана и когато я паркирам след работа пред нас и когато е на празен ход направо изпуска оборотите и гасне. След това 10 секунди не мога да я запаля. Ще прикерепя два клипа на ситуацията при която не може да си задържи оборотите и гасне в края. Според моя майстор е демпфрен маховик или съединител. Но аз не чувам тракането от него или проблем при потегляне или при смяна на скорости или в движение. Проблема е само на място или по инерция. Днес колата ще отиде на втори сервиз за да чуя и второ мнение. Моля помагайте с идеи.
    Това са линкове към клиповете:
    https://www.youtube.com/watch?v=cKaVqjqGoyg
    https://www.youtube.com/watch?v=-fk26xo7Kh0

    #2
    Може би датчика на оборотите е тръгнал. Така като е загряла се изчаква малко за да може да запали. Ако е той ще отчете грешка в него на диагностика.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      wwalker написа: Преглед на мнението
      Може би датчика на оборотите е тръгнал. Така като е загряла се изчаква малко за да може да запали. Ако е той ще отчете грешка в него на диагностика.
      Ще им кажа днес да погледнат това. Дано е датчик, а не нещо по-сериозно. Мерси много за идеята.

      Коментар


        #4
        кажи им да проверят ангренажа за изронени зъби, и огледай тръбите за от турбината до смукателя за дупки,
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          До тук пробваха с нов датчик за налягане на горивото. Няма промяна. Ще затапват ЕГР клапана, понеже беше забил от нагари. Дебитомера и той си заминава. Но казват, че той не можел да причини такъв проблем. Сега ще пробшат с импулсен датчик, който бил за празния ход или поне така чух. Чакам нови от тях. Ще проверят и дюзите. Ще пиша щом имам окончателното им решение или информация.

          Коментар


            #6
            Закачи я и виж компенсацията на дюзите както и налягането в рейла За мен някоя/и дюза/и не е/са на ред.
            Powered by Emzo

            Коментар


              #7
              Колата пренощува вечерта в сервиз. Замерват и дюзите и рейла. Както и дали всичко е наред с маркъчите и вакум някакви неща. Преди да сменят датчик искат да са сигурно, че е проверено всичко, като причинител на проблема.

              Коментар


                #8
                Проблема е решен. Колата вече е при мен. От две години не е вървяла така. Имаше забил и много нагорял ЕГР, който вече е затапен. Дюзите са перфектни, турбото и пътищата му също. Всички датчици са проверени и са изправни. Дебитомера е бил с найлоново пликче, преди мрежиката от там според тях колата комплексно се е задъхвала и е скофтвала компютъра. Сега всичко е почистено и колата върви много добре. Сега ми остава само да свикна да я карам така, защото отвикнах да има мощ. Надявам се да съм полезен с тази тема на останалите от форума. Благодаря и на всички за мненията и идеите. Поздрави и много безгрижни километри.

                Коментар

                Working...
                X