Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Идея за лек тунинг на Фиат Мареа 2,4 жтд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Идея за лек тунинг на Фиат Мареа 2,4 жтд

    Колата фиат мареа е 2,4 жтд 130 кс , тъй като прегрях двигателя и го свалих за подмяна с друг от морга реших да посъжива малко моя фиат.
    Това е първия ми проект и се нждая от някои съвети и ммнения.
    Идеята е да сменя трбото с GT2256V от алфа 156 150кс да сложа дюзи 445 110 068 и с стоковата помпа.
    Целта ми е да я докарам до към 200 + кс. ( на 1,5 бара)
    Но имам много въпросителни.
    Като а начало съм предвидил по голям феродов диск ( моя е износен) а на маховика има място за по голям с около 15 % повее феродо, 6 - степенна скоростна кутия от алфа 166 , 5 дюзи 445 110 068 и GT2256V ( 1,5 бара)+ колектор от 150 кс. и не на последно място ремап.
    Някои правил ли го е и какви са резултатите има ли смисъл от всичко. Така като гмедам цената на подобен проект не е висока ако не се лъжа рабирасе.
    Някои знае ли моя интер колер дали ще издържи и до къде или задължително да търсим друг.


    r_osen@yahoo.com

    #2
    За всичко което си писал съм съгласен обаче интеркулера задължително по голям
    this

    Коментар


      #3
      Ако изполвам GT2052V вместо GT2256V дали би била по пъргава в ниските и дали ще държи 1,5 бара без проблем във високи обороти .


      r_osen@yahoo.com

      Коментар


        #4
        Би трябвало,аз с фабричното турбо на пунто мк1 1.7тд с откачен вакум мога да кажа,че колата лети в ниските какво остава за тва турбо дето си казал .1.5 ще вдигне само нафта да има с по големи дюзи и гледай кво става.
        this

        Коментар


          #5
          Все пак коя ще е най подходящата турбина. GT2052V , GT2256V , GT22V


          r_osen@yahoo.com

          Коментар


            #6
            GT2260V
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Идеята за GT2260V е прекрасна , но много ще оскапи проекта , оригиналния съединител до колко кс може да идържи, единственто подобрение по него е усилен притискател и по- голямо феродо оригинално е 235х165 а новото ми е 235х150.

              Интеркулер с пита 590х140х50 дали ще свърши работа.


              r_osen@yahoo.com

              Коментар


                #8
                Май ако е хубав може да държи и над 200кс. Пък със 2260 и голям кулер инякнремап може да стигне близо 300кс
                Ей тука едно различно проектче за Кораба майкаsigpic
                Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

                Коментар


                  #9
                  Малко инфо може ли, коя на каккво е сподобна GT2052V , GT2256V , GT22V
                  Идеята е колата да се кара постоянно ( не аз дръпки) ,да е максимално пъргава в ниските ( приятна за каране) и да я докарам около 200 кс
                  Последна редакция от rosenmvr; 26.07.2017, 16:53.


                  r_osen@yahoo.com

                  Коментар


                    #10
                    Някои знае ли дали тръбата с фланеца на изхода на газовете от турбото на алфа 136 кс е като това на 150 кс. ( на 2256v)


                    r_osen@yahoo.com

                    Коментар

                    Working...
                    X