Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Marea 1.6 16v 103кс угасна в движение и не пали нито върти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Marea 1.6 16v 103кс угасна в движение и не пали нито върти

    Marea 1.6 16v 103кс

    Здравейте, докъто си карам колата, стрелките по таблото започнаха да играят нагоре надолу, тоците изчезнаха радио всичко, а колата продължи да върви и така 1 километър и угасна в движение. След това давам на контакт има тоци по таблото радиото си свири върта ключа всички тоци спират, пак давам на контакт чува се как подкачва гориво май? въртя цък цък и тоците ги няма и няма никой.
    Алармата засвири, нервира ме до безкрай и я изключих от клемите, не я знам каква е и кой кога я е слагал.

    Почнах, търсих маса да няма загубена всичко е оки, преглеждах бушони, пробвахме палене на дърпане пали и гасне веднага?
    демек не е стартера, преди малко я вързах с МултиЕкуСкан грешки няма. Дайте предложения къде да продължавам да човъркам

    #2
    Да започна дискусията, пък всеки после да си изкаже мнението, а колегата като я оправи ще каже какво е било.

    Предлагам да провериш с мултицет акумулатора първо за по-ниско напрежение от 12 волта.
    После да откачиш минусовата клема и да провереш чрез последователно свързване на мултицета за отечки/ до 003А е нормално, в някои случаи може и до 00.6А/, ако случайно някой кабел се е протрил някъде и да шашка я компютъра, я друго.
    И последно, на таблото свети ли и гасне ли жълтото ключе/code/ за имобилайзера, той да не се шашка нещо?

    Това от мен, поздрави и късмет с разрешаването на проблема.
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

    Коментар


      #3
      са ше позамеря и ше пробвам иначе ключето светва и изгасва, Engine Startup дава Allowed на скана, ако имаше проблем с имобилайзера предполагам щеше да ми напише грешка, грешки никакви, само още недоумявам защо ми изгасна в движение

      Коментар


        #4
        Някой кабел около двигателя е проблем
        акумулатора клемите
        бушоните до двигателя
        Нали не свети акумулаторчето -дали зарежда алтернатора
        Поне да докараш стартера да върти
        няма да е зориш много да не падне акумулатора да стане проблем с кода
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Интересен проблем. Подскачането на стрелките подсказва електрически проблем, но сподели имаш ли АГУ или само на бензин караш?
          След като изгасна в движение, останаха ли да светят някакви контролни лампи по таблото или все едно е изгасена изцяло от ключа?
          Да не се окаже скъсан ремък или свършило гориво.
          Ремъка по-скоре ще отпадне като вариант, щом при дърпане е припалила. При бензина не съм сигуран като загрее, дали датчика на коляновия вал не прави проблем, на студен двигател после пробва ли да запалиш?
          Остава и алтернатора нещо да прави проблем или като казва Ключаря някоя лабава връзка я по маса, я по друго. Направи измервания на Акумулатора и ще се започне все от някъде.
          Едва ли е нещо сложно, по-скоро иска малко време и мислене да се стигне до логичното намиране на проблема.
          Поздрави!
          Последна редакция от pl4 8rp; 22.07.2017, 20:32.
          Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
          Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

          Коментар


            #6
            Провери как са затегнати клемите на акумулатора. В смисъл, размърдай ги с ръка и виж дали са стабилни. На мене Бравата на няколко пъти ми го направи този номер
            Доколкото помня, конструкцията им е доста страннна на тия клеми и даже докрай затегнати не хващат добре. Може да ги уплътниш с една дебела къса видия, или с къси ленти олово. Внимавай да не стърчи видията над клемата, че ще стане заря ако се срещнат + и капака на двигателя

            Коментар


              #7
              всичко изгасна табло, радио всичко в движение и така около километър, после давам на контакт въртя и край всичко изчезва радиото не помни настройки все едно съм махнал клемите, чистих клемите гледах клемореда пробвах буксите със жичка да дан контакт и палене пак така, пробвах последователно както каза колегата горе да вържа мултицета показва 0.08, ток мерих пак 11.86 ше го дозаредя да видим, има и газ колата, пробвах махах бушон на газта и захранването да не би то да бърка нещо и пак същото, гледах масата на купето и масата на скоростите която е вързана и тях ги разкачах закачвах, клемите и тях леко с шкурка и графитна грес, ще я помъча още малко и ще я задърпам май някъде като имам време след 2 дни, единственото странно последно време беше ще стрелката на бензина като запаля пада до долу и свети лампата а има гориво в резервоара, което газаджията каза че го правило на някви коли, паля карам и стрелката на горивото изведнъш удря долу

              Коментар


                #8
                Колега споделям ти абсолютно същия проблем с абсолютно същия модел и двигател на колега от работа. Той ми разказа следното: Както си карам почнаха една по една стрелките на таблото да отпадат първо бензин после температура след това обороти и скоростомер радиото изчезна и след още 500 метра и тя угасна. Мерих клеми на акомулатор малко ниско напрежение. На таблото индикация за скапал алтернатор няма. Какво се оказало в последствие. Плюсовата клема на алтернатора се е отхлабила и ту я има и зарежда ту я няма. Погледни точно и конкретно нея. Каза че след стягането всичко се е оправило.
                Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                Коментар


                  #9
                  Виж механизма с лостчетата за светлини,мигачи.Най-добре пробвай с друг. На баща ми колата правеше такива проблеми,симптомите бяха почти 1към1.
                  Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                  Коментар


                    #10
                    Хубаво беше да знаем от къде си, та някой наблизо да ти помогне.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      малкия кабел на алтернатора 4 броя маси по купето и двете клеми, почисти с финна шкурка и стегни добре
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        днес имах 15минути свободни и понеже бях махнал клемите ги закачих, и легнах пак да меря тоци тук там пак огледах някое реле, без да искам врътнах ключа, и завъртя и запали, забелязах че като давам газ и стрелката на бензина започна да се движи успоредно с тази на оборотомера, иху аху агасих я аз. А да пробвам пак да запаля и пак *** всички тоци угасват и това е.... явно докато съм качил клемите или съм човъркал съм бутнял някъде някоя жичка, иначе съм от софия колата виси във враждебна, лошото е че нямам време да я бъзикам

                        Коментар


                          #13
                          провери плочката на контактния ключ
                          koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                          Коментар


                            #14
                            Гориво има ли .
                            Да не си е оставал без гориво.
                            Някъде се губи тока .Бушоните виж.
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар

                            Working...
                            X