Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат купе 1,8 - премигва лампата на маслото при загрял двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    сега добре ама си мисли че лагерите са ми износени но засега няма да премигва лампата маслото

    Коментар


      #32
      Това е абсолютно нормалното налягане на този двигател, на празен ход, при загряло масло.
      Съжалявам ако не съм прав и ви подвеждам, но аз лично съдя по експлоатационната книжка, където пише цитирам
      "The needle of the oil pressure gauge should indicate the maximum value under ordinary driving conditions. A sligh fall in pressure can be expected when then oil is hot and the engine is idling." което се превежда: "Стрелката на манометъра трябва да показва максималната стойност при нормални условия на шофиране. Може да се очаква лек спад на налягането, когато маслото е горещо и двигателя е на празен ход".

      Аз от как я имам тая кола - повече от 7 години налягане под 2 бара не съм виждал.
      Да не стане после да пишем пак в темата колко скапан мотор е 1.8 с този 1 бар налягане като заклини някой ден.
      Fiat Coupe 1.8

      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

      Коментар


        #33
        Най-голямо налягане на маслото на тази модел автомобил на празен ход е на 20в турбо, което по спецификация е 1.2 бара.
        Още от начало написах, че проблема не е в налягането. Човека е избрал да "загаси" лампата чрез грешно масло, вместо просто да си оправи грешната индикация.
        Всеки сам преценява как да си оправя колата, но да се знае и да не се подвежда информативно, че 1 бар било ниско налягане.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #34
          колеги преди един бар показваше и премигваше лампата 10 40 сега си даржи 1,5 сас 10 50 и не ми премигва лампата засега таи по нататак ще се отворят се сменят лагерите сас сигорност е там проблема не било в никви да4ици смених ги таи4е за сега ще така преди 6 години мотора го отварях сменихме сигменти клапани шлаиф праихме и сменихме биелените лагери основни не сме сменяли маистора каза 4е са добре не сме шлаифали вала сега сигор трябва и основните с шлаиф на вала.
          Последна редакция от stenli_fiat_coupe; 08.08.2017, 18:35.

          Коментар


            #35
            Направих една справка в ръководствата. За всички бензинови на браво/а дават на празен ход при температура на маслото 100•, налягането да е >1,0бара. В менюала на Купе за 2.0 16 мотора пише >0,8. А за аналогичния с турбо >1,1. За 1,8 на Купе не намерих инфо. Но 1,0бар е минимума налягане, което трябва мотора да прави на празен ход.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #36
              На мен ми светеше на 700 800 маслото
              като дам газ спира да свети
              Какво ли не ми казваха за проблем
              но вчера и почна да тече от някъде около гарнитурата на веригата
              стана всичко в масло .
              С Марто от форума го гледахме и видях че течеше от датчика
              Днес след много мъки го смених
              Не може да се стигне да се сложи ключ 24
              свалих бронята и капака под нея и с отвертка и чук развих въпросния датчик Click image for larger version

Name:	2017-10-13.jpg
Views:	1
Size:	66,2 KB
ID:	2095063
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар

              Working...
              X