Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат купе 1,8 - премигва лампата на маслото при загрял двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    кой датчик е 185лв?
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #17
      stenli_fiat_coupe написа: Преглед на мнението
      ходих да питам за дацика налягането тои зад вмуквателните колетори 185лв ебати дацика ако сложа друг километраж дали мои се разбере за тая споика
      Май са ти дали цена за нещо друго, датчика за маслото е не повече от 10-12лв, но ти казваш, че си мерил с друг уред и налягането е било 1бар, пак ти казвам, виж в таблото какво се случва, после търси проблема под предния капак.
      punto HGT

      Коментар


        #18
        otgovor

        stenli_fiat_coupe написа: Преглед на мнението
        колеги вече смених дачика за маслото пак премигва при загрял мотор мерих с механичен 1бар при загрял двигател 90 градуса маслото е на 500км селения голд 10в 40

        Смени си скапания маслен филтър на Filtron и си сложи на Bosch и проблема ти е решен!!!!!!

        Коментар


          #19
          дачка за уреда налягане на маслото струва 185лв обаче аз си го намерих втора употрепа утре трябва да доиде защото пак мерих с механи4ен манометар показва 1,2бара на 90градуса апак ватре уреда напрао почти пада на под 0,5 почва да премигва лампата на маслото.

          Коментар


            #20
            Сипвай по -гъсто масло 15...... и се ориентирай към продажба.
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              #21
              на тея коли не се наливат 15в 10в40 10в60 пак за продажбата аз си преценявам дали ще я карам или не

              Коментар


                #22
                lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                Сипвай по -гъсто масло 15...... и се ориентирай към продажба.
                Най безсмисленото мнение в темата, по твойта логика утре като спука гума направо да си кара колата в моргата
                punto HGT

                Коментар


                  #23
                  Ми що не? Някои като им свърши бензина и я зарязват насред пътя а за спукана гума? Да земи да вади крикове, да помпи меката резервна гума? А сигурен ли си че на майстора манометъра показва вярно? Минал е проверка през ''мерки и теглилки''? Стели,виж каква ти е резбата на датчика и си купи нов, няма такава цена дори и за фиат купе.
                  LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                  ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                  Коментар


                    #24
                    Колега, единствените датчици по този мотор, които могат да струват толкова са ламбда, маф и евентуално този на коляновия вал (този последния даже може и за 100 да се намери). Манометъра на маслото няма никакво отношение към работата на мотора, освен с информативна цел и струва 20-тина лв. Ако искаш се разрови по интернет магазините и виж, че го има.
                    Сега тъй като имам същия мотор ето какво бих ти препоръчал - отиди до ТехКо примерно и вземи масло Репсол 10-40 заедно с един маслен филтър на Mahle. Моля модераторите да не го счетат за реклама - по Коледа пукнах картер и най-близкия отворен магазин до мен беше техния, дадоха ми точно това масло на което те са вносители да си доливам по пътя докато стигна София и тъй като нямам проблеми с него мисля, че най-евтино ще мине за пробата. Промийте двигателя - например на студен мотор сложете нафта и го развъртете малко, или си купи някаква химия за промивка. Сменете го това масло, филтъра (с него шега не бива, за този Филтрон и аз съм чувал кофти отзиви), сложи си един манометър бил той от интернет, или от магазин но пак казвам - струва 20-тина лв и запали. Аз моето купе лично никога не съм го виждал на споменатите стойностти от теб, обикновено стои на 2.5атм, като като загрее маслото на около 90-100 градуса започва да пада на 2. Качи ли се леко оборотомера стават 3.
                    След това ако пак са ниски започнете със сваляне на блока за масления филтър, там са едни уплътнения, кухини, вижте да не се е задръстило нещо, картера - какво има в него, после маслената помпа и чак на края мисли за лагери колянов вал.
                    Fiat Coupe 1.8

                    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                    Коментар


                      #25
                      Имах подобен проблем само, че на 1,4 мотор. Докато е студена колата всичко е ок и като загрее и лампата почва да мига(имам и клип, ще го потърся после). Тръгнахме със смяна на датчика, нещата се оправиха, но след 7-8к км пак същия проблем. Сменяха се масла, филтри, чисти се мотор, картер, маслена помпа, после даже я сменяхме помпата, биелни лагери, чистене на маслени магистрали.....не и не-лампата си светеше. Така съм карал едно 5-6к км със светеща лампа и Банков само ми казваше да сменя датчика отново, но аз упорит. Цс_Александър ми даде един датчик, който разхождах няколко месеца в жабката. Един ден го смених и о чудо...лампата вече не мига. Така, че пробвай с още един датчик за проба.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #26
                        Имах подобен проблем само, че на 1,4 мотор. Докато е студена колата всичко е ок и като загрее и лампата почва да мига(имам и клип, ще го потърся после). Тръгнахме със смяна на датчика, нещата се оправиха, но след 7-8к км пак същия проблем. Сменяха се масла, филтри, чисти се мотор, картер, маслена помпа, после даже я сменяхме помпата, биелни лагери, чистене на маслени магистрали.....не и не-лампата си светеше. Така съм карал едно 5-6к км със светеща лампа и Банков само ми казваше да сменя датчика отново, но аз упорит. Цс_Александър ми даде един датчик, който разхождах няколко месеца в жабката. Един ден го смених и о чудо...лампата вече не мига. Така, че пробвай с още един датчик за проба.
                        Колегата вече е писал, че механичен манометър отвън е показал 1 бар, а вътре 0.5, т.е. отклонението да е 0.5 бара. Както и да го гледате 1 бар налягане не е никакво налягане или поне това не е нормалното налягане за този мотор.
                        Fiat Coupe 1.8

                        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                        Коментар


                          #27
                          Пропуснал съм тези стойности. Нещо това 1бар ми звчи малко. Масло и филтри и ако пак е така, двг се предава.
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            #28
                            колеги налях масло 50 полусинтетик и колата се оправи 1,5 бара си даржи на 90 градуса

                            Коментар


                              #29
                              Колегата вече е писал, че механичен манометър отвън е показал 1 бар, а вътре 0.5, т.е. отклонението да е 0.5 бара. Както и да го гледате 1 бар налягане не е никакво налягане или поне това не е нормалното налягане за този мотор.
                              Това е абсолютно нормалното налягане на този двигател, на празен ход, при загряло масло.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #30
                                да добреи колата сега няма да премигва лампата

                                Коментар

                                Working...
                                X