Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с запалване / гасне в движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с запалване / гасне в движение

    Здравейте колеги,

    От известно време не бях палил фиат-а и започна един проблем. Закарах сутринта детето на градина, качих се в колата и нямаше палене. На контакт не чувах помпата. Проверих клапана, който прекъсва горивото при катастрофа, релетата под жабката, бушоните, накрая и самата букса при помпата. На буксата закачих една лампичка, качих се, дадох на контакт, проверих - свети. Свързах буксата и запали. Веднага се усъмних, че тази букса нещо не прави контакт, разглобих я, напръсках клемичките с контактен спрей, понатиснах ги малко с една отверка и я сглобих обратно. Обаче проблема продължава. За сега при първоначално палене нямам проблеми, но се случва да изгасне в движение или както си работи на място. Връщам от контакт, давам на ново, стартер и пали.
    Бензиновия филтър е нов на мале, изключвам датчик колянов вал, тъй-като като изгасне в движение оборотомера си отчита вътре. Днес например започна да слиза от 3000 постепенно докато спра на място. Запали от раз след това.
    Помпата не знам на колко км и години е, взета е с колата, не е сменяна от мен.
    Идеи от къде да я подхвана колата имате ли ?

    Фиат Купе 1.8 1996-та

    Поздрави,
    Христо
    Последна редакция от siluro; 18.07.2017, 07:54.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    #2
    аларма имаш ли?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
      аларма имаш ли?
      Имам, но е обикновена китайка - мога да я запаля докато пищи.
      Fiat Coupe 1.8

      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

      Коментар


        #4
        Проблема за сега е отстранен. Свързах към буксата на помпата една 5 ватова крушка, чийто кабел прекарах през седалката и видях как гасне - т.е. прекъсваше захранването на помпата. От там смених релето - нямаше ефект. Разпечатах си схемата, проследих пътя на тоците и ги подкарах - първо силовата верига: профилактика (спрей и ел. смазка) на буксата на бушона (даже един майстор ми даде съвет да я подменя с нова за всеки случай), нов бушон, профилактика на буксата на релето, то самото е ново, стигнах до краш датчика, откачих неговата букса, и там минах със спрей.
        За сега нямам проблеми с гасненето.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар

        Working...
        X