Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатик на Fiat Croma - какви възможни проблеми прави?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатик на Fiat Croma - какви възможни проблеми прави?

    Здравейте,
    Колеги!
    Днес заредих и обслужих, климатика на Кромата и всичко е идеално. Това, което ме провокира да пусна темата е разговора с майстора, които ми обслужи климатика..., той ми сподели, че всичко е наред и ще си работи..сложил му оцветител, масло и фереон, но в инсталацията е имало твърде малко фреон и затова не е работила както трябва. По неговите думи "хладилната" инсталация е на Опел и тя правела проблеми, мисля че е така относно марката, а и доста неща са от Опел в Кромата. Та въпроса ми е следният- някой от колегите, може ли да сподели мнение за тази система и примерни проблеми, от които тя "боледува". Благодаря, предварително на всички колеги, за мненията!
    Поздрави: М. Атанасов
    link

    #2
    Година и половина я карам,проблемите в климатичната уредба,които съм забелязал са прещракване на моторчето за клапата на входящ въздух и ми излиза грешка на десен температурен датчик.Лошото в случая е,че този датчик върви комплект с цял кабелен сноп и другите три сензора.А за достъпа не ми се мисли при подмяната.При мен е това.
    Последна редакция от nimbari; 23.07.2017, 11:51.
    Fiat Croma 1.9 JTD 16V auto

    Коментар


      #3
      Привет, колега! При мен го няма това прещракване и такава грешка, но има един лек шум от моторчето или перката при пускане на климатика на висока степен, сякаш за миг се мъчи.
      link

      Коментар


        #4
        Какво ще рече че не работи добре. Духа ли си студено? Ако да какъв може да е проблема. И моята нямаше и грам фреон ама като я зареждаха при вакуум теста си го задържа 2 минути абсолютен вакуум и нямаше видна причина защо да е изтекъл. Аз смятам че едва ли имаш някакъв проблем, само разбери дали наистина изтърва от някъде защото ако е така вече това вече си е проблем.
        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

        Коментар


          #5
          Колега, при мен всичко си е наред след обслужването, а за духането на студено си духа и то много, даже където се вика вече сън болен. Основният ми въпрос по-горе бе, за евентуални проблеми, от които страда "хладилника" на Крома. А относно малкото количество човека, които го обслужи изказа мнение, че може би отдавна не е бил дозареждан.
          link

          Коментар


            #6
            Едва ли климатичната инсталация на Кромата е по-уязвима на дефекти от други сходни автомобили.Наблюдавай за херметичност периодично,поне веднъж годишно.Дистрибуцията на въздуха е с доста изпълнителни механизми(лостчета и моторчета) и за коли на 10г вероятно е нормално възникване на неизправност.Масово сервизите за климатици са оборудвани със зарядни станции,вкарват масло,оцветители,дозират точно количество хладилен агент,правят вакуум тест,с една дума изглежда грамотно .
            Fiat Croma 1.9 JTD 16V auto

            Коментар

            Working...
            X