Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло за скоростна кутия на Добло 1.2, ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло за скоростна кутия на Добло 1.2, ?

    Връщам година и половина назад, когато взех Доблото 1.2-65 коня. Скоростите се сменяха направо сами дето се вика, по някое време ми дописана разни масла какви незнам. След това взеха да влизат по трудно, смених съединителя, голата и маслото със Q8 T 55 Sae 75W-80 GL5, и сега влизат наистина трудно. Въпроса ми е какво масло трябва да има в тази кутия ? Много ще се радвам ако някой ми помогне щото е работа за културист.
    Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

    #2
    GL-5 маслото, доколкото знам е агресивно към месинговите синхронизатори и ги разяжда. Не е трябвало да наливаш това, трябва да е GL-4 маслото. Аз като сменях маслото на скоростите преди няколко месеца и държах да е GL-4, но те и в сервиза си знаеха това.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #3
      Дори колата му да е за гл4, то трудното влизане няма да се оправи и да налее гл4. Теоритично да, на практика- гл не съм усетил да влияе на включването. Там има значение вискозитета.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Зависи колко време е карал с GL-5 и колко са пострадали синхронизаторите от това. Писал е, че е сложил 75W80, не би трябвало вискозитета да му прави проблем с предавките. Пише, че е сменен съединителя. Ако не е регулиран правилно, може да влизат трудно скоростите.
        Dacia Duster 1.6 4WD

        Коментар


          #5
          Карал съм около 2 месеца с това масло в скоростната кутия тогава смених и съединителя. А самия той определи от жилото ли се регулира? Не е проблем да взема GL-4, ако има някаква надежда да за подобрение?
          Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

          Коментар


            #6
            Колега, ти GL-4 трябва да сложиш така или иначе, за да не се изядат синхронизаторите, ако вече не са изядени. Не зная как се регулира съединителя на твоята кола. На моето Мултипла е хидравличен привода, доколкото знам. В сервиза ми го регулираха като смениха съединителя и съм доволен, работи много добре. Със стария съединител скоростите бяха ад, особено като загрееше колата. С новия са си добре.
            Dacia Duster 1.6 4WD

            Коментар


              #7
              Аз отпред имам едно жило за съединителя предполагам от там. А маслото 75w80 ли трябва да е ама GL-4 ? И нещо марка ако може ?
              Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

              Коментар


                #8
                TUTELA 75W80 GEARLITE и TUTELA CAR MATRYX 75W85 - тези са GL-4 и имат препоръка от ФИАТ. ФИАТ препоръчват и TUTELA ZC75 SYNTH, но не зная доколко е коректно, след като това масло е GL-5. На моята кутия й наляха някакъв TOTAL 75W80 GL-4. Аз исках да сложа RAVENOL MTF-2, което е пълна ПАО-синтетика 75W80 GL-4 и има хомолгация FIAT 9.55550-MZ2 F178.B06 14621616, но не можах да събера мераклии за обща поръчка от Германия, а тука цената е подигравка направо.
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #9
                  Намерих Tutela 75w80 gearlite, утре звънкам и ако я имат налична поръчвам 3 литра да има. А има ли начин кутията да я промия с нещо без да я свалям?
                  Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                  Коментар


                    #10
                    Какво да й промиваш на кутията ? Ако мислиш, че има нужда от промивка, налей някакво по-евтино масло, карай с него няколкостотин километра, източи го и си налей тогава хубаво. Примерно MANNOL MTF-4 е евтино и е GL-4.
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      #11
                      Аз питам само дали има нужда от промивка за да не остане от това Gl5. Много трудно ми влиза таз първа, ако вкарам втора и после първа нямам ядове, може пък и реглаж на жилата да иска?! Така или иначе маслото го сменям.
                      Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                      Коментар


                        #12
                        Няма нужда от промивка. Даже този евтин Маннол можеш да сложиш, вместо по-скъпо. Лошото е, че това няма да ти оправи проблема. Ползваното от теб GL-5 поврежда кутиите, които не са предназначени за него. В случая едва ли това е бил проблема, защото отнема доста време.
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #13
                          Така или иначе утре пристига и ще го сменя, ако не се подобри ще търся кутия, за друг вариант не се сещам?!
                          Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                          Коментар


                            #14
                            След малко търсене и малко перипетии маслото е сменено с Tutela gearlite 78w80 gl4. Докато се прибирах към вкъщи останах с малко по-добри впечатления, но трябва да я покарам повече да видя има ли голяма разлика или не. Не знам до колко това е лошо, но на пробната за и,точване имаше малко много ситни като иглички. Ако се наложи и и кутия ще търся?!
                            Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                            Коментар


                              #15
                              Предварително се извинявам ако въпросът ми не е за тука и ако налага създаването на нова тема, то нека Админите изтрият мнението ми. Интересуваме дали синхронизатори от ланча Ипсилон 1.2 , 60к.с. стават за добло 1.2 , 65 к.с. ?
                              Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                              Коментар

                              Working...
                              X