Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво-мнения

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво-мнения

    Здравейте,колеги.Тъй като съм фен на Фиат си харесах следващото Фиатче-Браво 2.Някой който кара такова моля да сподели мнения за колата.Ориентирал съм се за дизел 1.6MJET-90к.с.Как е мотора,окачване,трансмисия,ходова част,електрониката,еърбеци и т.н.?Има ли детски болежки като Стилото?Благодаря предварително.
    STILO-2003-115 HP-JTD Power
    Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

    #2
    За 1,6 не знам много,аз карам 1,9 мжет 120кс и за сега вече 7г съм доволен.Като разход ако го кротош до 120-130 е поносим(5-5,5 на сто)Ако го газиш си харчи,всеки според големината на егото.За двама с малко дете е добре,за повече има комбита.Като возия е ОК,носачите са опелски и са със сменяеми шарнири,тампоните на носачите също.Малко е дървена като возия спрямо стилото но се преглъща.Като консумативи(ремъци,ролки,в.помпа и разните му ролки)в зависимост от къде ги купуваш можеш да се включиш до 450.00 бг лева.Като кола за мен си е супер и ако ти харесва вземи някой познат,огледай я и решавай,Все пак е употребяван автомобил и един бог знае кой Ханс или Джовани я е карал.Успех
    198mjet Bravo

    Коментар


      #3
      и малко за кроничните болести ,проблемът с клапите на климатика е както при стилото ,
      продължава ,в моторана 1,6 капакът на ЕГР охладителя е бакелитов ,след време се пука
      и изпразва антифриза , този проблем се вижда особенно в 2011г производсфво ,
      някои колеги имаха проблем в дашбоарда , около капаците на еибега
      Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
      ESP ASR CC HH MSR 6AB

      Коментар


        #4
        Имай предвид, че е ужасно ниска, ако имаш кора под мотора. Опира дори на канала в КАТ...

        Коментар


          #5
          Благодаря,колеги.Клапите на климатроника на Стилото наистина съм ги ремонтирал и Стилото е много ниско с кора отдолу,особено като поомекнат амортисьорите.Носачите щом се ремонтират е добре.
          STILO-2003-115 HP-JTD Power
          Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

          Коментар


            #6
            един колега имаше проблем с всмукателният колектор ,
            и той е бакелитов имаше теч на антифриз
            Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
            ESP ASR CC HH MSR 6AB

            Коментар


              #7
              dianko dimitrov написа: Преглед на мнението
              Благодаря,колеги.Клапите на климатроника на Стилото наистина съм ги ремонтирал и Стилото е много ниско с кора отдолу,особено като поомекнат амортисьорите.Носачите щом се ремонтират е добре.
              Амортисьорите не са носещ елемент.

              1.9 JTD 110hp
              Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

              Коментар


                #8
                Амортисьорите не са носещ елемент.
                Така е колега-прав си.Пружините омекват.
                STILO-2003-115 HP-JTD Power
                Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                Коментар


                  #9
                  Колеги този мотор 1.6 мултиджет-90к.с. италиански ли е?Не е ли на Пежо 307.
                  STILO-2003-115 HP-JTD Power
                  Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                  Коментар


                    #10
                    абсолютно италянски си е, не е hdi
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      италиянците са му направили 3 версии на този мотор ,
                      1,6 -90 кс
                      1,6- 105кс
                      1,6- 120 кс , този е с променлива геометрия на турбото , 300 НМ
                      на новото типпо мотора е с м жет2 система 120 кс 320 нм
                      Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                      ESP ASR CC HH MSR 6AB

                      Коментар


                        #12
                        В каталога на Ауто Италия се води 300 Нм типото

                        Коментар


                          #13
                          с 300 Нм е старият мотор 1,6 м жет 1 с 5 впръсквания
                          новият м жет 2 е с 8
                          впръсквания и с 320 Нм ,
                          Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                          ESP ASR CC HH MSR 6AB

                          Коментар


                            #14
                            GeletoFIATbravo написа: Преглед на мнението
                            За 1,6 не знам много,аз карам 1,9 мжет 120кс и за сега вече 7г съм доволен.Като разход ако го кротош до 120-130 е поносим(5-5,5 на сто)Ако го газиш си харчи,всеки според големината на егото.За двама с малко дете е добре,за повече има комбита.Като возия е ОК,носачите са опелски и са със сменяеми шарнири,тампоните на носачите също.Малко е дървена като возия спрямо стилото но се преглъща.Като консумативи(ремъци,ролки,в.помпа и разните му ролки)в зависимост от къде ги купуваш можеш да се включиш до 450.00 бг лева.Като кола за мен си е супер и ако ти харесва вземи някой познат,огледай я и решавай,Все пак е употребяван автомобил и един бог знае кой Ханс или Джовани я е карал.Успех
                            Колега ти имаш ли на твоето Браво автопилот.Къде се намира ръчката или е с бутони на волана,защото на някои обяви пише че има,а пък аз да знам къде да го търся/макар че някои в обявите лъжат за много неща/.
                            STILO-2003-115 HP-JTD Power
                            Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                            Коментар


                              #15
                              Автопилота е с ръчка под ключа за мигачите.И да няма се монтира много лесно.
                              198mjet Bravo

                              Коментар

                              Working...
                              X