Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Край на превъртения километраж на колите на старо. Дали?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Край на превъртения километраж на колите на старо. Дали?

    Говори се по медиите че Европейската комисия е одобрила програмата на наш евродепутат срещу манипулирането на километрите. Понже тази практика не е разпространена само в България, както повечето хора си мислят. Планът им е да направят единна информационна система, която обединява данните, събрани по време на годишните технически прегледи и да позволи тяхната обмяна в Европейския съюз. Таааа ... на този сайт, където с идентификационен номер ще може да проверите се виждат само годината и километрите на които е била колата, без никаква друга информация. Какво мислите? Това ще реши ли лошата практика или ще се намерят вратички пак.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    #2
    Ако го внедрят както си трябва, то ще е голяма крачка в борбата с този проблем.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      То и сега като отидеш в официално представителство на която и да е фирма могат да ти дадат тази справка. Проблема идва от там, че да кажем Ханс е карал дадена кола 7 години, като редовно минавал преглед и обслужване. Така колата му има история, с която той може да я продаде. Идва един хубав ден и Ханс решава да продаде колата, по скоро да се отърве от нея щото вече гони 200 К километри и почва да му бърка повече в джоба, а има доста по-хубави вече модели. Продава я на Мехмед или на Олег и там всичко свършва. Колата нито минава прегледи повече, нито пък и се сменят масла или каквито и да е консумативи редовно, след 2-3 години тая кола идва в БГ купена от някой нашенски вносител, като на километража и километрите са с 10К повече от тези на които я е продал Ханс (а само един господ знае вече колко са).
      Каквито и справки и регистри да се мъчат да правят няма как да се отърват от прекупвачите на автомобили в западна европа. Нали няма някой в този форум на когото да не му е ясно, че Ганьо не купува колите от първи собственик, вече са минали я през турци, араби, руснаци че и поляци. А техния манталитет не е много по различен от нашия, където далаверата е главната действаща сила.
      Иначе идеята базите данни на авто производителите да се обединят. И всеки да може по вин номер да вижда километри и години. Хм не съм се замислял, но според мен няма да бъде издържано в съда. Все пак това си е един вид лични данни (все едно всеки, по ЕГН, да може да вижда на комшията жена му колко килограма е била всяка една година).
      Ще поживеем и ще видим.
      Последна редакция от Hristian_Aleksiev; 11.07.2017, 10:02.
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        Дано успеят до го внедрят това предложение , според мен ще има сериозен ефект в положителна посока.

        Коментар


          #5
          Няма лошо, стига да обхванат и смяната на консумативи.
          Иначе аз наистина не разбирам практически какво ме ощетява това, че не знам точните километри на колата. Която не ѝ личи да е карана много, я правят под 100 000. Която ѝ личи, че е карана много я правят на 180 000. Това, че ще знам, че едната ще е на 200 000, а другата на 400 000, не виждам какво ще промени. То и сега се вижда коя колко е карана и цените им са съответстващи.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            Аз ако взимам кола на старо гледам състояние, а не километри......
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              #7
              Така е, но все пак ще е хубаво да се знае, все пак двигателите си имат ресурс, въпреки, че един неподържан двигател на малко километри е много по-зле от един подържан на повечко. Въпреки всичко ще има някакво психологическо манипулиране, защото хората трудно купуват коли над 200 000, което ще рече, че ще има по внимателен подбор на колите, които се внасят от джамбазите, а не всякакви кошарини.
              Fiat Bravo II 1.4 16v
              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

              Коментар


                #8
                Това е малко химера за близкото бъдеще
                Аз съм потърпевш от такова връщане но само с 60000 сега е на 60000 а трябва да е на 120000 поне така пише на една от книгите .
                Ама на това се хвана дедо щото той гледаше най вече да е на малко км .
                Комшията има в гаража ЛАДА на 500 км ама е на 25години и не е мърдала от гаража но не става и за НАДИН щото не може да е извлече блокирали са спирачките .
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Досега всичките ми познати, уж знаят за връщането, но когато стане въпрос за колата която те са купили някакси вярват, че точно тя е на истински километри... че се опитват и мен да ме убеждават... Та ЗАТОВА гадовете връщат километражи.
                  Не виждам особен смисъл, особено в БГ, те тука за побои и убийства се разминават с условни, та за връщане на километраж...
                  Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                  Коментар


                    #10
                    Едно е да го въведат на хартия, друго е да тръгнат да ги хващат. То само със сочене на пръст не става - всеки ще отрича и ще казва, че така дошла.
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      В бг това никога няма да стане. Единствения вариант е да се въведе онлайн система където ако си малко по вещ в тия неща да можеш да въведеш vin и там евентуално да има някакви данни за предишни обслужвания на дадени километри. Не знам какви хора се хващат на глупостта 15 годишна кола на 160000км "от пенсионер ходил само събота на пазар с нея". В немско е нормално на година да минават 30 40 50к и нагоре км.
                      Powered by Emzo

                      Коментар


                        #12
                        Еми колега, нали точно това искат да направят. Май не си прочел първото мнение от темата. На всеки технически преглед направен на територията на ЕС ще се записват текущите километри в система и ще може всеки да ги провери свободно по номер на рамата. То е ясно, че ефект ще има след поне 10 години, но поне е някакво начало. По-добре от колкото нищо.
                        Fiat Bravo II 1.4 16v
                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                        Коментар


                          #13
                          Да. Четох и слушах интервюто със създателя на софтуера. Скоро чакам да му запалят я колата я къщата :D
                          Powered by Emzo

                          Коментар


                            #14
                            По тази логика като купуваш кола трябва да е с не истъркани гуми .
                            Ако продават кола със стари гуми да глобяват.
                            Ако карам кола с жило на километража как ше проверят км.
                            Мисля че тук има и много голям лобиски интереси относно вносителите на нови коли
                            и техните сервизи.
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              Въпроса е там, че няма значение дали е с жило или не. Минаваш си прегледа, записват ти километрите в системата и те си остават там, ти като ги върнеш на километража, те в системата си седят колкото са си били, освен ако не ги връщат преди всеки преглед с някакъв процент тоест минал си тая година 10к връщаш ги на 5к и минаваш прегледа все едно си минал 5к. Това може да стане, но ако си такъв маняк с цел да продаваш колата после.
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар

                              Working...
                              X