Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат стило 1.9 ЖТД шум?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Понеже все си мисля,че е от демпферния маховик,защото при гасене има едно специфично чукане,а съм чувал че е симптом на заминал маховик,а той вече си е бая скъп.
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp
    Ex Fiat Punto 1.2 73hp

    Коментар


      #17
      Да, маховика ако е много разбит при гасене се чува едно чаткане. Ама обикновено става при пуснат съединител.

      Коментар


        #18
        panasonic1 написа: Преглед на мнението
        Погледни и хидравличната течност дали има достатъчно.
        Няма да намери казанче с хидр.течност защото е с ел.усилвател на волана.
        STILO-2003-115 HP-JTD Power
        Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

        Коментар


          #19
          Аз като сменявах маслото с филтрите, ми се олекоти тази вибрация, после тампоните и след смяната на демпферната шайба -80кинта я взех, вече не се усеща.
          Най-лесен пример да разбереш е кат пуснеш климатика, прехвърля тежестта и вибрацията намалява.

          Коментар


            #20
            Колега жокер,свали пистовия ремък и я запали без него.Ако има стържене или вибраций с откачен ремък,то тогава се насоччи към маховик и тн.С откачен ремък елиминираш,шайба климатик ,ролка динамо и разните обтяжни ролки на ремъка.Тях ги проверяваш на ръка дали стърват скърцат и там каквото се сетиш.Можеш да свалиш и демпферната ролка на кв,Палиш и слушаш или слуша някой който е чат.От скапан ремък такива шумове и скърцания съм слушал,направо да откачи човек.Ще си кажеш мотора е чао,а то нищо.Опитай и пиши
            198mjet Bravo

            Коментар


              #21
              И аз опрях до темата за демпферната шайба. Вторник вечерта се случи нещо при палене и колата стана като ярмомелка. Голямо тракане, голямо чудо, чак се обръщаха хората по паркинга на Кауфланд. Отворих капака, нададох ухо и установих, че "концерта" иде от ремъчното движение. Първото, което си помислих, беше прецакана демпферна шайба. И излязох прав впоследствие. Тракането беше само на свободен ход на двигателя и понякога затихваше. Но при въртене на волана на място пак се разчаткваше. При вървеж нямаше тракане. Днеска сутринта влязохме в сервиза и свалихме ей тая красота на снимката. Почти скъсана нацяло демпферна шайба. Като предпазна мярка смених и ремъка, че не се знае стария (на 15хил.км) колко зор е видял с тая шайба. Ремък GATES и шайба за начално вграждане INA, заедно с труда - 219лв. Вече не чаткаме и пак сме като швейцарски часовник.
              Click image for larger version

Name:	IMG_20171103_150113.jpg
Views:	1
Size:	356,8 KB
ID:	2095143
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #22
                Моето Стило има вибрации във волана на празен ход. Силни са когато времето е по-топло. В студено време почти ги няма. Ако включа климатика и се оправя.
                Къде ли не ходих, кво ли не гледаха и няма оправия. Поне вече 2-3 години откакто имам колата нямат усилване.

                Коментар


                  #23
                  То твоето е ясно какво е- тампон на мотора
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #24
                    Здравейте. На моето Стило съм му сменил въпросният тампон и пак си има вибрации-най вече при студено време и на празен ход.Шайбата на к.в. също я сменях преди около 3 г.Като че ли тогава малко поутихна,но сега пак е така.Дразни ме това,но за 6 г. каране малко по малко взех да се примирявам с това,че няма Стило без вибрации.Иначе върви прилично и разхода му е приличен.
                    STILO-2003-115 HP-JTD Power
                    Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                    Коментар

                    Working...
                    X