Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен шум от климатика - РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен шум от климатика - РЕШЕНО

    Колата е Brava 1.2 00г. 80
    Когато пусна климатика се чува странен шум (подобен все едно като се прозяване - все едно някакво дълбоко издишане). Климатика си бачка, духа си студено само дето съска от време на време (понякога през 10секунди, понякога през 2 минути), не се усеща и никаква миризма. Никога не съм ходил да го дозареждат, зимата смених радиатор на парно(ако има връзка), филтър купе е сменен. Имате ли си идея от какво може да се появява това съскане, че много дразни?
    Ако работи само парното без климатик не се чува нищо, единствено и само ако е пуснат АС.

    Грешен раздел -> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

    #2
    Това е когато се раздвижи фреона по тръболяците. Ако имаш климатик вкъщи може би си забелязал че понякога съска. Предполагам съскането в твоята кола е същото. Не съм сигурен дали има някакви клапани по климатичната система (мисля че няма), и най-вероятно това се случва когато ти тръгне компресора.
    Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

    Коментар


      #3
      По тази логика според мен трябва да съска само в първите минути. А при мен съска дори и след час ако работи климатика постоянно ?
      Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

      Коментар


        #4
        Постоянно съскане или изсъсква спира след известно време пак?
        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

        Коментар


          #5
          ТРВ там е проблема.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            проблема е във намалелия фреон,ходи да го заредят и ще се оправи

            Коментар


              #7
              Постоянно съскане или изсъсква спира след известно време пак?
              Съска да речем през една минута понякога и по често. Не спира да съска докато не спреш климатика.
              Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

              Коментар


                #8
                След зареждане с фреон проблема е отстранен. Явно е имало малко фреон и не може да вдигне налягане.
                Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

                Коментар


                  #9
                  Поздравявам те за това, че въпреки много време от началото на темата, все пак пишеш как си решил проблема. Добавям в заглавието.

                  Иначе аз така си я познавам, че има нужда от дозареждане - като започне да съска.

                  Коментар

                  Working...
                  X