Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крома 2.4 - куп съобщения за проблеми след стартиране

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Крома 2.4 - куп съобщения за проблеми след стартиране

    Здравейте, днес на тръгване от работа, при завъртане на ключа колата (КРОМА 2,4 мулти 200 коня 2006година) отказа да запали до като не спя сама да върти стартера (акумулатор на 3 седмици в гаранция с идеален ток). При втори опит да запаля колата запали нормално както винаги НО:
    1, светна жълта светлина за двигател
    2, жълта светлина за АСР
    3, червена светлина за автоматика ( и до вкъщи след няколко паления и гасения ту превключваше ту само на първа, но светлината си остана)
    4, отказа хидравликата на волана и съответната червена светлина
    5, червена светлина за ербега на волана
    веднага се обадих на познат автомеханик (занимава се с по-стари коли) който ми каза, че евентуално може да е компютъра и някои датчик
    забравих да кажа: единия фар също не работеше, клаксона и запалката а преди това нямах проблем с тях.
    Моля ако някой е имал подобно изживяване да ми сподели какво е оправял и дали е било само до компютър и датчици. Благодаря предварително!!

    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    На мен това ми прилича на компютър. Толкова много неща и несвързани помежду си. Виж предварително всички бушони даже и големите които би трябвало да в двигателния отсек. Но толкова много неща на веднъж е странно нека колегите и те се изкажат.
    Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

    Коментар


      #3
      Зареди си първо акумулатора и пробвай пак.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Зареди си първо акумулатора и пробвай пак.
        Колега просто от любопитство, свързваш ли проблема с акумулатора и ако да къде виждаш връзката?
        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

        Коментар


          #5
          или е комп или маса или са клемите на аб.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Колега просто от любопитство, свързваш ли проблема с акумулатора и ако да къде виждаш връзката?
            Толкова проблеми на куп и на системи, които нямат връзка една с друга, обединяването винаги им е в тока така да го нарека.
            За това започваш с акумулатора като най-лесно, след това проводници и т.н.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Толкова проблеми на куп и на системи, които нямат връзка една с друга, обединяването винаги им е в тока така да го нарека.
              За това започваш с акумулатора като най-лесно, след това проводници и т.н.
              Напълно съм съгласен ,но по споменатите
              неща и това че е въртяла и след това от втори опит запалила би следвало акумолатора да е добре.
              с оглед на времето от изминалата семица нещичко да се е понамокрило случайно и сега да се обажда.

              Коментар


                #8
                или просто клемата е алтава
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Аз питах защо мисли че е акумулатора защото да кажем той да е сдал багажа ама като е запалил алтернатора си работи и не би трябвало да дава грешка в системите от гледна точка на липса на ток, освен ако не е пукнал нещо компа. Освен ако няма злата участ и алтернатора да е пръднал.
                  Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                  Коментар


                    #10
                    лоша маса - променено съпротивление- криви данни от датчиците- и оная си вика болна съм и няма да работя.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      акумулатор и алтернатор и кабели ок... компютър - тотал щета . майтора каза: след кто оправим компа, ще видим дали има и др щети (примерно изгоряла хидравлика и т.н. освен запалката и фара)... моли се да е само компа...... е ами вече съм вярващ и се моля.... към сряда - четвъртак ще знам

                      Коментар


                        #12
                        На мен ми мирише на това че някой ще прибере едни пари ей така... кой компютър точно, при положение че имаш грешки в 5-6 различни модула които имат връзка по между си единствено по Кан шина всичките ли са сдали багажа едновременно? Кой компютър ще ти оправят- ЕКУто на мотора, на автомата, на еърбег,хидравлика,абс ? Имаше преди време един колега на който му взеха едни пари за компютри,после щяха да се съдят ама какво стана не се разбра, гледай да не си следващия.
                        Фиат Крома 1.9 16v+
                        Фиат Браво 1.6 16v
                        Фиат Мареа 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          Колега, идентичен проблем и с моята бивша Крома поради изгорял диоден блок на алтернатора. За 2,4 този проблем е известен и често случващ се.
                          207 тиква автомат
                          новокромаджия 2.4 печка

                          Коментар


                            #14
                            Колега, идентичен проблем и с моята бивша Крома поради изгорял диоден блок на алтернатора. За 2,4 този проблем е известен и често случващ се.
                            Аз пък искам да ти благодаря , защото бях подготвен .
                            Подобни грешки , които описва авторът на темата , при мен бяха станали след една дъждовна седмица.
                            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                            Коментар


                              #15
                              проблема продължава: след като колата се върна от ремонт и минах с нея общо към 60км пак светнаха всички описани по-горе неща без хидравликата (сменена беше при предния ремонт) или общо взето: 1, двигател (без връзка с 4-ти цилиндър - основен проблем) 2, скорости 3, есп 4,клаксон 5, запалка 6, еарбег. днес трябва да закарат компа на двигатела за опичане (не запомних то4ния термин които каза майстора и използвам термин за изпичане на биос на момпютри)

                              Коментар

                              Working...
                              X