Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със серво усилвател на Гранде Пунто - препоръчайте майстор за диагностика и ремонт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със серво усилвател на Гранде Пунто - препоръчайте майстор за диагностика и ремонт

    Здравейте.

    Някой може ли да препоръча майстор в София, който да направи диагностика и последващ ремонт на серво усилвателя на волана на Гранде Пунто.

    При мен проблема е, че има стържене при завъртане на волана наляво.
    Прави го и при двата режима.
    Иначе волана си е лек, не е светила и червената лампа на таблото.

    Ходих при колегата Kluchar, но не можа да каже от какво е.(не е правил диагностика)

    Знам, че много се е изписало по въпроса, но точно като моя проблем не срещнах никъде.

    Като махнах корите под волана, беше се нагрял ел. мотора на сервото.
    При завъртане на дясно си работи нормално, но при завъртане наляво, целия ел. мотор се тресе и се чува стържене.
    Нагледно се вижда, че ел. мотора се товари много и сигурно ще сдаде багажа, ако не оправя проблема.

    В youtube има клипове с подобен на моя проблем.Там пишат, че в т.н. torque sensor е проблема.
    До колкото разбрах, този сензор дава информация за положението на волана при завъртане.

    Той се продава отделно, но пак трябва да се направи диагностика, че да сме сигурни, че е той.
    След неговата смяна се налага калибриране, пак чрез програмата за диагностика.

    Ще съм благодарен да ми препоръчате читав майстор в София, който да ми свърши работа.

    Може и само колега, който може да ми направи диагностика, че да видим от какво е.

    Предварително благодаря на отзовалите се!

    Поздрави
    Последна редакция от pifakiz; 03.07.2017, 09:27.
    Fiat Grande Punto
Working...
X