Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при палене на Fiat Brava 1.6 16v 103 к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Най-вероятно се е оплескала адаптацията, особено ако е с пластмасовия колектор. Отчита ли грешки и какви на диагностика?
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #17
      Мерси колега, ще се опитам да го проверя тези датчици.Иначе за вакуума още го търся този регулатор и поне външно не го виждам.Иначе я карах да я закачат на диагностика, но нещо неможаха да влязат в паметта на компа.Иначе ми светят постоянно инжекторите на таблото.

      Коментар


        #18
        регулатора е под смукателния колектор в дясно като застанеш пред нея на самата рейка с дюзите.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          Какви са колекторите?При метални компа забравя грешките с откачане на акумулатора(IAW 1АF)и диагностиката е по К и L линия.При пласмасовите (49Ф)не става,там регулатора на горивото е в резервоара
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #20
            янко написа: Преглед на мнението
            Какви са колекторите?При метални компа забравя грешките с откачане на акумулатора(IAW 1АF)
            Това не е съвсем вярно. Като стигне лимит на нулиране на адаптацията запомня последните стойности и не нулира всичко. В този случай записва също грешка адаптация и прави подобни чакмаци, макар и не чак като 49F. Нулирането на адаптацията в този случай става само с оригиналния fiat examiner, колкото и да ви убеждават, че става и с друго. Въпросът какъв е точно модела взе да става банален в темата без отговор?
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #21
              Click image for larger version

Name:	21150743_10212585038034735_143405144_n.jpg
Views:	1
Size:	98,4 KB
ID:	2094957Click image for larger version

Name:	21269534_10212618748397473_1557245899_n.jpg
Views:	1
Size:	67,0 KB
ID:	2094958
              Предполагам че говорите че трябва да се намира точно тук регулатора или аз не съм разбрал нещо?Колекторите са пластмасови.
              Последна редакция от dzharadat; 02.09.2017, 13:26.

              Коментар


                #22
                Да, при теб обаче е в резервоара и проблемът ти не е от него. Закачи я на диагностика и ресетни адаптацията. Известно време след това ще бъде ок.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #23
                  Колеги, доста се мъчих с тази кола и няма оправия и няма.Карах я на какви ли не хора да ми я закачат за диагностика като почти всички ми отказваха или нямали такава букса и някакви такива.После я водих при един и седя 4 дена при него и рови ли рови ли и нищо не намери, само каза че не стигало горивото при палене и това е.Мерих единия датчик и ако не се лъжа това е температурен датчик.При студен двигател показваше 28 килоома а при загрял отново 28 килоома.Реших да извадя буксата преди да запаля на студен двигател и запали от първия път но седеше на 1500 оборота.Може би си правя тъпи експерименти, но просто не разбирам от коли и в отчаянието си се опитвам сам да намеря проблема.Click image for larger version

Name:	21769949_10212773242339725_350576465_n.jpg
Views:	1
Size:	87,6 KB
ID:	2095005Click image for larger version

Name:	21849248_10212773247939865_1313473792_n.jpg
Views:	1
Size:	92,8 KB
ID:	2095006

                  Коментар


                    #24
                    Не се отчайвай не са ти тъпи експериментите. Трябва да има разлика в съпротивлението при студен и загрял двигател.
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #25
                      Ако си откачал това от снимката,то е мап сензор и датчик за температура.Ако си от Варна имам мап.Виж в автодата какви стойности дават
                      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                      Коментар


                        #26
                        Опитах се да намеря стойностите на този датчик, но не мога да намеря нещо.От Варна съм.

                        Коментар


                          #27
                          МАП сензора мери вакуума в колектора при запален мотор.
                          Ако са три извода , два подават напрежение а на третия е сигнал-напрежение спрямо минус.
                          Което варира в зависимост от вакуума в колектора.
                          Обикновено варира между 0 и 5 волта.При работа на празен ход и постоянни обороти някъде по средата .
                          Ако го разкачиш някои коли не палят , други палят в авариен режим .
                          Можеш да го измериш донякъде с високоомен цифров волтметър 10Мом+ .Мериш напрежение между сигнала и минус.
                          При работещ мотор.На контакт би трябвало да отчете пълна стойност на напрежението или нулев вакуум.
                          По живите данни на диагностиката би трябвало също да можеш да разбереш
                          дали и как работи.
                          В твоя случай явно работи .Но пали в авариен режим .

                          Ако е МАП сензора.
                          Последна редакция от hifi_stereo; 29.09.2017, 15:43. Причина: Уточнение
                          Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                          Коментар


                            #28
                            Здравейте колеги.Малко развръзка с моята кола.Колегата янко на когото съм много благодарен успяхме да реснем адаптацията и сменихме темп. датчик който е на колекторите.Колата пали много много по-добре на бензин, не казвам перфектно, но наистина много по-лесно.Отделно колагата се стрелка на бензин и въобще не се замисля.Единсвеното което ми остана като грешка е датчика който е на термостата, но наистина съм много щастлив и още един път благодаря на янко за помоща, че ми помогна, както и на всички които писаха в темата.Голямо Благодаря!

                            Коментар


                              #29
                              има ли горивен филтър и къде се намира fiat brava бензин 1,6 16v 1999 г. Мерси

                              Коментар


                                #30
                                Здравейте,
                                Има ли горивен филтър и къде се намира fiat brava 1.6 16v 103 к.с бензин 1999 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X