Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при палене на Fiat Brava 1.6 16v 103 к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при палене на Fiat Brava 1.6 16v 103 к.с.

    Здравейте колеги.Проблема е, че като паля на бензин и оборотите падат и гасне (колата има газово)като я запаля на газ няма проблеми.Като я покарам и я изгася и на момента на бензин си пали и успява да задържи обороти.Общо взето проблема го прави като е студена.Майстора ми предложи да почистим дюзите, но проблема си остана.Някой да е имал подобен проблем?

    #2
    агу или ги?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Задръстен филтър или заминала помпа
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #4
        ГИ е газовото
        Последна редакция от dzharadat; 03.07.2017, 18:13.

        Коментар


          #5
          Газовото е ГИ, а колкото до помпата, ако не работи не трябва ли въобще да не върви на бензин?

          Коментар


            #6
            направо я сваляй и я праверявай.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              dzharadat написа: Преглед на мнението
              Газовото е ГИ, а колкото до помпата, ако не работи не трябва ли въобще да не върви на бензин?
              Ако е паднало налягането ще пали само при топъл мотор както е при теб,докато издъхне напълно
              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

              Коментар


                #8
                Добре колеги ще я проверя след няколко дни и ще пиша какво е станало.Благодаря

                Коментар


                  #9
                  Аз има подобен проблем ако не съм е карал повече от 6 часа например в началото трудно пали
                  няма значение топло студено
                  Ако не запали от първи път втория път може да пали но не държи обороти и като помпам с педала постепенно оборотите се качват ако мине над 2000 и се оправя .Няма газова
                  Преди имах друга кола там така ми беше направил преди време но не помня как се оправи .
                  Три от свещите са керемидено червени четвъртата е малко по бала
                  на диагностика не показва нищо .
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте колеги.Съжелявам че пиша след толкова време от последния път но нямаше как.Проверих налягането на помпата и беше 3,5 бара и мисля че е нормално.Профилактично проверих свещи, кабели и почистих стъпковото моторче, но няма ефект и никой майстор не може да ми каже от къде е проблема.Отчаян съм защото като стане скоро по студено ще е голям зор да запаля сутрин.Ако някой има някакви предположения моля да споделя

                    Коментар


                      #11
                      къде премерихте налягането? и колко маркуча за бензин имаш отпред в коша?
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Провери температурните датчици и регулатора на горивото ,може да тече през маркучето за вакуум
                        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                        Коментар


                          #13
                          янко написа: Преглед на мнението
                          Провери температурните датчици и регулатора на горивото ,може да тече през маркучето за вакуум
                          Същото трудно палене и при мен, извадих маркучето за вакуум от регулатора и бликна бензин. Нов регулатор и работата с паленето заспа. 50-на лева е нов .

                          Коментар


                            #14
                            Ами аз я бях дал на майстор и той я мери и мисля че точно в кош е мерил и мисля че са два маркучите.Янко, ако можеш да ме ориентираш кои точно датчици и къде се намират ще съм ти благодарен.

                            Коментар


                              #15
                              Въздушния беше отзад на колектора, а за водата е на термостата,за металните колектори са два ,единия е за таблото.Ако са два маркуча за бензин регулатора е на рейката,откачи вакуумчето и виж дали не тече бензин
                              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                              Коментар

                              Working...
                              X