Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вариатор при Гранде Пунто - възможни неизправности

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вариатор при Гранде Пунто - възможни неизправности

    Здравейте колеги,
    преди около два месеца се сдобих с Гранде Пунто 2009, 1.4 8V бензин. На колата има какво да се поправя, но не сме от вчера както се казва. Затруднява ме обаче следния проблем:
    Автомобилът дава грешка P0011 която представлява несъответствие между реалната и очакваната позиция на разпред. вал.
    След известно въртене в дебрите на вариаторите се установи следното:
    Вариаторът работи коректно при:
    1. Обороти на двигателя над 2700-2800 - първоначално това се свърза с налягането на маслото, но в последствие се оказа, че налягане си има.
    2. Рязко подаване на газ всеки път - при плавно каране, грешката скоропостижно се връща. При всяко подаване на газ е необходимо да "бодна" педала повече, след което мога да го върна.
    Общото между двете смятам е по-големият управляващ сигнал към управляващия клапан. Тук причините за проблемите остават две -
    1.механично задържане в управляващия клапан или
    2.механично задържане в самия вариатор.
    Изпитах клапана и резултатът е следния:
    1. При увеличаване на управляващото напрежение, първото видимо движение се появява при 3V, след което калапанът плавно извършва целия си ход до 14V
    2. При падащ фронт на напрежението първото видимо движение се появява при 6V и плунжерът извършва целия си ход до 0V.
    И сега въпросът:
    Има ли някой понятие дали тези работни диапазони 3-14V и 6-0V са нормалните и очакваните?

    Предварително благодаря за отговорите!

    #2
    що не видите дали колата е зацепена като хората ама с пети не на око или с маркери
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Това беше първото което се направи при смяната на ангренажния ремък

      Интересувам се най-вече от работния диапазон при падащ фронт на входящия сигнал! Струва ми се, че тръгва късно с твърде голям хистерезис.
      Установи се и леко задържане около средата на хода на плунжера.
      Надявах се някой да си е играл с такъв клапан за да може да ме насочи кое може да се счита за нормално.

      Коментар


        #4
        търси ферариста колега който може да ти даде адекватен отговор за това дето го питаш,
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Вариатора работи в диапазона, от3000об до 4000об, даже и да не работи, не може да ти дава, тази грешка.

          Коментар


            #6
            Здравейте постфактум,

            разрових се в темата и видях, че не съм върнал обратна връзка.

            Проблемът се разреши след смяна на управляващия клапан!

            Коментар

            Working...
            X