Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гарнитура глава. Тест?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Остава същото, защото клапата на капачката изпуска. Под определено ниво не се достига налягане да изпусне и намаля разхода на антифриз.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #32
      Колега без значение от нивото казанчето винаги се опресова до едно и също налягане. Разликата е в това за колко време ще се опресова но разликата във времената при пълно и празно казанче е нищожна тъй като разликата в обемите е малка. Налягането в него винаги е едно и също. И без значение от нивото клапана винаги ще си отвори по едно и също време-когато си достигне налягането.
      Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

      Коментар


        #33
        Колеги възможно ли е като ми държи тази температура градско да ми изкипява водата и за това да си мисля че губя антифриз Click image for larger version

Name:	19859354_1669607056414012_764074879_o.jpg
Views:	1
Size:	112,0 KB
ID:	2094800,а тази температура ми я поддържа извънградскоClick image for larger version

Name:	19893687_1669607049747346_1649339066_o.jpg
Views:	1
Size:	92,1 KB
ID:	2094801. Предполагам става въпрос за термостат. На първата снимката интересното е че на тази температура ми се включва и изключва вентилатора отпред.
        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

        Коментар


          #34
          да там се включва ама втора степен, иначе да за термостат си,
          иначе провери ли от снадките на газовата, за теч от радиатора или направи ли теста с одеколона?
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #35
            Не съм пробвал с одеколона. За снадките съм сигурен че няма течове, нито в купето, нито от газова. Абсолютно никъде. Значи и термостата ще се сменя. Някакви предложения за марка?
            Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

            Коментар


              #36
              Колеги при смяната на термостата цялото тяло ли се сменя или само клапана вътре, защото гледам по сайтове директно ми вади цялото тяло? Мисля преди да правя каквото и да било така или иначе ще ми смъкват двигателя за смяна на гарнитура на маслена помпа, да сменя термостат и датчик температура. Мислех и съединителя да сменя, но ще ми излезе горница и няма да мога да поема сумата. Споделете какво може още да се ревизира евентуално в този случай.
              Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

              Коментар


                #37
                звънни ми имам предложение за теб за готов облужен двигател и ревизиран мотор че и обурудван
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #38
                  Имам малко развитие. Открих си теча и сега съм спокоен че не го горя. Чудя се дали заради него и понижено налягане е възможно да държи по-висока температура. Ще продължа да си следя нивото, пък ще видим какво ще стане.
                  (офтопик: Има ли някой от русе със същия мотор 1,8 че да сравня работата на моторите и отделно да видя как е подреден че в моя имам чувството че много неща липсват и много неща не са на мястото им?)
                  Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                  Коментар


                    #39
                    ако беше сипал одеколон отдавна да си го хванал теча. казах ти не ти тръгва първа степен
                    свали ли реостата?
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #40
                      Не мога да го сваля или по точно не знам как. Той е правоъгълната кутийка в горния ляв ъгъл или кутията долу? Ама пак казвам първа степен работи защото ясно виждам и двете степени как работят. Не успях да направя проверка без да симулирам висока температура на двигателя.
                      Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                      Коментар


                        #41
                        Май всичко се нареди. Смених термостат и датчик на температура спря да загрява над нормалното, първа степен си работи на вентилатора и спря да ми надува маркучите толкова много едва ли не до пръсване. Сега пак ги прави малко по-твърди от колкото на студен двигател, но поне мога да ги стисна.
                        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                        Коментар


                          #42
                          така е нормално. сега оправи картера.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #43
                            Излиза че май имам по спешен проблем. Направих замервания на ламбда сондата и тя ми показва напрежение под 0.03V което означава че постоянно двигателя работи с доста бедна смес което прави проблема с оборотите ми изглежда. До 0,8V стига трудно. Подновявам съмненията за паразитен въздух и почвам да се чеша как да го открия? За това явно ми прави и детонации на газ когато угася двигателя.
                            Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                            Коментар


                              #44
                              или е гуфретата преди дросела или е гумените маркучи на смукателя.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #45
                                Тя гофретата наистина е зле ама били спрени от производство и нова няма как да намеря, втора ръка рискувам да е пак напукана и т.н. Гумените маркучи на всмукателя според мен са здрави. Преди време бях разглобил малко въздуховодите чак до плочката която е закачена на тялото на дросела и забелязах че плочката стеснява отвора на въздуховода поне с 20-30% и се чудя дали това не пречи на правилното изчисляване на количество гориво и т.н. Що се отнася до гофретата ходих тук и там по магазини да търся нещо което да е близко до нея да отговаря, но няма. И нещо извън темата знаеш ли дали има човек тук от Русе който да ми направи диагностика с мес или фес, че днес на делфи в едно сервизче "Поправи си сам" не успя да я разпознае?
                                Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                                Коментар

                                Working...
                                X