Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

разлики в здравината на мембрани на изпарители

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    разлики в здравината на мембрани на изпарители

    здравейте колеги,
    може ли малко помощ
    трябва ми някой да ми обясни има ли разлика в здравината на мембраните (издръжливост на налягане) между обикновен, турбо и усилен изпарител?
    Проблема е че късам за втори път първата (дебела) мембрана, като смятам е от голямото налягане на турбото.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 1999 105hp

    #2
    По може да ги къса от не добра работа на газовата
    Квиса тези турбо изпарители .!!!
    Това че са турбо незначи по здрави.
    Последна редакция от kluchar; 27.06.2017, 13:26.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      купи си нов изпарител.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Няма такова понятие "турбо изпарител".Турбото на колата може да скъса тънката мембрана ако не е взет баланса както трябва.Това което написах важи за "обикновена газова".
        OVB X18XE1 седан+ГИ

        Коментар


          #5
          Става въпрос за късане на дебелата мембрана. Малката е изцяло махната. Късането става от чисто и просто високо налягане и затова ми трябва някакъв който има здрава първа мембрана. Под турбо изпарител имам предвид изпарител за кола с турбо (държи надналягане над турбото а не над атмосферното), което мисля че е ясно на всеки без значение дали има или няма такова понятие. И питам кои са с по здрави мембрани за да си купя нов изпарител, макар този да беше нов и да няма 50л газ минали през него преди да се скъса.
          Последна редакция от lapd87; 02.07.2017, 14:51.
          Fiat Bravo 1.9 JTD 1999 105hp

          Коментар


            #6
            Става въпрос за късане на дебелата мембрана. Малката е изцяло махната. Късането става от чисто и просто високо налягане и затова ми трябва някакъв който има здрава първа мембрана. Под турбо изпарител имам предвид изпарител за кола с турбо (държи надналягане над турбото а не над атмосферното), което мисля че е ясно на всеки без значение дали има или няма такова понятие. И питам кои са с по здрави мембрани за да си купя нов изпарител, макар този да беше нов и да няма 50л газ минали през него преди да се скъса.
            Дали ще държи "надналягане над турбото а не над атмосферното",зависи от това от къде е взет баланса на тънката мембрана!А за това какво и защо се случва при теб,питай този дето е махнал малката!
            Аз не разбрах какъв е мотора и каква е газовата респективно изпаритела?
            OVB X18XE1 седан+ГИ

            Коментар


              #7
              Мотора е от подписа ми. Айде кажи за какво ми е малката мембрана? Баланса е директно след турбото хванат от колекора. Изпарителя е смотан мимгаз който беше преработен да става за турбо. Та хайде някой да каже има ли разлики в мембраните не да ми говорите глупости кое какво зависело от неща които изобщо ги няма при мен. Има разлика, няма разлика, ето колко е максималното налягане това ми трябва това съм попитал, а не как да си настройвам газова.
              Fiat Bravo 1.9 JTD 1999 105hp

              Коментар


                #8
                Колегата ти е отговорил,газовото не ти е свързано правилно.Дали турбо или не ,изпарителя поддържа някаква разлика между налягането в колектора и изпарената газ,за да къса мембраната имаш големи разлики в наляганията.По добре премести байпаса на друго място
                FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                Коментар


                  #9
                  Аз нямам опит с газ на дизел и не искам да имам!По принцип редуктор-изпаритела за обикновено АГУ е двустъпален.Голямата/дебелата мембрана редуцира като първа степен а малката мембрана редуцира като втора степен.На бензинов мотор с турбо трябва да се намери от къде да се вземе баланса на втора редукционна степен.Обикновено това става от интеркулера за бензинови мотори.За дизел нямам идея как е!
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар

                  Working...
                  X