Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило тресе и гасне след смяна на ангренажен ремък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    виж тук за пищенето http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=117853 , а относно прекъсването да не би да е кофти компа отварял ли си го до сега???
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #17
      Да отварян е, дори съм пробвал с друг компютър от едно друго Стило и никаква промяна. Тази сутрин я закачихме пак и дава грешка... детонационен тест, явно заради този тест ми мига лампата, но въпроса е защо компютъра не позволява да се адаптира.

      Коментар


        #18
        Кой кода на грешката?!?!?!
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #19
          P1300... ама не съм много сигурен. Дава детонационен тест, пускаме адаптация от лаптопа ( диагностиката) вътре започва да мига чека и не се случва нищо. Паля, гаса не показва нищо на диагностика само ми мига чека. Сутринта още при първото запалване ми я дава пак тази грешка и пак пускаме адаптация и грешката изчезва ама на таблото дава грешка.

          Коментар


            #20
            Човек чети калво съм ти постнал отмоята тема!!!!!! Нурилираш на загрят двигател, форсираш и готово!!!!!
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #21
              Някакво обучение се прави с форсирането. И на мен един майстор нулира нещо и после започнаха тези работи.

              Коментар


                #22
                Значи докато не си направиш адаптацията като хората ще ти мига чека без да има проблем. То проблем има защото сте ошашкали компа на колата сега и е в адаптационен режим. Ако беше от софия щях да ти я адаптирам за 5 минути.
                Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                .

                Коментар


                  #23
                  Пробвах това с оборотите не става, чека спря на мига, само свети и ми дава пак детонационент тест на диагностика... грешка P1325

                  Коментар


                    #24
                    Отвори кутията в която е мап-а и виж да не се е сцепило маркучето което влиза в него.

                    Коментар


                      #25
                      Аз продължавам премеждията. Днеска след повторно отваряне на мотора сменихме повдигачите иизпратихме главата за повторна проверка. Уж всичко беше 6 зглабяме и никаква промяна... до тука равносметката е нови сегменти, биелни лагери, повдигачи, нови детонационен датчик, мап сензор и датчик разпределителен вал, 2 компютъра от морга за проба взехме и с двата никаква разлика, дюзите са минати на ултразвук, друг дросел от морга взехме изчистихме го и пак дърво...

                      Коментар


                        #26
                        Проверете добре зацепването на валовете,защото според мен от там е проблема,ако трябва я закарай друг майстор да я презацепи.Тези детонационни процеси,които ти ги записва се получават най-вероятно от неправилно зацепен всмукателен вал,съответно датчика си хваща детонация в цилиндрите.Детонация се получава не само при по-ранно подаване на искрата в процеса на горене,а и от по-ранно постъпване на горивната смес в цилиндъра,така,че се ориентирайте на там.Също така ако се не лъжа петите могат и да бъдат разменени при зацепването(това по спомен ,защото от година поне не съм зацепвал такъв мотор) и съответно да се получи този резултат.

                        Коментар


                          #27
                          Точно това ми е бил проблема. Мръднаха един зъб напреде и колата се оправи. Странното е че, като е на белези не работи добре, сега не е на белези и работи.

                          Коментар


                            #28
                            На кои белези не е?
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #29
                              На белезите на капачките...

                              Коментар


                                #30
                                Имам абсолютно същият проблем, ако може дай един телефон да ти звънна колега, че залуднах с тая кола....

                                Коментар

                                Working...
                                X