Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат пунто - турбо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега, ако на мен вместо вентилираните дискове ми сложат обикновени в някой сервиз повече там няма да стъпя. Освен ако аз не съм ги помолил примерно да спестя пари, но не пестя от спирачки-съветвам те и теб да не пестиш от спирачки, гуми, окачване.... както ти е писал колегата днес караш с 200 - утре те кат с 20.
    Ей тука едно различно проектче за Кораба майкаsigpic
    Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

    Коментар


      #17
      я ги снимай таю даскове да ги видим,
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Дисковете засега не са проблем, хората ми ги смениха, като гледаха старите т.е и старите бяха обикновени, но по каталог на фиат пунто JTD 1.9 ги дават винтилирани. А това е 1.9 D. На другия въпрос имате ли някакъв отговор или е от дисковете. След 2500 оборота на всяка скорост започва някакво стържене и на 3000 оборота си спира, а след това пак почва на следващата скорост.

        Коментар


          #19
          Мисля, че хората не са виновни, гледали са каквито са били на пунтото такива да сложат. Не ги разбирам много, но следващите ще са винтилирани. Тези ако ще да издържат и 5000 км. не е проблем, казаха ми да карам докато не почне да тресе, а то все още не е, когато дори и за миг започне ще ги сменя. Колата се кара по 30-50 км на ден градско, случайно ако изляза извън града ще е макс 200-300 кмClick image for larger version

Name:	IMG_20170416_155056.jpg
Views:	1
Size:	201,0 KB
ID:	2094776

          Коментар


            #20
            Не съм пестил от предница, сменена е цялата, а и скоро сменях тампони, маншони и други неща. Купих я с подменена предница изцяло

            Коментар


              #21
              Относно стърженето имаш ли го и когато си на място защото явно единственото нещо което се променя е оборотите на двг и според мен е нещо в него.
              Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

              Коментар


                #22
                много странно как на апарат за вентилирани дискове ще сложат плътен диск, да не би да си очаквал вентилиран да значи перфориран.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #23
                  Ами скоро му правиха основен ремонт на двигателя като смениха: Дюхтунга под дюза, скоба винт малка, гумичка клапан, гарнитура капак клапани, болтове к-т цилиндрова глава, гарнитура цилиндрова глава, водна помпа, горивен маркуч, антифриз 1.5 л., гарнитура входящ колектор, гарнитура изходящ колектор, водач на клапана всмук/изпуск. Също и шлайф на глава и водачи. Преди това сменихме дискове. След смяната на дискове започна това стържене на 2500 оборота, а може и да си внушавам. Според вас откъде ще е проблема с това стържене. Когато е на място не стърже. За дисковете се води стоково 1.9 JTD, че е винтилиран, но за 1.9 D не съм намерил да видя дали са винтилирани или обикновени (предните, които смених си бяха същите, които са сега, но не станаха сини за 2 седмици, а бях купил колата с тях)

                  Коментар


                    #24
                    Колега за 1мин търсене в нета плътни трябва да са ти дисковете https://mot.bg/diskove-za-fiat-punto...8ax-van-t15892
                    Ей тука едно различно проектче за Кораба майкаsigpic
                    Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

                    Коментар


                      #25
                      Хубаво де, вдигни колата, завърти гумата и чуй дали има стържене и от къде се чува. Стъженето зачестява с повишаване на оборотите или скоростта? Ако е сихнронно с оборотите, т.е. стърже еднакво при 2500 оборота на всички предавки, не търси проблема в спирачките.

                      Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

                      Коментар


                        #26
                        От 2.500 до 3.000 стърже, а после спира. Като завъртя колелото на 5-та се върти накриво, но гумата е балансирана и права, джантата също, но пак криви нещо

                        Коментар


                          #27
                          Скоро сменях крайно гърне със заглушител и накрайник, може и да е от това, а може ли да е тампон?

                          Коментар


                            #28
                            От гърнетата може някоя скоба да опира във пода на колата, но по- скоро ще чуваш тропане и то във ниските обороти
                            Ей тука едно различно проектче за Кораба майкаsigpic
                            Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

                            Коментар


                              #29
                              Не е гърне, сега ходих да го гледат, явно може да е тампон на двигателя, защото и той леко тресе

                              Коментар


                                #30
                                shavershianbrah написа: Преглед на мнението
                                Скоро сменях крайно гърне със заглушител и накрайник, може и да е от това, а може ли да е тампон?
                                Я спомени колко го смени ,че аз имам 1.7тд пунто и искам да сменя крайното гърне ,че има дупка в него и нещо като чели се е олюпило цялото.... крайно гърне
                                this

                                Коментар

                                Working...
                                X