Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат пунто - турбо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат пунто - турбо

    Имам фиат пунто 1.9 D 188, искам да му сложа турбо, ако е възможно.
    Какво се променя? Като за начало турбо и дюзи, електрониката ще се пипа и тя най-вероятно, а друго?

    Също искам да питам кой двигател от алфа, стило ще стане без преправяне?
    Последна редакция от shavershianbrah; 21.06.2017, 11:36.

    #2
    Иди и си купи едно друго Пунто JTD.

    Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

    Коментар


      #3
      Не ми трябва jtd, искам това да го направя

      Коментар


        #4
        Колко пари си приготвил? С това ГНП по мое мнение нищо смислено не можеш да направиш. За да се получи нещо що-годе вървящо ти трябва помпа с турбо-корекция и то добре стендована и настроена съгласно проекта ти, може би ще се наложи да разредиш мотора (а може би не), ще ти трябва изпускателен колектор с фланци за турбината, която ще слагаш. Какво турбо ще сложиш? Как ще го мажеш? Как ще охлаждаш маслото - не знам, може би ще импровизираш с маслен охладител. Каква помпа ще и сложиш? На тази помпа какви дюзи ще и сложиш? Дори и да успееш да го сглобиш кой ще го центрова това цялото нещо? Предполагам нямаш стенд в гаража и не се занимаваш с дизелова апаратура...
        Накрая ще получиш нещо, в което си налял пари колкото две Пунтота и я върви като хората, я не върви и чади като Камаз.

        За това ти казвам да намериш един JTD-екземпляр и да се забавляваш с него. Там имаш доста по-голямо поле за изява.

        Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

        Коментар


          #5
          Мисля да сменя двигателя с 2.4 JTD от алфа и просто да преправя всичко, наясно съм какво ще ми трябва като цяло: двигател, дюзи, кулер с пътища, генерация, вал, биели (ковани най-вероятно) и силна турбина например нещо еквивалентно на 2260 gtb garret при тди. Правили сме тди, но jtd не сме правили, но най-вероятно е същото. Т.е надграждали сме на 1.9 тди 131 к.с, а тук от чист дизел искаме да направим нещо. Та въпроса ми е да взема 1.9 jtd или 2.4 jtd. За 2.4 съм чувал не толкова добри неща.
          Въпроса ми е, ако сложа jtd 1.9 от пунто дали електрониката ще се пипа и лесно ли става, ако е трудно да слагам 1.9 от алфа 147 - 115 или 2.4 - 150. Не говоря за пунто jtd 85 к.с, искам пунтото да го направя към 200-250

          Коментар


            #6
            електониката е друга инсталацията също.
            по ми е интерясно как ще се справиш с обема на коша и задвижването на колелата.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              2.4 е тежък агрегат за тази колица и е извън границите на разумното, освен ако няма да я караш на писта. Отделно ако това, което си го написал горе, някак успееш да го причиниш на 2.4JTD и някак успееш да го навреш в Пунто (евентуално с много преправяне), не ми се мисли как ще я вкараш тази кола в пътя. Едни колеги от бургаско навремето се убиха с едно Пунто 2.0 Turbo. Не всичко в тея коли е коне и нютони.

              Вземете едно Пунто 1.9JTD, пипнете го тук-таме, чипосайте го и ще стане резачка. Сума и успешно завършени проекти има за 1.9JTD мотори.

              Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

              Коментар


                #8
                да и аз се сетих за бургаското пунто като видях темата,
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Как може някой да се утрепе от 2.0 пунто?
                  this

                  Коментар


                    #10
                    Ето така

                    Като сложиш на 800 кила купе 200 коня агрегат. За това мислете.

                    Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

                    Коментар


                      #11
                      пунтото е 1100 кг. някъде, точно където ти говорих за тди 131 коня, която я направихме 220 к.с беше 1 тон купе (шкода фабия vrs), но я блъсна най-добрия ми приятел и за негово щастие нищо му нямаше, беше ударил само задницата със 160 в града. Но колата е спортно изпълнение със стоманени греди по цялото купе, айрбеци и т.н. А пунтото му даже няма и подсилване на купето и блокаж. Има едно такова пунто в града 200 к.с. дизел jtd върви добре. Аз мисля, че с правилно окачване (скъпо и хубаво), хубави гуми (не китайски и дот 2005), хубави дискове (не за 70 лв 2-та), хубави накладки и апарати не е много лошо 200 коня. Жалко за момчетата, нека почиват в мир! Не съм чувал за случая с това пунто. Ако не мога да смеся 2.4 обмислям да взема от браво 105 коня двигател, някой запознат ли е дали ще стане? Също да ви питам нещо: По каталог са ми винтилирани дискове предни, а в сервиза ми сложиха обикновени, карах, карах и сега са сини. Също като карам и на 2500 оборота все едно нещо стърже дали е от дисковете, а може би от апаратите или е съвсем друго?

                      Коментар


                        #12
                        аз спирам с акъла
                        и аз карам бързо и бързи коли карам но винаги помня нещо
                        че живота е странен - днес се возиш с 200 утре те возят с 20, запомни го
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          А можеш ли да кажеш нещо по долния проблем с оборотите и дисковете?

                          Коментар


                            #14
                            да дисковете са за смяна, изметнали са, обзалагам се.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Били са вентилирани за охлаждане. Като са ти сложили тези без вентилацията от температурата логично са посинели нормално е.
                              Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                              Коментар

                              Working...
                              X