Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли смисъл от по-голямо серво и спирачна помпа?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли смисъл от по-голямо серво и спирачна помпа?

    Колеги дали колата ще започне да спира по-добре ако сложа друго серво и спирачна помпа. Колата е Брава 1.6 и ми се намира наблизо за донор едно Купе 1.8 130к.с. За сега съм взел задните апарати и ще ги монтирам тези дни. Замислям се и за предните да взема, но се чудя дали да не бутна и спирачната помпа заедно със сервото. Просто много ме дразнят спирачките на Бравата и ако има как да ги направя по-добри бих се потрудил с интервенцията. Благодаря предварително!

    #2
    Пробвай първо само с дискове и апарати и си смени спирачната течност, ако след това не ти хареса как спира тогава сменявай другите неща, защото подозирам, че е твърде възможно сервото и помпата да са еднакви, но за второто може и да бъркам.
    При мен останах доволен само от смяната на по големи дискове и апарати и то само отпред, отзад нямаше нужда от интервенции.
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Заел съм се вече със задните, ама като съм почнал ще кача и предните от Купето.

      Коментар


        #4
        Сервото и помпата са ти същите като на купето,просто качи предните дискове ,ако стане.
        Fiat Punto 1.1 6Speed

        Коментар


          #5
          По-голямо е сервото от Браво/Мареа 2.0 20в ,почти двойно е на стандартното ти. Друг е въпроса че трудно се намества ,измества се казанчето и се преправят леко тръбичките за да се монтира. По-добре инвестирай в скъпи накладки от сорта на EBC или Ferodo DS ,разликата е огромна спрямо стандартните.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            За да сложиш дискове от Фиат Купе 1.8 /284х22/ на Фиат Брава 1.6/257х20/ ако е с вентилирани, или/257х12/ ако е с обикновен диск ти трябват преходни планки за по-големите спирачни апарати.
            Маренго 1.9Jtd-110 2002

            Коментар


              #7
              Там разликата е в шенкелите и директно не става , междуболтовото на апаратите е еднакво 100мм , но са различно изнесени ушите на шенкела спрямо апарата. Аз за бравото бях купил едни апарати предни от Мареа 2.4 , но нямаше как да стане и се отказах. С наистина качествени накладки разликата е огромна и не си заслужава цялата разправия с шенкели,носачи,лагери и каквото още се наложи. Много са ми интересни хора слагащи големи спирачки и след това бодват едни дискове Делфи и накладки Ремса примерно и очакват чудеса. Същото е и с гумите,слагаш супер-дупер накладки и дискове и после караш с гуми 3-та употреба марка Корморан или 10годишен Goodyear и очакваш тия гуми да пренесат спирачното усилие от 330мм-во брембо (примерно) на пътя?!
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Опаа... не се бях сетил че шенкелите може да са различни. Някакъв вариант няма ли с някаква планка да се монтира спирачния апарат? Аз и шенкелитв мога да взема ама става много разправията май

                Коментар


                  #9
                  Ако смениш шенкелите ,трябва да смениш амортисьора и носача че и те са различни. Не съм сигурен че главините са еднакви като брой шлици и става дълга и широка. Аз като опитвах да слагам такива нямаше как да стане без много преправяне. Ако си с плътни 257х12 дискове най-добре е да вземеш от 1.8 или 1.9td/jtd вентилираните 257х20 дискове с апарати и накладки- диска като площ е същия като невентилирания, но накладката е малко по-голяма и всичко става директно без преправяне.
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Това купе е на Типо платформа също като Бравата. Би трябвало носачите да са еднакви. Амортисьорите и те трябва да пасват. Само главината не знам дали е със същия размер и брой на шлици.

                    Коментар


                      #11
                      и шлиците и каретата са различни в зегерката
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар

                      Working...
                      X