Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Улисе 2 турбо проблем.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Улисе 2 турбо проблем.

    Колеги здравейте,да споделя едно проблемче. Колата е фиат Улисе 2 2,2-128 к.с.
    До колкото разбрах мотора е HDI на Пежо.
    Колата я имам от около година и половина.От около 2-3 месеца забелязах проблема който до сега не се проявяваше.
    Значи в града няма никви ядове,излизам извън града и след около 30-40 км. светва чека и изчезва турбото.
    Ако някой се сблъсквал с такъв проблем да сподели къде да търся проблема.
    Закачал съм диагностика,излиза проблем с някакъв клапан,ама къде е тоя клапан кво представлява не знам.

    #2
    Диагностиката ти е казала къде най-вероятно е проблема в някакъв клапан самоче не си обърнал нимание в кои точно отиди пак на диагностика след като се появи проблема че по този двигател клапи и клапани французите са се забравили като са слагали.

    Коментар


      #3
      И така,проблем се оказаха двата клапана които управляват турбото (по някакъв начин) и мап сензора бил изгорял.Но още преди да я закарам в сервиз започна и друг проблем.Както си караш в града започва да губи мощност.Все едно турбото развърта на пресекулки.В един момент е тук в следващия изчезва.Иначе на дълъг път вече не светва чека и не влиза в авариен режим.

      Коментар


        #4
        Огледай марщучите около турбината. Също вакуум маркучите е селеноида за управление на турбината
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар

        Working...
        X