Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при работата на двигателя при изреждане на скоростите.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при работата на двигателя при изреждане на скоростите.

    Здравейте! Имам Fiat Punto1995, бензин, моноинжекцион 1,1 кубика 55 коня, от миналата година е и с газ. Проблема е следният. Запалвам си на безнин, тръгвам и започвам да изреждам скоростите. Ако съм на прав участък, ускорявам и се усеща, че при достигане на определена скорост (2-ра предавка на 35-45 км/ч. все едно е спъната колата, много трудно се ускорява) На 3-а и 4-та предавка същото. След което все едно се отпушва и започва да върви гладко с последователно покачване на оборотите, и хубаво ускоряване. Сменил съм горивен филтър, прекъсваше бобината, смених и нея. Днес смених нещо като ТDS, или нещо такова. Сменени са и кабелите за свещите, свещите са на 3-4 хил км. Не можем да разберем какво става. Вчера и днес, преди смяната на TDS, колата се "отпушваше" при скорост от 80 км/ч, като на 4-а предавка дори след 110 км/ч. Нарочно съм ускорявал така, за да се убедя, че има проблем. Някой ако има решение, и се е сблъсквал с подобен проблем, нека сподели. Благодаря!

    #2
    Това на студен двигател ли го прави или и на загрял?
    Газовата има ли компютър или не?
    И моята на студен двигател,без значение на коя предавка съм,повече от 2500 оборота не вдига,когато позагрее няма проблем-това на гас/метан/.На бензин няма проблеми.
    Последна редакция от iliyan; 18.06.2017, 16:46.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      Няма значение температурата на двигателя, а газовата мисля е най обикновена, едва ли има компютър.

      Коментар


        #4
        съединителя как е?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Перфектен като за 11 години в моите ръце.

          Коментар


            #6
            а ясно ми що не я подпреш на тротоара.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Надявах се някой да има представа какъв може да ми е проблема. Колега не ти схващам мисълта за тротоара, но ако съм, язък че си фиат идол.

              Коментар


                #8
                съединител се тества като се подпре колата с предни гуми пред тротоар и се включи трета. изгасне ли колата е ок. продължи ли да се мъчи да се качи - честито съединител.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Не е съединителя, всичко си върви и се изреждат скоростите нормално. Въпроса е, че го прави само на бензин. При подаване на газ, на втора и на трета, дори на четвърта, колата доста "се замисля", при настъпване на педала. Настъпвам няколко пъти последователно и колата се отпушва. Не мога по добре да го обясня. Казаха ми, че в моноинжекцията имало някакъв клапан, който се износва, спича, скапва се с годините. Няма го като консуматив обаче. Чудя се какво може да е това нещо. Но интересно ми е, ако е от него, защо на газ не го прави. На газ върви гладко без проблем.

                  Коментар


                    #10
                    говорят ти за дюзата на моното. но можеш лесно да я провериш просто виж дали пръска. газта ти влиза в мотора като готова смес заедно с въздуха така че там няма да имаш проблеми.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      svetlix написа: Преглед на мнението
                      Здравейте! Имам Fiat Punto1995, бензин, моноинжекцион 1,1 кубика 55 коня, от миналата година е и с газ. Проблема е следният. Запалвам си на безнин, тръгвам и започвам да изреждам скоростите. Ако съм на прав участък, ускорявам и се усеща, че при достигане на определена скорост (2-ра предавка на 35-45 км/ч. все едно е спъната колата, много трудно се ускорява) На 3-а и 4-та предавка същото. След което все едно се отпушва и започва да върви гладко с последователно покачване на оборотите, и хубаво ускоряване. Сменил съм горивен филтър, прекъсваше бобината, смених и нея. Днес смених нещо като ТDS, или нещо такова. Сменени са и кабелите за свещите, свещите са на 3-4 хил км. Не можем да разберем какво става. Вчера и днес, преди смяната на TDS, колата се "отпушваше" при скорост от 80 км/ч, като на 4-а предавка дори след 110 км/ч. Нарочно съм ускорявал така, за да се убедя, че има проблем. Някой ако има решение, и се е сблъсквал с подобен проблем, нека сподели. Благодаря!
                      Какво,какво ... правилно ли разбирам, че дигаш на 4-та 110 км ,така ли? КатализаЦИЯ имаш ли?
                      А в коя бензиностанция зареждаш?
                      Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                      Коментар


                        #12
                        Вдига ги, не ми е зависило от това коя марка бензин сипвам, с газта също, винаги е вървяло пунтото. И така 11 години от как го имам.

                        Коментар


                          #13
                          Как ме караш да си правя експерименти с моето Пунто 1.2, трудно си представям 1.1 мотор да вдигне 110км/ч на 4-та.Един приятел така караше душманската негово Пунто 2, и сменяше двигатели,кутии..
                          За катализатора нищо не казваш?
                          Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                          Коментар


                            #14
                            Какво да ти кажа за каталиатора, там си седи, не съм го пипал. М/у другото, вчера се учудих на твоето учудване, и вдигнах 110 км/ч на трета, на газ.

                            Коментар


                              #15
                              Я направи клип.
                              Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                              Коментар

                              Working...
                              X